Kas ir KASKO polise, ko tā dod tās īpašniekam un kā veidojas KASKO polises cena? 3

Mūsdienās cilvēki nereti novērtē iespēju izdarīt visu nepieciešamo pēc iespējas ātrāk. Un nav šaubu, ka tehnoloģiju attīstība to arī ļauj. Tiem, kuri laicīgi plāno savu nākotni dažādās jomās, ir domājuši par apdrošināšanas polišu iegādi. Autovadītājiem, kuri zina, ka drošība ir pirmajā vietā, arvien biežāk brīvprātīgi sāk gādāt KASKO apdrošināšanu, turklāt to visērtāk iespējams izdarīt internetā. Nav nepieciešams pat iziet no mājas, viss, kas vajadzīgs, ir dators ar piekļuvi globālajam tīmeklim un apņēmība atrast sev atbilstošāko piedāvājumu. Tas, kas nereti mulsina daudzus cilvēkus, kuri vēlas iegādāties KASKO, ir lielais apdrošināšanas kompāniju skaits. Diez vai kāds vēlas pavadīt laiku, apmeklējot katru tās mājas lapu, lai atrastu tieši to KASKO polisi, kuras cena būs izdevīgākā. Manapolise.lv ir vietne, kurā iespējams iegādāties apdrošināšanu dažu sekunžu laikā, kā arī vienuviet salīdzināt astoņu kompāniju piedāvājumus. Tā ir lieliska iespēja, kā nepārmaksāt un nopirkt tieši to polisi, kura pašam šķiet piemērotākā un kalpos kā sabiedrotais, atrodoties ceļā.

Kas ir KASKO apdrošināšana un kādēļ to nepieciešams iegādāties?


KASKO apdrošināšana, atšķirībā no OCTA, nav obligāti nepieciešama ikvienam autovadītājam, kurš ikdienā piedalās satiksmē, tādēļ to cilvēki iegādājas retāk. Tomēr tiem, kuriem vēl nav KASKO polises, derētu pārdomāt, jo, braucot ar auto bez tās, jūs pakļaujat sevi apjomīgam finansiālam riskam. Tādēļ arī līzinga izsniedzēji automašīnu pircējiem KASKO apdrošināšanas iegādi nosaka kā obligātu. Lai arī OCTA pasargās jūs no izmaksām, kuras negadījumos jūsu vainas dēļ radīsies trešajai personai, atcerieties, ka tad, ja cietīsit arī jūs, zaudējumus nāksies segt pašam, ja vien nebūsit iegādājies KASKO. Šī apdrošināšana kompensē izmaksas, neatkarīgi no tā, kurš izraisījis ceļu satiksmes negadījumu. Papildus tam, KASKO polisē ietverti dažādi arī dažādi citi riski, ar kuriem ikdienā varat sastapties, vadot auto vai to vienkārši atstājot stāvvietā:


* Dabas stihiju (vētras, zibens, sniega, plūdu u.c.) radītie bojājumi;

* Vandalisma un citas trešo personu prettiesiskas rīcības radītas seka;

* Zādzība vai nolaupīšana (arī mantu nozagšana no auto salona);


* Stikla plīsums u.c.


Tāpat KASKO polisē ietverta arī diennakts tehniskā palīdzība, kura noderēs, ja dažādu, ar auto saistītu problēmu dēļ nāksies palikt uz ceļa. Piemēram, ja rodas sarežģījumi, cenšoties iedarbināt auto aukstā ziemas rītā vai neizdodas nomainīt riepu, kā arī ceļa vidū beidzas benzīns, jums ir iespēja sazināties ar tehniskās palīdzības servisu, kuri atbrauks un palīdzēs atrisināt problēmu.


Kā iegādāties KASKO polisi?


Lai iegādātos izdevīgāko KASKO polisi, ienāc mājas lapā Manapolise.lv. Ievadot KASKO kalkulatorā automašīnas numuru, auto reģistrācijas apliecības numuru, transporta līdzekļa vērtību (EUR), jaunākā autovadītāja vecumu un stāžu, dažu sekunžu laikā ekrānā parādīsies deviņu populārāko apdrošināšanas kompāniju (“Baltikums”, “If”, “Seesam”, “Ergo” u.c.) polišu piedāvājumi, sākot no izdevīgākā, līdz pat dārgākajam. Pēc tam atliks tikai izvēlēties sev tīkamāko apdrošināšanas firmu un iegādāties KASKO polisi.


