Kas jāņem vērā vecākiem, ja plāno bērna vizīti pie zobārsta

Kā panākt, ka bērna vizīte pie zobārsta ir bez emocionālām traumām, histērijas, negatīvas pieredzes gan bērnam, gan vecākiem? Droši vien, ka ideālās receptes nav, jo katrs bērns ir savādāks, katra situācija, katrs speciālists, tāpēc arī nav garantiju, ka vienmēr viss noritēs labi. Tomēr ir daži ieteikumi, kas vecākiem var noderēt, plānojot bērna vizīti pie zobārsta. Ko pirms tam pārrunāt ar bērnu, kā sagatavoties vizītei, lai visiem iesaistītajiem šis notikums būtu pēc iespējas pozitīvāks.


* Jāizvēlas bērniem draudzīga zobārstniecība

Lai gan vecāku izvēli tomēr lielā mērā nosaka finansiālie apsvērumi, šajā situācijā tiešām ir vērts veltīt laiku, lai izpētītu, kura būs piemērotākā zobārstniecība, uz kuru vest savu bērnu. Tai vajadzētu būt vietai, kur bērni ir gaidīti, kur viņi ir īpaša pacientu grupa, kuras vajadzībām personāls ir pielāgots un apmācīts. Ja ir iespēja apmeklēt zobārstu Rīgā, tad zobārstniecībā “Dr. Apines Klīnika” bērnu zobārstniecība ir viens no pakalpojumiem, par ko padomāts īpaši, nodrošinot bērniem draudzīgi vidi, pieredzējušus speciālistus ne tikai savā arodā, bet arī prasmīgus komunikācijā ar bērniem. Klīnikā padomāts gan par pozitīvu gaisotni, gan rotaļlietām, gan multfilmām un dāvaniņām varonīgajiem pacientiem.


* Pirms vizītes ieteicams apmeklēt zobu higiēnistu

Pirms vizītes pie zobārsta ieteicams bērnu aizvest pie zobu higiēnista. Šādai lietu secībai būs vairāki ieguvumi. Tādā veida bērns emocionāli sagatavosies vizītei pie zobārsta, redzot, kā izskatās zobārstniecība, kāda ir zobārsta un citu speciālistu darba vieta, gūs pieredzi sēdēt krēslā, turēt vaļā muti. Būtiski ir arī tas, ka higiēnists notīrīs zobiņus, lai zobārstam būtu vieglāk veikt savu darbu. Vizīte pie zobu higiēnista gan bērnam, gan vecākiem būs noderīga, lai iegūtu un atsvaidzinātu zināšanas par zobu pareizu aprūpi.


* Negaidīt, kamēr zobs sāk sāpēt

Ja vecākiem ir aizdomas, ka bērnam ir sācis bojāties kāds zobs, zobārstniecība ir jāapmeklē pēc iespējas ātrāk, lai nenonāktu līdz brīdim, kad jau sāp. Zobu sāpes ir ļoti nepatīkamas, bērnam tā būs traumējoša pieredze, kas var radīt trauksmi. Tādos apstākļos došanās pie zobārsta un manipulācijas viņam šķitīs satraucošākas un biedējošākas, jo jau sāp. Vislabāk regulāri doties uz profilaktiskām pārbaudēm, kā arī uzreiz tikt galā ar nelieliem bojājumiem.


* Pārrunāt ar bērnu to, kas gaidāms

20180515-1356-bernu-zobarsts-reklamr1-1.
Zobārsti iesaka vecākiem aprunāties ar bērnu par to, kur viņi tiks vesti, kas tur notiks, nevis melot, ka nekas jau nebūs, raisot neuzticību un parādot, ka vecākiem nevar ticēt. Protams, nav vajadzības iedziļināties asiņainās un medicīniskās detaļās, ko bērns neizprot, kas viņu vēl vairāk var sabiedēt. Vienkāršotā veidā par manipulācijām uz vietas bērnam pastāstīs zobārsts, kurš apmācīts darbam tieši ar bērniem. Paredzamība ir viens no faktoriem, kas mazinās trauksmi, jo bērns atcerēsies, ko vecāki un zobārsts stāstīja.


Atceries, ka labākā bērna zobu ārstēšana ir pareiza, regulāra zobu kopšana un profilaktiskas pārbaudes!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti