Kas vēl jāzina par robotizētajiem zāles pļāvējiem?

Kā notiek uzstādīšanas process?

Ideālā variantā klients sazinās ar Husqvarna pārstāvi – kādu no tuvākajiem dīleriem, kurš atbrauc apsekot dārzu, jo ir arī reti izņēmuma gadījumi, kad dārzam ir piemērotāks cits risinājums, nevis robots. Ja robotizētais zāles pļāvējs konkrētajam dārzam ir piemērots, notiek vienošanās par atbilstošo modeli. Modeļi tiek iedalīti pēc zāles pļaušanas platībām – no 600 līdz pat 5000 m2. Ļoti sarežģītas dārza konfigurācijas gadījumos izdevīgāk ir iegādāties nevis vienu pļāvēju lielākai platībai, bet gan divus vidējai platībai. Apskatot dārzu, risinājumus piedāvās dīleris. Protams, vienojoties par cenu ar īpašnieku, jo izmaksas veido ne tikai pats robots un tā lādētājs, bet arī instalēšana – signālvada uzstādīšana. Atkarībā no dārza konfigurācijas nepieciešams izlietot vairāk vai mazāk signālvada, tādēļ cena var nedaudz variēt. Pēc tam dīleris ierodas ar ierīci kabeļu rakšanai, instalē vadu un, vienojoties ar saimnieku, izolē vajadzīgās zonas. Pēc signālvada instalēšanas līnija zālienā pazūd vienas vai divu nedēļu laikā, tā nekādā veidā mauriņu nebojā. Ja gadās signālvadu pārraut, piemēram, ar lāpstu rokot, tad jāizsauc dīleris – viņš ar speciālu meklētāju atradīs pārrāvumu un to salabos.

Vai pēc robota paliek nopļautās zāles stiebri?

Netiek atstāti zāles stiebri, kas pēc tam līp pie kājām. Aiz robota paliek mazi gabaliņi, kas uzreiz iekrīt zemē. Tā kā zāles atlikumu masa nav liela, tie uzreiz spēj pārstrādāties zemē, un augsne saņem papildu barības vielas. Šis dabīgais papildu mēslojums rada auglīgāku vidi, kas arī nav skāba, līdz ar to pakāpeniski samazinot vai pilnībā iznīcinot sūnu. Adaptācijas perioda laikā (3–4 nedēļas) mauriņš kļūst kuplāks, biezāks, un zāle tumšāka, jo tā ir veselīgāka. Cilvēkam ieguvums ir arī tas, ka, staigājot basām kājām, ir jūtams, ka zāle kļuvusi daudz mīkstāka, patīkamāka. Papildu labums Latvijā ir arī tas, ka teritorijā, kas tiek pļauta ar robotizēto zāles pļāvēju, vairs neviesojas kurmji. Tiem nepatīk robota radītā vibrācija. Acīmredzot kurmjiem ir tāda atmiņa, ka pat pavasarī, kamēr robots vēl nav uzstādīts, viņi vairs neuzturas pļāvēja teritorijā.

Kas notiek, ja bērni vai mājdzīvnieki interesējas par robotu? Pastāstiet, lūdzu, par drošību!

Visi roboti ir aprīkoti ar drošības sistēmu. Tie ir aprīkoti ar pacelšanas sensoriem – tiklīdz bērns vai dzīvnieks mēģinātu robotu pacelt, robots uzreiz pārtrauktu savu darbību – izslēgtu nažus un apstātos. Attālums no robota ārējās malas līdz asmenim ir aprēķināts tā, lai iespējami garantētu drošību.

Kā kopt savu robotu?

Mājas apstākļos 3–4 reizes sezonā ir jāmaina asmeņi. Asmeņu nomaiņa ir ļoti vienkārša un piemērota arī sievietēm un jauniešiem – jāatskrūvē vien dažas skrūves. Lai paildzinātu akumulatora mūžu, ziemā robotu ieteicams turēt pie lādētāja vai vismaz divas reizes ziemas laikā uzlādēt. Tad akumulators kalpos apmēram trīs vai vairāk gadus. Iesakām veikt regulāru robota apkopi – tāpat kā jebkurai tehnikai, savlaicīga apkope pagarina tās mūžu, jo ķēdes reakcijā netiek nodeldētas detaļas. Robotam ir arī mehāniskas detaļas, riteņi uz gultņiem, blīves. Sezonas beigās ieteicams robotu nogādāt pie dīlera, kurš veiks diagnostiku. Ja salīdzinām ar raideri – tam mehānisko daļu ir daudz vairāk, līdz ar to arī apkope ir daudz nopietnāka –, robota apkope ir minimāla.

Cik skaļš ir robots?

Husqvarna Automower® no šobrīd tirgū piedāvātajiem robotiem ir visklusākais. Salīdzinot ar benzīna tehniku, robots šķiet nedzirdams. Parastais pļāvējs rada troksni vairāk nekā 90 dB apmērā, taču Husqvarna Automower® radītā skaņa pielīdzināma aptuveni 60 dB, jaunākajiem modeļiem pat 58 dB.

Kā Husqvarna Automower® darbību ietekmē lietus?

Pļaujot ar parastajiem pļāvējiem, tiek uzskatīts, ka zāle jāpļauj, kamēr tā ir sausa, lai sasniegtu vislabāko rezultātu, un arī iekārta netiktu deldēta. Husqvarna Automower® darbību lietus neietekmē – tā ir viena no robota lielākajām priekšrocībām. Rezultātā īpašniekam tiek garantēts vienmērīga garuma mauriņš visā pļaušanas laikā – rodas sajūta, ka zāle būtu pārstājusi augt.

Ko piedāvā konkurenti?

Viena daļa konkurentu ir kopējuši mūsu robotizēto zāles pļāvēju sistēmu, taču daudziem konkurentu robotiem ir lielie asmeņi kā zāles pļāvējiem. Tas nozīmē, ka tiem ir liela inerce, kas griež disku un asmeni ar lielu ātrumu, un tas darbojas vēl arī pacelšanas brīdī. Ja mēs salīdzinām ar konkurentiem, tad tirgū esam jau 20 gadus un esam līderi gan tehnoloģiju, gan piedāvājuma, gan programmatūras ziņā. Mūsu inženieri rēķināja, ka tuvākais konkurējošais robots attīstības ziņā atpaliek no Husqvarna par septiņiem gadiem. Salīdzinot veiktspēju, tehnoloģijas un programmatūru, pārējie atpaliek vēl vairāk. Ir iezīmes, kuras nav iespējams salīdzināt, robotam esot veikala plauktā. Piemēram, vienai daļai konkurentu robotu ir problēma ar to, ka tie regulāri “noklīst” no pļaujamās teritorijas. Mūsu inženieri Zviedrijā vienlaikus testē vairākas konkurentu mašīnas identiskos laikapstākļos, laukumos, jo parametri “uz papīra” ir viena lieta, taču roboti jātestē identiskos apstākļos, lai izprastu to plusus un mīnusus.


Sev interesējošos jautājumus vari uzdot arī Husqvarna Latvija oficiālajā Facebook lapā! www.facebook.com/HusqvarnaLatvija

Reklāmraksti