Kāds ir jumiķa darbs?

Skaidrs, ka katrai profesijai ir sava garoziņa un sava gaismas puse. Jumiķa darbs ir aizraujošs – ik dienu ir iespēja daudz atrasties svaigā gaisā, kustēties, salīdzinoši ātri ieraudzīt sava darba lieliskos rezultātus. Paralēli – darbam ir paaugstināta bīstamība, laika apstākļi mēdz būt skarbi un jumiķus, protams, ietekmē sezonalitāte.


No profesiju klasifikatora


Saskaņā ar profesiju klasifikatorā atrodamo aprakstu, jumiķis ir būvniecības speciālists vai būvamatnieks, kurš ieguvis profesionālo vidējo izglītību vai profesionālo tālākizglītību, kuram ir nepieciešamās praktiskā darba iemaņas un kurš ir sagatavots kvalificētam darbam būvniecībā jumta klāja izgatavošanā un jumta seguma uzklāšanā. Jumiķis var strādāt būvfirmās, kā arī patstāvīgi, apvienojoties brigādēs, izpildot jumiķa darbus jaunbūvēs, remontējamās un rekonstruējamās ēkās.


Zināšanas


Jumiķa (https://namdari.lv/) darbā nepieciešamas samērā plašas zināšanas, ir jāpārzina gan kokapstrādes pamati, gan jumta būvkonstrukciju izgatavošanas tehnoloģijas, jāprot veikt konstrukciju izbūve, seguma montāža, jumta renovācija un restaurācija. Neiztikt arī bez prasmes lasīt rasējumus, pacietības, dažādu materiālu pārzināšanas, darba drošības noteikumu zināšanas u.tml.


Aprīkojums


Lai strādātu par jumiķi, aprīkojums ir ļoti būtisks, jo bez tā uz jumta atrasties nedrīkst un bieži vien nav pat iespējams. Nepieciešamas gan dažādas kāpnes, troses, uzkabes un instrumenti, lai piekļūtu jumtam un strādātu augstumā, gan arī specifisks drošības aprīkojums – darba apģērbs, austiņas, aizsargķivere, cimdi, aizsargbrilles utt.


Šajā profesijā ir virkne risku, piemēram, darbs ir saistīts ar augstumu, troksni, saskari ar putekļiem, paaugstinātu temperatūru, vēju, var notikt saskare ar dažādiem kukaiņiem, jāizmanto dažādas ķīmiskas vielas.


Raksturs


Katrā profesijā ir nepieciešami noteikti instrumenti un zināšanas, bet sava loma noteikti ir arī raksturam, jo skaidrs, ka ne katrs var būt ārsts, skolotājs, ugunsdzēsējs vai jumiķis. Jumiķim noteikti ir jābūt pedantiskam un precīzam, jāseko līdzi jaunākajām tehnoloģijām savā jomā. Visbiežāk jumiķi darbojas komandā, tāpēc būtiska ir arī prasme sadarboties un sajust savus kolēģus no pusvārda. Vislabākie jumiķi ir tie, kuri dara savu darbu ar prieku un novērtē tā priekšrocības, piemēram, regulāro iespēju uz pasauli skatīties no putna lidojuma.


Tieši tādi cilvēki strādā Namdari.lv komandā – zinoši, ar atbilstošu aprīkojumu un īstu jumiķu raksturu. Ar prieku apciemosim jūsu jumtu, lai veiktu nepieciešamos remonta vai uzklāšanas darbus, vai vienkārši konsultētu par piemērotākajiem risinājumiem.

Reklāmraksti