Kas jāņem vērā, ja vēlas nēsāt kontaktlēcas

Mūsdienu steidzīgajā un aktīvajā dzīves ritmā kontaktlēcas šķiet arvien vilinošāks un piemērotāks redzes korekcijas līdzeklis. Tomēr, pirms sākt nēsāt kontaktlēcas, jāatceras par dažiem būtiskiem aspektiem.

Pārliecinies, ka tavas acis ir veselas

Pirmais solis ceļā uz kontaktlēcu lietošanu ir vizīte pie acu ārsta, lai varētu izvērtēt acu veselību un piemērotību kontaktlēcu nēsāšanai. Ja ir kāda acu saslimšana vai iedzimts defekts, īpatnība, tad tas var būt šķērslis tam, lai nēsātu kontaktlēcas. Tāpēc, ja ir doma par kontaktlēcām, tad vajadzētu sākt ar konsultatīvu vizīti pie acu ārsta.

Noskaidro, kurš lēcu veids būs tev piemērotāks

Pieejamas dažāda veida kontaktlēcas — vienas dienas, divu nedēļu, mēneša, pagarinātās lietošanas. Katram veida ir sava specifika un īpatnības, tāpēc vēlams jau laikus uzzināt vairāk par katru lēcu veidu un to priekšrocībām. Konsultējieties ar ārstu, lai noteiktu, kurš lēcu veids būs piemērotāks, izvērtējot gan acu veselību, gan dzīvesveidu, gan plānoto kontaktlēcu lietošanas intensitāti.

Saņem no acu ārsta recepti lēcu stiprumam

Vadoties pēc nepieciešamās redzes korekcijas, acu ārsts izrakstīs recepti ar kontaktlēcu parametriem. Ar šo recepti tad nekļūdīgi varēs iegādāties kontaktlēcas gan interneta veikalos, gan optikas salonos.

Uzzini par ierobežojumiem, kas jāievēro

Lai gan kontaktlēcas sniedz daudzas priekšrocības, jāatceras, ka arī šis redzes korekcijas līdzeklis nav universāls un ir daži ierobežojumi:

* Kontaktlēcas jātīra un jālieto precīzi tā, kā to norādījis ražotājs un acu ārsts;

* Lēcas nedrīkst atstāt pa nakti, ja kontaktlēcu veids to neparedz;

* Kontaktlēcas nedrīkst nonākt saskarē ar ūdeni, tāpēc tās jāizņem pirms baseina, pirts, vannas, dušas, atklāto ūdenstilpju apmeklēšanas;

* Lēcas nedrīkst lietot ilgāk, kā to paredzējis ražotājs.

Aprēķini aptuvenās ikmēneša izmaksas

Lēcas jāpērk regulāri atkarībā no to veida. Tāpēc, pirms lemjat par lēcu lietošanu, jāveic aptuveni aprēķini, cik mēnesī un gadā izmaksās šis redzes korekcijas līdzeklis. Jāizvērtē, vai tas atbilst budžeta iespējām, jo kontaktlēcas nav tas pirkums, uz kura rēķina taupīt.

20180418-1057-reklam-rakst-kontaktlecas-
Izvērtē savu darba vidi un apstākļus

Kontaktlēcu lietošana ir apgrūtināta tad, ja regulāri jāuzturas netīrā un putekļainā vidē. Tāpēc jāizvērtē sava darba specifika — cik tā ir savienojama ar kontaktlēcu lietošanu. Lēcām kaitē arī karstums, tvaiki, garaiņi.

Uzmanīgi ar hroniskām saslimšanām

Kontaktlēcas var nebūt piemērotas tiem cilvēkiem, kuri sirgst ar dažādām hroniskām un specifiskām saslimšanām, piemēram, cukura diabētu. Cukura diabēta slimniekiem ir samazināta radzenes jutība, kas ātrāk noved pie epitēlija ievainojumiem, tie sliktāk dzīst, un vairojas patogēnie mikroorganismi. Ar ārstu jākonsultējas arī tiem, kuriem ir vairogdziedzera un citas hormonālās problēmas, kā arī tiem, kas ikdienā lieto medikamentus.

Reklāmraksti