Kā veidojas KASKO polises cena?


Nav pārsteigums, ka KASKO cenas pie dažādiem apdrošinātājiem atšķiras. To, cik maksājam par šo polisi, nosaka dažādi faktori, un katrs apdrošinātājs izvēlas, kurus no tiem ņemt vērā, aprēķinot KASKO cenu. Populārākie no tiem ir:


* Transporta līdzekļa vērtība un vecums;

* Transporta līdzekļa marka un modelis. KASKO polisi iespējams iegādāties ne tikai vieglajām automašīnām, bet arī kravas auto un autobusiem, dažādām piekabēm, traktoru tehnikai un motocikliem.


* Autovadītāja vecums un stāžs. Tie šoferi, kuri nupat ieguvuši autovadītāja apliecību, pēc apdrošinātāju domām biežāk izraisa negadījumus, tādēļ arī šīm personām par KASKO polisi jāmaksā vairāk;


* Transporta līdzekļa īpašnieka statuss. Ja KASKO apdrošināšanu iegādāsies juridiska persona, tā būs dārgāka, savukārt mazāk būs jāmaksā fiziskai personai;


* Izvēlētie riski, kuri tiks ietverti polisē. Jo vairāk apdrošināto risku, jo dārgāka polise;


* Polises darbības teritorija. Ja vēlēsities, lai KASKO rūpējas par jūsu drošību arī tad, kad atrodaties ārpus Latvijas, nāksies maksāt vairāk.


* Klienta iepriekšējā apdrošināšanas vēsture. Ja autovadītājs būs bijis uzmanīgs un viņa vēsturē neparādīsies izraisīti negadījumi, tas var samazināt KASKO cenu;


* Izvēlētais pašriska apmērs. Ar terminu “pašrisks” apzīmē to zaudējumu daļu, kuru apdrošināšanas gadījumā sedz pats klients. Līdz ar to, apdrošināšanas kompānija segs visas izmaksas, kuras pārsniedz pašriska summu. Polises pircējam izdevīgāk būs noteikt zemāku pašrisku. Piemēram, ja tā apjoms būs 100 eiro, tad zaudējumus, kuri radīsies negadījumā un būs mazāki par šo summu, būs jāsedz pašam apdrošināšanas ņēmējam. Manapolise.lv piedāvā saviem klientiem iespēju iegādāties KASKO apdrošināšanu gan ar pašrisku, gan arī bez pašriska, taču jārēķinās ar to, ka polise bez pašriska būs dārgākā. Jo augstāks izvēlētais pašrisks, jo zemāka būs KASKO polises cena.


KASKO apdrošināšanu varat iegādāties arī Manapolise.lv birojā, kur jums būs iespēja ātri un vienkārši izvēlēties sev tīkamo apdrošināšanas firmu un iegādāties KASKO polisi.


Lai arī KASKO apdrošināšana izmaksā vairāk nekā OCTA, to ir vērts pirkt, jo šī polise ietver daudzus riskus, kuru rezultātā mēs varam sastapties ar krietni lielākām izmaksām. Iemācies gudri plānot savu nākotni un ienāc Manapolise.lv!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Andris

savu kasko pirku https://www.iizi.lv un esmu ļoti apmierināts.

pirms 5 gadiem, 2016.05.03 13:11

kasko

Iegādājos kasko pie brokeriem un man ļoti palīdzēja ar atlīdzības pieteikšanu tā, lai es to patiešām saņemtu, neskatoties uz to, ka situācija bija tāda slidena.

pirms 3 gadiem, 2018.06.05 16:25

Luīze

Tieši nesen iegādājos caur ManaPolise.lv KASKO un viss ļoti labi! Laipna un ātra apkalpošana, zinoši speciālisti. Iesaku!

pirms gada, 2020.02.03 21:33

Reklāmraksti