Kāpēc gudri uzņēmēji algo grāmatvedi?

Ir skaidrs, ka neviens uzņēmums bez grāmatvedības kārtošanas iztikt nevar un nedrīkst, taču atvērts ir jautājums, kurš kārtos grāmatvedību? Ir trīs varianti – to var darīt pats uzņēmuma vadītājs, tam var piesaistīt štata darbinieku vai arī šo darbu var uzticēt veikt ārpakalpojumu grāmatvedim.


Grāmatvedība nav vienkārša


Lai gan ir skaidrs, jo īpaši jauniem un maziem uzņēmumiem, ka grāmatvedību vislētāk un šķietami izdevīgāk būtu kārtot pašu spēkiem, ātri vien top skaidrs, ka tur ir nepieciešamas specifiskas zināšanas, kas uzņēmuma vadītājam var nepiemirst. Piemēram, ja uzņēmums kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā, bez profesionāļa palīdzības iztikt būs grūti, jo tas ir laikietilpīgs darbs un tajā nepieciešamas patiesi specifiskas zināšanas, ko var apgūt kursos vai speciālās mācību iestādēs.


Algots grāmatvedis vai ārpakalpojums


Algots grāmatvedis ir cilvēks, kurš fiziski darba laikā atrodas uz vietas uzņēmumā un ir nemitīgi pieejams dažādu finanšu un grāmatvedības jautājumu risināšanai, jo pilnībā pārzina šo jomu. Šāds grāmatvedis saņems noteiktu mēnešalgu un viņam būt nepieciešams iekārtot darba vietu. Savukārt ārštata grāmatvedis strādā kādā grāmatvedības firmā un konkrētajam uzņēmumam piedāvā savus pakalpojumus, pats fiziski neatrodoties tajā. Katram no šiem variantiem, saprotams, ir savas priekšrocības un trūkumi. Vislabāk protams ar tiem iepazīties piesakoties uz grāmatvedības konsultāciju.


Plusi un mīnusi


Ārštata grāmatvežu būtiskākās priekšrocības ir, ka ir jāmaksā tikai par padarīto darbu, grāmatvedim nebūs nepieciešams iekārtot darba vietu birojā, līdz ar to būs iespējams arī šādi ietaupīt izmaksas. Ārštata grāmatvedis ikdienā sadarbojas ar vairākiem uzņēmumiem, tāpēc viņam ir plašas zināšanas par šo jomu, kā arī uzņēmuma vadītājam nav jādomā par sociālo nodokļu maksāšanu vai to, ka grāmatvede var doties, piemēram, dekrēta atvaļinājumā. Ārštata uzņēmumā atradīsies kāds, kurš viņu varēs aizstāt.


Protams, arī algotam grāmatvedim ir savas priekšrocības, piemēram, viņš nemitīgi atrodas vienā darba vietā, tāpēc pilnībā pārzina visus iekšējos procesus un kārtību, kā arī ir nemitīgā kontaktā ar uzņēmuma vadītāju un nepieciešamības gadījumā var palīdzēt arī ar papildu pienākumu veikšanu.

Reklāmraksti