Kļūdas, ko pieļauj velosipēdu īpašnieki

Velosipēds kā pārvietošanās līdzeklis kļūst arvien populārāks, it sevišķi lielpilsētās. Ar to dažkārt iespējams nokļūt galapunktā krietni vien ātrāk nekā ar automašīnu, jo izpaliek stāvēšana sastrēgumos. Tāpat braukšana ar velosipēdu ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids. Turklāt, braucot ar velosipēdu, tiek nodarbināti ļoti daudzi ķermeņa muskuļi, tādējādi var uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Taču, lai braukšana ar velosipēdu vienmēr sagādātu patīkamas emocijas, nepieciešams pienācīgi rūpēties par savu pārvietošanās līdzekli. Nereti velosipēdu īpašnieki pieļauj dažādas kļūdas, kā rezultātā velosipēds var saplīst. Ja arī Jums ir velosipēds, bet esat piemirsis par to kārtīgi parūpēties, raksta turpinājumā varēsiet iepazīties ar biežāk pieļautajām kļūdām.


Velosipēda netīrīšana

Protams, ja velosipēds ir nedaudz noputējis, tas nav nekas slikts. Vissvarīgāk ir rūpēties, lai velosipēda ritošā daļa būtu vienmēr tīra. Tā kā šajā daļā tiek lietotas dažādas smērvielas, tad smiltis un citi netīrumi ļoti viegli pielīp pie šīm smērvielām, kā rezultātā rodas nevēlama berze un tiek bojāta velosipēda ķēde, zobrati un citas detaļas.

Velosipēdu vajadzētu vismaz reizi gadā aizvest uz apkopi pie speciālistiem. Protams, tas, cik bieži velosipēdu vajadzētu vest uz apkopēm, ir atkarīgs arī no braukšanas biežuma, kā arī laikapstākļiem.

Pieredzējis speciālists spēs kvalitatīvi veikt velosipēda diagnostiku un apkopi. Tāpat viņš informēs, ja būs nepieciešams nomainīt kādu detaļu.


Nepiemērota saslēdzēja izvēle

Ikvienam velosipēda īpašniekam vajadzētu atcerēties, ka velosipēdi vēl joprojām tiek zagti visai bieži, tāpēc ir jāparūpējas par to drošību. Ja Jūs bieži atstājat savu velosipēdu sabiedriskās vietās, piemēram, pie veikala, parkā vai pie darba vietas, Jums obligāti jāiegādājas piemērots velosipēda saslēdzējs. Šobrīd vispopulārākie ir tā saucamie pakavi un roku dzelži, kā arī ķēdes.

Ja izvēlēsieties velosipēdu saslēgt ar ķēdēm, tad jārēķinās, ka tās radīs papildus svaru, kā arī troksni, kamēr tās pārvietosiet. Pakavi ir vieni no grūtāk uzlaužamajiem saslēdzējiem, tomēr to formas dēļ ne vienmēr ir iespēja pieslēgt velosipēdu sev tīkamā vietā.

Arī tā saucamie roku dzelži ir pietiekami droši saslēdzēji, taču arī šie saslēdzēji dažkārt var radīt problēmas, tādējādi nebūs iespējams pieslēgt velosipēdu tur, kur plānots. Ikvienam velosipēdu īpašniekam vajadzētu zināt, ka uz saslēdzēju rēķina nedrīkst taupīt. Pretējā gadījumā kāds garnadzis aizbrauks ar Jūsu velosipēdu.


Atstarotāju, zvaniņu un gaismu neizmantošana

Piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu, ir jārūpējas gan par savu, gan citu cilvēku drošību. Gada tumšajā laikā velosipēdistus, tāpat kā gājējus, ir krietni vien grūtāk pamanīt. Tāpēc ir svarīgi, ka velosipēds ir aprīkots ar atstarotājiem.

Atstarotājus nepieciešams uzstādīt velosipēda ratos, velosipēda priekšā un aizmugurē. Ratos jābūt oranžas krāsas atstarotājiem, savukārt, priekšā jābūt baltam, bet aizmugurē sarkanam atstarotājam.

Lai pašam būtu vieglāk redzēt ceļu, kā arī autovadītāji Jūs labāk pamanītu, velosipēdam vajadzētu uzstādīt lukturīti. Ja Jūsu velosipēdam vēl nav uzstādīti atstarotāji vai lukturītis, tad pārvietojoties Jums mugurā obligāti jāuzvelk atstarojošā veste vai kāds cits atstarojošs apģērbs.


Nepiemērota velosipēda izmantošana

Ir vairāku veidu velosipēdi un katrs no tiem ir piemērots savam maršrutam. Piemēram, kalnu velosipēds ir piemērots, lai pārvietotos pa grūti izbraucamiem un kalnainiem ceļiem. Šāda veida velosipēds noteikti nebūs piemērots, lai ar to brauktu pa pilsētas ceļiem.

Tāpat arī ar pilsētas velosipēdu nevajadzētu pārvietoties pa meža ceļiem. Cilvēki nereti pieļauj šādas kļūdas, tāpēc arī sūdzas par to, ka velosipēdi ātri saplīst, vai arī viņiem pašiem no slodzes rodas dažādas traumas un nogurums.

Jāatceras, ka ir jāizvēlas piemērots velosipēds noteiktiem maršrutiem.


Kur iegādāties velosipēdu?

Velosipēdus var iegādāties gan sporta preču veikalos, gan internetā. Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka vislabāk ir iepirkties klātienē, tomēr iepērkoties internetā var ietaupīt laiku, kā arī piedāvājums mēdz būt krietni vien lielāks.

Ja Jums ir nepieciešamība pēc jauna velosipēda, tad interneta veikalā 220.lv pieejami velosipēdi plašā klāstā. Šī interneta veikala piedāvājumā ir sieviešu velosipēdi, bērnu velosipēdi, kā arī vīriešu velosipēdi. Ja Jums nav skaidrības, kā izvēlēties velosipēdu, tad droši jautājiet speciālistiem, kas palīdzēs Jums izdarīt izvēli.  

Reklāmraksti