Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāņem vērā, izvēloties KASKO polisi?

Ikdienā, pārvietojoties ar auto, ir svarīgi ne tikai tas, lai automašīna būtu labā tehniskā stāvoklī, bet lai tā arī būtu pienācīgi apdrošināta.

Iespējams, ka daudzi uzskata, ka pietiek tikai ar obligāto OCTA polisi, tomēr ir vērts padomāt arī par KASKO polises iegādāšanos. KASKO apdrošināšana spēs pasargāt no finansiāliem zaudējumiem arī tad, ja gadījies saskrieties ar dzīvnieku, mašīna cietusi ugunsgrēkā, auto tiek nozagts, kā arī daudzos citos gadījumos, atšķirībā no OCTA, kas sedz tikai otras puses zaudējumus ceļu satiksmes negadījumā.

KASKO apdrošināšana var kalpot kā labs drošībās spilvens dažādās negaidītās situācijās, tomēr ir dažas lietas, kas jāņem vērā, izvēloties KASKO polisi.


Vai konkrētājai automašīnai ir iespējams noformēt KASKO?

Pirms KASKO polises iegādes, jāpārliecinās, ka attiecīgajai automašīnai ir iespējams noformēt šo apdrošināšanu. Lai iegādātos KASKO, automašīnai jābūt aprīkotai ar signalizāciju un imobilaizeri. Ir apdrošināšanas kompānijas, kas var pieprasīt arī to, lai mašīna būtu aprīkota ar GPS vai pretaizvilkšanas sistēmu.

Šīs prasības jāņem vērā arī tad, ja auto tiek iegādāts līzingā vai arī tiek ieķīlāts, jo tad KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA apdrošināšana, ir obligāta.


Kāds ir apdrošināšanas kompāniju piedāvājums?

Ir ļoti daudzas apdrošināšanas kompānijas, kas piedāvā iegādāties KASKO polisi. Ieteicams izpētīt, kādus nosacījumus un prasības kompānijas piedāvā polises iegādei.

To var viegli izdarīt internetā, izmantojot KASKO kalkulatoru. Ieteicams izvēlēties pārbaudītu un uzticamu apdrošināšanas kompāniju, piemēram, noskaidrojot citu cilvēku atsauksmes par attiecīgo firmu.


Kādus riska faktorus sedz KASKO polise?

Šis ir ļoti svarīgs aspekts, kas jāņem vērā, izvēloties KASKO polisi.

Pirmkārt tas dod iespēju izvēlēties, kādus riskus vēlaties apdrošināt, piemēram, automašīnas zādzību vai dzīvnieka notriekšanu, vai abus divus kopā.

Atbilde uz jautājumiem par to, kādu risku apdrošināšana ir svarīga katram priekš sevis, ļaus izvēlēties, kur un kādu KASKO polisi izvēlēties. Daudzām firmām šie riska faktori mēdz atsķirties.

Ieteicams iepazīties arī ar to, kādos gadījumos KASKO apdrošināšanas atlīdzība var tikt neizmaksāta, piemēram, ja avārijas izraisīšanas brīdī, autovadītājs pie stūres bijis alkohola reibumā.


Cik liela būs pašriska summa?

Arī pašriska summas noteikšanai ir liela nozīme, izvēloties KASKO apdrošināšanu. Pašriska summa nosaka, cik daudz naudas bojājumu gadījumā polises ņēmējs ir gatavs segt no savas kabatas, piemēram, 100 eur.

Jāņem vērā, ja zaudējumi ir mazākā apmērā nekā noteiktais pašrisks, tad apdrošināšanas atlīdzība atmaksāta netiek. Ja, piemēram, polisē pašrisks ir noteikts 100 eur, savukārt bojājumi ir 50 eur apmērā, tad šie izdevumi jāsedz apdrošināšanas polises ņēmējam.

Vēl jāņem vērā, ka pašriska summa arī ir viens no polises cenu ietekmējošiem faktoriem. Attiecīgi, jo lielāka būs pašriska summa, jo lētāk izmaksās KASKO apdrošināšanas polise.

Reizēm iespējams iegādāties arī KASKO bez pašriska, tomēr tas izmaksās jau daudz dārgāk nekā ar pašriska iekļaušanu polisē.

Vai ar automašīnu tiks braukts uz ārvalstīm? Iegādājoties KASKO polisi, jānorāda tās darbības teritorija. Primāri KASKO darbojas tikai Latvijas teritorijā, tomēr, ja cilvēks bieži ar auto dodas uz ārvalstīm, pat ja tikai uz Lietuvu vai Igauniju, ir iespējams iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi, kas darbojas arī Baltijas valstīs, Eiropas Savienībā un NVS valstīs.

Protams, polisei, kas darbojas arī ārvalstīs būs nedaudz augstāka cena, tomēr tas ļaus izvairīties no lieliem naudas tēriņiem, ja, piemēram, kādā no valstīm būs gadījies iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, vai mašīna tiks apzagta. 

Reklāmraksti