Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāņem vērā, izvēloties ziedus kāzām

Ziedi ir viena no neaizstājamām detaļām kāzās — tie rada atmosfēru, ir vienojošs elements dekorācijās un kopējā krāsu paletē, kas izvēlēta. Šo iemeslu dēļ ziedu jautājumu nevajadzētu atstāt bez ievērības, maldīgi cerot, ka pēdējā brīdī izdosies panākt vēlamo rezultātu.


Kādi faktori būtu jāņem vērā, lai kāzu dienā ziedi būtu tiešām pārdomāti, skaisti un vēl ilgi paliktu atmiņā kā viens no kāzu noskaņas galvenajiem elementiem?

1. Ziedu sezonalitāte

Ziedu izvēli būtiski ietekmē tas, kurā gadalaikā un mēnesī kāzas paredzētas. Tas arī ir starta punkts, lai saprastu, kurā virzienā vispār skatīties. Kādi ziedi ir pieejami konkrētajā laikā? Ja ir doma par pļavas un vietējās izcelsmes ziediem, tad tas ir īpaši būtiski.


Jāatceras, ka kāzu ziedi jau nenozīmē tikai līgavas pušķi, bet arī baznīcas vai dzimtsarakstu, svinību telpas un galda dekorēšanu, tāpēc par ziedu jautājumu jādomā plašāk.

Piemēram, pavasara mēnešos plašāk pieejami agrie ziedi, ar kuriem mūs lutina daba — tulpes, narcises, hiacintes. Var izmantot arī plaucētus koku zarus.

Pavasara beigās savā ziedu bagātībā dalās augļu koki — ābeles, plūmes, ceriņi, jasmīni, kas reibinās ar patīkamo smaržu.

Vasaras mēnešos jau sākas lielāka ziedu pārbagātība, kad izvēle ir daudz plašāka un vieglāka. Pļavas puķu bagātība, meijas, īrisi, iecienītas ir rudzupuķes. Vienas no pēdējo gadu favorītēm noteikti ir peonijas visā to daudzveidībā. Tad parādās lilijas, lavandas, puķzirnīši, hortenzijas.

Vasaras nogalē un rudens sākumā jau pieejamas pirmās dālijas, gladiolas.

Rudenī vietējo ziedu varbūt ir mazāk, bet tā vietā jau ir plaša izvēle ar ievestajiem ziediem, kas pieejami ziedu salonos un vairumtirdzniecības bāzēs.

Protams, ka rozes visdažādākajās krāsās ir aktuālas visu gadu, tās arī ir nemainīgi iecienītas tieši kāzu dekorācijām un līgavu pušķiem.

2. Kāzu budžets un ziediem paredzētā summa
20180126-1327-kazu-izdevumi-m.jpg

Ieceres par ziediem var būt dažādas, bet tās visas tomēr iegrožo kāzu budžets, kur katrai pozīcijai ir atvēlētas aptuvenas summas, tāpēc vajadzētu sākt ar to, kādi ziedi šajā laikā ir pieejami un ko reāli var atļauties.

Jāparēķina, cik kompozīcijas un dekorus gatavosiet, cik būs galda dekoru, cik vajadzēs pirkto ziedu, ko varēs iegūt pašu spēkiem, netērējot kāzu budžetu. Skatoties no šāda aspekta, izdevīgāk ir izvēlēties vietējos ziedus, varbūt pat pļavas ziedus. Tos daba uzdāvinās, vajadzēs tikai papūlēties atrast īstās vietas. Bet te gan jārēķinās, ka laika apstākļi arī ietekmē to, kad un kur ziedi pļavās izaug. Tāpēc tomēr labi, ja ir kāds rezerves plāns.


Laikus arī jāizpēta, kādas ir ziedu un līgavas pušķu cenas. Ja līgavas pušķi uztic floristam, tad jārēķinās, ka izmaksas būs krietni lielākas nekā vienkāršam ziedu pušķītim. Tas attiecas arī uz kāzu auto kompozīciju.


3. Vēlamā ziedu krāsa

20180126-1327-ziedi-vazee-m.jpg
Kāzās labais tonis būtu, ja tiek izvēlēta viena vai dažas krāsas, kas dominē visā — interjerā, tekstilā, tērpos, dekoros, kā arī ziedi ir saskaņoti ar šo izvēlēto krāsu paleti. Tas parasti ir jautājums, kas skar līgavas un līgavaiņa apģērbu, līgavas māsu kleitas, galda klājumu un citas būtiskas nianses. Tāpēc, izvēloties ziedus, visi šie jautājumi jāizvērtē reizē, izlemjot, kāda krāsa vai krāsu kombinācija tiks kāzās izcelta. Tad arī varēs jau skatīties konkrētus ziedus, kas šādā krāsu paletē ir pieejami.

Nevajadzētu atteikties no savas ieceres par kādu iemīļotu krāsu tikai tāpēc, ka var būt neiespējami atrast tādas krāsas ziedus. Audzētavās ziedi tiek selekcionēti, arī tepat Latvijā ziedu audzētāji spējuši panākt, ka izaug ziedi neparastās krāsās. Tikai jāzina, kur meklēt.

Piemēram, viens no vadošajiem ekskluzīvo ziedu tirgotājiem “Magnolijas Zieds piedāvā saviem klientiem ļoti plašu krāsu paleti, piesātinātas un neierastas krāsas — pasteļlillā, neskaitāmas rozā noskaņas, vienmēr aktuālo balto visdažādākajos toņos. Ja meklējat kaut ko neparastu ar izcilu kvalitāti, tad noteikti vērts noskaidrot, ko piedāvā “Magnolijas Zieds”.

4. Ziedu pieejamība un uzticams piegādātājs

Ziedi un to krāsas ir izvēlētas, ir skaidrs, cik daudz ziedu vajadzēs. Naudas tam pietiek. Bet tad ir būtiskais jautājums — kur to visu īstajā laikā un vajadzīgajā apjomā iegādāties? Te jābūt uzmanīgiem, izvēloties nelielus ziedu piegādātājus, jo pastāv risks, ka kaut kas noiet greizi un īstajā dienā netiekat pie ziediem.


To var būt pārāk maz, var nebūt īstā krāsa, ziedi var nebūt svaigi. Tādas lietas kāzās nav piedodamas. Ņemot vērā, ka ziedi ir viena no pēdējām lietām, ko kāzām sagatavo, lai viss būtu kā tikko plūkts, tad nebūs vairs laika kļūdu labojumam. Visam ir jābūt kārtībā. Tāpēc labāk sadarboties ar zināmiem ziedu saloniem, kuri spēj nodrošināt vajadzīgo ziedu apjomu, vienmēr svaigus un labas kvalitātes ziedus, kā arī ir ar pietiekamu personāla kapacitāti, lai par visu laikus parūpētos.

Reklāmraksti