Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko darīt, lai auto akumulators tik ātri neizlādētos? 1

Aukstais laiks negatīvi ietekmē auto akumulatora darbību, tādēļ mēs esam apkopojuši vairākas idejas, kas tev palīdzēs uzturēt mašīnu “pie dzīvības” arī rudens un ziemas sezonā.

Ir nepieciešams pievērst uzmanību visām mašīnas daļām, taču, ja akumulators būs izlādējies, nebūs nozīmes, vai dzinējs ir labā vai sliktā stāvoklī, auto vienkārši nestartēsies. Aukstais laiks it nemaz nedraudzējas ar akumulatoriem, jo zema gaisa temperatūra izmaina ķīmiskos procesus baterijas iekšienē, tādēļ arī tā nedarbojas tika efektīvi, kā vajadzētu.


Centieni palaist mašīnu aukstā laikā nereti rada daudz nepatīkamu emociju, it īpaši tad, ja jāsteidzas uz darbu, skolu utt. Tieši tādēļ, lai nebūtu jāpiedzīvo šādas situācijas, tev ir jācenšas uzturēt akumulatoru atbilstošā tehniskā kārtībā. Izlādējusies baterija ir viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ ziemas laikā nav iespējams iedarbināt mašīnu. Taču, kā panākt, lai auto akumulatori tik ātri neizlādētos?


  • Turpini braukt. Īsu pārbraucienu laikā automašīnas akumulators tiek pakļauts lielākam spriegumam, un tam netiek dots pietiekami daudz laika, lai atkal uzlādētos sākotnējā līmenī. Ik pa laikam centies doties garākos braucienos, lai dotu akumulatoram iespēju uzlādēt sevi. Vai arī izvēlies alternatīvu – ārējo akumulatora lādētāju, kuru iespējams iegādāties auto preču veikalā.

  • Vai tiešām viss ir jādarbina? Mūsdienu automašīnās ir viegli aizmirst to, cik daudz piederumu tiek darbināti ar akumulatora enerģiju. Vislielāko patēriņu rada sildītājs un gaismas, taču atceries, ka tam klāt nāk viss, kas tiek pieslēgts 12V ligzdai, kā arī jebkuram USB portam. Pārbaudi apgaismojumu auto iekšienē – ja tās atstāsi degot visu nakti ziemas laikā, no rīta var nākties sastapties ar nepatīkamu pārsteigumu – izlādējušos akumulatoru. Tādēļ pirms dodies iekšā mājoklī, paskaties, vai esi atvienojis ierīces no enerģijas padeves.

  • Samazini spriegumu. Lai to izdarītu, brīdī, kad startē mašīnu, izpied sajūgu. Tas atvieglos iedarbināšanu un samazinās enerģiju, kas iedarbināšanas laikā tiek paņemta no akumulatora.

  • Pārbaudi akumulatoru. Katru reizi, kad pacel mašīnas dzinēja pārsegu, tu vari veikt vismaz vizuālo akumulatora novērtēšanu, taču ik pa laikam būtu noderīgi doties pie profesionāļa, kurš veiktu padziļinātu pārbaudi. Ja esi iegādājies lietotu automašīnu, ielūkojies pamācībā, kas ļaus pārliecināties, vai iepriekšējais īpašnieks ir uzstādījis konkrētajam auto modelim atbilstošu akumulatoru. Tiesa gan, labāk to nomainīt pret jaunu – šāds ieguldījums vienmēr ir vērtīgs. Turklāt to tagad izdarīt ir pavisam vienkārši – ienāc interneta veikalā 220.lv un izvēlies sev nepieciešamo akumulatora modeli!

  • Pārbaudi visas sistēmas, kas saistītas ar akumulatoru. Ja neesi pārliecināts, ka pats spēj veikt atbilstošu pārbaudi, lūdz auto mehāniķim pievērs uzmanību ģeneratoram, starterim un uzlādes sistēmai, kas savienota ar akumulatoru. Ja kādā no šīm daļām ir noteikti bojājumi, tie noteikti ir jānovērš, pretējā gadījumā var notikt baterijas pārlāde, nepietiekama uzlāde vai arī var notikt pavisam nepatīkamas sekas, kad akumulators neuzlādējas nemaz.

  • Nosaki auto kopējo tehnisko stāvokli un uzglabā to atbilstošā vietā. Nepietiekamas rūpes par mašīnu var rezultēties dažādās problēmās, ietverot arī papildus spriegumu, kam tiek pakļauts akumulators. To var izdarīt pat tāda šķietami neliela problēma kā pārāk mīkstas riepas. Tāpat šādu efektu rada arī pārslogots dzinējs. Ja tev ir apsildāma garāža, noteikti uzglabā auto tur, jo tas pozitīvi ietekmēs akumulatora darbību un kopējo mūžu.

  • Esi informēts par pazīmēm, kas norāda uz problēmām. Tādas skaņas kā klikšķi, kad iedarbini aidedzi, paneļa apgaismojuma samazināšanās vai vāja dzinēja darbība, var norādīt uz to, ka auto akumulators ir nepietiekami uzlādēts vai arī tam ir citas problēmas.

  • Neatlaidība var būt kaitīga. Akumulators nespēj maģiski uzlādēties pats no sevis. Ja, iedarbinot mašīnu, tā “nelec”, nav vērts censties to izdarīt atkal un atkal, jo tu izdarīsi vairāk ļauna nekā laba. Pilnīga baterijas izlāde to bojā.

  • Neaizmirsti par drošību. Ja tava mašīna noslāpst bīstamā vietā, piemēram, kurstojuma vidū, vispirms centies nogādāt transportlīdzekli drošākā vietā. Palūdz garāmgājēju vai braucēju palīdzību, lai nostumtu mašīnu malā

  • Esi gatavs uzlādēt akumulatoru no citas mašīnas, izmantojot speciālos vadus. Šī procedūra var tikt veikta ārkārtas situācijās, tādēļ ir noderīgi, ja tev mašīnā stāv īpaši šim mērķim paredzēts vadu komplekts, kā arī ir labi zināt šīs procedūras norisi.

Reklāmraksti