Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc grūtniecības laikā jāveic ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfija ir viens no izmeklējumiem, kas ir iekļauts grūtnieču aprūpes plānā, lai ārstam būtu iespējams pilnvērtīgi sekot līdzi gan bērna, gan mātes veselībai. Tieši ultrasonogrāfija ir tas izmeklējums, kas sniedzis būtiskus uzlabojumus mātes un bērna aprūpē, samazinot riskus, ļaujot laikus atklāt problēmas un novērst letālus gadījumus.

Iespēja veikt ultrasonogrāfiju tiek nodrošināta ārstu praksēs, poliklīnikās, privātajās klīnikās, slimnīcās, tāpēc šo var uzskatīt par plaši pieejamu pakalpojumu, kas spēlē nozīmīgu lomu grūtnieču aprūpē.

Būtiskākie iemesli, kāpēc ir jāveic ultrasonogrāfija grūtniecības laikā

* Lai apstiprinātu grūtniecības faktu un laiku

Ultrasonogrāfija ir drošākais veids, kā gūt apstiprinājumu tam, ka ir iestājusies grūtniecība, cik nedēļas tā jau ilgst, vai auglis attīstās. Pēc tam, kad sieviete vērsusies pie ginekologa ar aizdomām par grūtniecību, ārsts nosūta uz asins analīzēm, veic apskati un arī nosūta uz ultrasonogrāfiju. Kopā visas šīs metodes ļauj iegūt pilnīgu ainu par grūtniecības faktu, ilgumu un arī attīstību.

* Lai izlēgtu ārpusdzemdes grūtniecības faktu

Ultrasonogrāfija sniedz vizuālu ieskatu sievietes ķermenī. Tas ir veids, kā konstatēt, vai auglis ir ieligzdojies pareizi, vai nav iestājusies ārpusdzemdes grūtniecība. Tā var būt sievietei bīstama, kā arī šāda grūtniecība nav dzīvotspējīga, tāpēc ārstu uzraudzībā nākas to pārtraukt. Kavējoties ar ultrasonogrāfiju un laikus nekonstatējot ārpusdzemdes grūtniecību, var būt draudi pat sievietes dzīvībai.

* Lai veiktu 1. un 2. trimestra skrīningu

Grūtnieču aprūpes standartos ir noteikts, ka jāveic 1. un 2. trimestra skrīnings. Pirmais tiek veikts no 11. līdz 13. nedēļai, kurā pārbauda bērna orgānus, ekstremitātes, izmēru, asinsriti, sirdsdarbību, arī veic mērījumus, precizē grūtniecības laiku un dzemdību datumu. Otrais skrīnings ir no 20. līdz 22. nedēļai. Šajā laika tiek veikti mērījumi un pārbaudes, kas ļauj prognozēt iespējamās pataloģijas. Laicīgi tās atklājot, ārsts kopā ar vecākiem var izlemt par tālāko rīcību.

* Lai uzzinātu mazuļa dzimumu

Tikai retais vecāks apgalvos, ka viņam nemaz neinteresē, kāds būs gaidāmā mazuļa dzimums. Ultrasonogrāfija šajā ziņā ir ļoti precīza. Ārsts var noteikt dzimumu ar lielu precizitāti. Protams, ka gadās kļūdas, bet tās ir salīdzinoši reti, tāpēc vecāki jau laicīgi var uzzināt, kāds būs mazuļa dzimums. Tādā veidā var sagatavoties mazuļa ienākšanai mājā, izvēlēties aprūpes lietas un drēbītes.

* Lai pārliecinātos par dzemdes stāvokli

Protams, ka ultrasonogrāfija ir nozīmīga ne tikai bērna veselības kontekstā, bet arī mātes. Ārstam ir arī jāseko, kā viņa jūtas, kāds ir dzemdes stāvoklis, dzemdes kakls. Ja iepriekš bijis ķeizargrieziens, tad jāseko līdzi rētas stāvoklim. Šie izmeklējumi īpaši būtiski riska grūtniecībās.

* Lai vecāki veidotu ciešāku piesaisti mazulim

Mamma mazuli jūt savā ķermenī, sajūt kustības. Tā ir cieša saikne. Tētim emocionālo kontaktu veidot var būt nedaudz grūtāk. Ultrasonogrāfija ļauj ieraudzīt savu bērnu, redzēt, kā viņš kustas, iegūt un nostiprināt apziņu — jā, viņš ir īsts. Kopīgi apmeklēta ultrasonogrāfija vecākiem ir emocionāls pārdzīvojums, kas stiprina attiecības un paliek atmiņā.


Pievieno komentāru

Reklāmraksti