Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam ir nepieciešama ESTA?

ESTA – tā ir sistēma, kas atsevišķu valstu pilsoņiem sniedz iespēju apmeklēt ASV bez vīzas, vienkārši aizpildot elektronisku ESTA atļaujas pieprasījuma formu. Pateicoties šai sistēmai, nav vairs nepieciešamas ASV tūristu vīzas, nav vajadzības doties uz ASV vēstniecību un nevienam arī nevajag atskaitīties, kad uz ASV plānojat doties.

Taču vēlreiz jāatgādina, ka tas attiecas tikai uz ESTA dalībvalstīm, kuru vidū, par laimi, ir arī visas trīs Baltijas valstis. ESTA atļauju, protams, var dabūt arī visu citu Eiropas Savienības valstu pilsoņi, taču, piemēram, Ukrainas, Krievijas vai Turcijas pilsoņiem šāda iespēja ir liegta.

ESTA atļauju iespējams saņemt, ja jūs un jūsu plānotais ceļojums iztur pārbaudi pēc šādiem kritērijiem.

  1. Jūs esat kādas ESTA dalībvalsts pilsonis. Ja neesat, tad jums jādomā par ASV tūrista vīzas formēšanu.

  2. Jūsu ceļojuma mērķis ir tūrisms, biznesa tikšanās vai tranzīts. Te mānīties tiešām nevajadzētu, jo jūsu ESTA atļauja var tikt anulēta jebkurā brīdī, ja ASV drošības dienesta darbiniekiem radīsies kādas aizdomas, ka jūs apmeklējat ASV citu iemeslu dēļ.

  3. Jūsu ceļojums nav plānots ilgāk par 90 dienām. Labās ziņas ir tādas, ka ESTA atļauja ir spēkā 2 gadus vai arī līdz pases termiņa beigām, un šajā laikā jūs droši varat apmeklēt ASV cik vien reizes vēlaties, taču katra konkrētā ceļojuma ilgums nedrīkst pārsniegt jau minētās 90 dienas. Ja esat ESTA atļauju jau izmantojis, bet nezināt, vai jūsu ESTA vēl ir derīga, jums nepieciešams noskaidrot savu ESTA statusu, ko arī ātri un viegli var izdarīt internetā, piemēram, mājaslapā usaestaonline.com/lv.

  4. Jūs izturat ASV drošības dienestu pārbaudi. Lai saņemtu ESTA atļauju, jūs sākumā internetā aizpildāt anketu, ko izvērtē ASV pusē. Ja kādu iemeslu dēļ jūsu anketā norādītā informācija nebūs korekta vai tiks uzskatīta par potenciālu draudu, ESTA atļauju varat arī nesaņemt.

Ja šie četri kritēriji ir izpildīti, tad ASV tūristu vīza jums nav nepieciešama – atliek tikai samaksāt par atļaujas izsniegšanu un esat gatavs doties ceļā!

Reklāmraksti