Kas saimnieko Dikļu pils dārzā?

Līdz jūlija sākumam Dikļu pils teritorijā notiek robotizētā zāles pļāvēja Husqvarna Automower® tests. Intervija ar A/S “Dikļu pils” valdes priekšsēdētāju Egonu Medni un SIA Husqvarna Latvija vadītāju Juri Marhileviču.

Atbild A/S “Dikļu pils” valdes priekšsēdētājs Egons Mednis


Ko Jūs līdz šim zinājāt par robotizētajām ierīcēm?

Mājās skatāmies “Ugunsgrēku”, tur ir “Robītis” (smejas). Par Husqvarna robotizētajiem zāles pļāvējiem es biju dzirdējis jau no pašiem pirmsākumiem. Toreiz likās, ka tie ir tāda kā rotaļlieta. Husqvarna Automower® man ieteica paziņa, kuram šāds jau ir, un viņš ir ļoti apmierināts ar rezultātu, līdz ar to radās interese pašam pamēģināt Automower® un saprast, kā tas strādā.


Ko Jūs sagaidāt no šā testa?

Šobrīd zālieni tiek pļauti ar raideri – tas arī ir no Husqvarna. Smalkākiem darbiem un maliņu pļaušanai tiek izmantots arī stumjamais zāles pļāvējs un trimmeris. Taču visa šī tehnika rada skaļu troksni, savukārt mūsu viesi vēlas izbaudīt nesteidzīgas brokastis klusumā, klausīties putnu dziesmās. Automower® sniedz iespēju nopļaut zālienu, netraucējot viesu atpūtu. Automower® darbību neierobežo ne lietus, ne tumsas iestāšanās – tas var turpināt apkopt zālienu. Šis varētu būt ļoti labs kompromisa risinājums, lai darbs ir paveikts un mūsu viesi ir apmierināti. Tas ietaupītu arī mūsu cilvēkresursu spēkus, jo zālienu apkopšana ir laikietilpīgs process.


Atbild SIA Husqvarna Latvija vadītājs Juris Marhilevičs


Kā Husqvarna Automower® darbojas?

Sākotnēji dārzā iestrādā signālvadu pa dārza robežām, lai robots zinātu, kur ir pļaujamā teritorija, kur – nav Ar to pašu signālvadu var norobežot arī apstādījumus, puķu dobes un zonas, kurās robotam nav jāatrodas. Ar šā norobežojuma palīdzību mēs regulējam robota teritoriju. Šo teritoriju jebkurā brīdī var konfigurēt, pārveidot, pielabot un noņemt. Tad pēdējo reizi mūžā jānopļauj zāliens ar klasisko tehniku, jo robots jālaiž nopļautā zālē. Šajā brīdī varam svinīgi nospiest “start” pogu, un robots patstāvīgi sāk dzīvot dārzā 24 stundas diennaktī – dienā, naktī, saulē, lietū. Robots no pavasara līdz rudenim dārzā pļauj zāli. Nopļautās zāles savākšanas problēma vispār nepastāv, jo robots visu laiku uzturas zālienā. Starp pļaušanas reizēm zāle paspēj ataugt ne vairāk kā 5 mm garumā.


Cik lielu platību var nopļaut robots, kas instalēts Diķļu pilī?

Līdz 3000 m2. Tas ir modelis Automower® 330.


Cik piemērots Husqvarna Automower® ir tieši Dikļu pilij?

Centrālā pļava pils priekšpusē katrā ziņā ir ļoti svarīga pils imidžam. Husqvarna Automower® izmantošana noteikti samazinās tās kopšanas izmaksas, jo dārzniekam vairs nav jāstrādā šajā pļavā, kā arī robota uzturēšana izmaksā lētāk nekā raidera iegāde, uzturēšana un benzīna patēriņš. Husqvarna Automower® mēneša laikā patērēs elektrības daudzumu, kas pielīdzināms aptuveni 5 EUR. Ja šī pļava tiek pļauta ar raideri, viena pļaušanas reize izmaksā aptuveni 8–10 EUR, vēl jāpieskaita apkopšanas izmaksas. Pļaujot mauriņu ar Husqvarna Automower®, zāliens visu laiku izskatīsies nevainojami.


Atbild A/S “Dikļu pils” valdes priekšsēdētājs Egons Mednis


Cik ilgi paredzēts veikt Automower® testu, un kā uz Automower® varētu reaģēt Dikļu pils apmeklētāji?

Husqvarna Automower® tests ilgs līdz jūlija sākumam. Apmeklētājiem noteikti robots liksies interesants un moderns risinājums. Nākotnē plānojam izmēģināt arī jaunos Husqvarna produktus ar akumulatoriem, kas tagad ir ļoti populāri. Ar tiem arī troksnis būtu mazāks, nekā strādājot ar benzīna produktiem. Tā kā kolektīvā strādā daudz sieviešu, noteikti pievilcīgs šķiet akumulatoru produktu samērā nelielais svars, kas to lietošanu padara daudz ērtāku.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti