Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāzina par "Work &Travel USA" un nodokļu atgūšanu?

Vasaras brīvdienas ASV pat studentiem? Jā, tas ir iespējams! Būt studentam ir daudz izdevīgāk, nekā jūs domājat. Darba apmaiņas programmas to padara iespējamu – tās ļauj jums izbaudīt dažādas kultūras, strādājot ar cilvēkiem no visas pasaules. Tā kā darbā pieņemšanas process ir legāls, un jūs maksāsiet nodokļus visas programmas laikā, nodokļu atgriešana būs tas par ko varēsiet rūpēties jau atgriežoties mājās.


Apmaiņas programmas ļauj palikt citā valstī ilgāku laiku – iepazīsiet valsts ikdienas dzīvi un kultūru, satiksiet cilvēkus no visas pasaules, iegūsiet darba pieredzi un, protams, papildu naudu! Vienkārši aizpildiet anketu, uzrakstiet motivācijas vēstuli, sagatavojiet nepieciešamos dokumentus un samaksājiet pieteikuma maksu. Par papildu samaksu jūs varat sarunāt kādu, kas atradīs jums darbu vai sagatavos ceļojuma biļetes.


Lielākā daļa darbu ir pakalpojumu jomās, t.i., viesnīcas administrators, apkopējs, oficiants, atrakciju parka darbinieks utt. Tomēr, ja esat motivēti un jūsu darba devējs to pamana, varat pieteikties augstākam amatam. Pat visvienkāršākie, nekvalificētie darbi var kļūt par svarīgu karjeras soli.


Viena no lielākajām apmaiņas programmu priekšrocībām ir internacionālā vide. Jūsu kolēģi nebūs tikai vietējie, bet arī citi apmaiņas programmu dalībnieki no visas pasaules.


Varbūt jums jāraksta disertācija, bet vēl joprojām nav tēmas? Ceļošana un jaunas pieredzes var iedvesmot un motivēt. Piemēram, kāpēc gan neanalizēt indiāņu tradīcijas, to ikdienas dzīvi un integrāciju rietumu kultūrā? Iedomājieties sevi dzīvojam blakus krāšņiem ezeriem, zaļiem mežiem, kur jāmēro kilometri, lai atrastu ātru internetu – izklausās baisi? Tā nemaz nav! No otras puses, kā būtu ar Ņujorku vai Maiami?


Mājvietu parasti nodrošina darba devējs. Ja strādāsiet ēdināšanas sfērā, visticamāk, saņemsiet arī pusdienas un vakariņas vai atlaidi maltītēm. Darba un ceļojumu programmām nav nekā kopīga ar sliktiem darba apstākļiem vai negodīgām algām. Programmas izmaksas atmaksājas ļoti ātri. Darba devējus, kuri piedalās programmā, rūpīgi kontrolē Darba un ceļošanas uzņēmums, tāpēc problēmu gadījumā saņemsiet nepieciešamo palīdzību.


Jau minējām, ka strādāšana, izmantojot šīs programmas, notiek legāli, līdz ar to studentam jāmaksā nodokļi, kurus vēlāk iespējams atgūt. Uzņēmumam, kurš jums palīdzēs jābūt ar ilgu pieredzi, internacionāliem kontaktiem ar vietējām nodokļu institūcijām. Reizēm studentiem piemērojami nodokļi, kuri nemaz nav jāmaksā – profesionāļi atrisinās šādas situācijas. Periods, kurā atgūstami ASV nodokļi, ir trīs gadi, tāpēc jābūt uzmanīgiem, lai to nepalaistu garām.


Pastāv daudzi faktori, kas ietekmē nodokļu atgūšanu, piem., cik ilgi uzturējāties valstī, summa, ko nopelnījāt strādājot, u.c. Aptuveno summu ir iespējams aprēķināt ar bezmaksas nodokļu kalkulatoru tiešsaistē. Svarīgi uzzināt, vai nav nekādu slēpto administrācijas maksu. Parasti uzņēmumam ir jāmaksā tikai pēc nodokļu atmaksas saņemšanas.

Reklāmraksti