Kredītu apvienošana kļūst arvien populārāka izvēle

Jaunākie pētījumi ASV liecina, ka parādu konsolidācija ir viens no galveniem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas izmantot aizdevumus.

Saskaņā ar pētījumu, kurā analizētas atbildes no vairāk nekā 160 000 ASV respondentiem, secināts, ka parādu apvienošana bija visvairāk minētais iemesls aizdevuma saņemšanai (38%). Vēl 5% respondentu kā savu galveno motivāciju minēja kredītkaršu refinansēšanu.

Tiešsaistes kreditēšanas kompānija LendingTree ziņoja, ka 35,7% aizdevumu pieprasītāju vēlējās apvienot parādus, bet 31,4% pieteikumu iesniedzēju kā galveno iemeslu aizdevuma pieprasīšanai minēja kredītkaršu refinansēšanu.

Turklāt pētījumi atklāja, ka parādu konsolidācijas aizdevumi arī bija lielākās pieprasītās summas apmēra ziņā, daudz lielākas salīdzinājumā ar aizdevumiem citām vajadzībām, piemēram, ārkārtas izdevumiem, atvaļinājumiem, kāzām vai pat mājokļa remontiem. 

Kredītu apvienošanas priekšrocības

Parādu apvienošana ir tad, ja jums ir vairāki kredīti un ir vēlme racionalizēt tos visus vienā ikmēneša maksājumā. Tiek saņemts aizdevums, kas ir pietiekami liels, lai nomaksātu visus parādus, attiecīgi pēc tam tiek atmaksāts aizdevējam kredīts vairāku mēnešu laikā, līdz aizdevums tiek nosegts. Vidusmēra amerikānim ir četri kredīti (kredīkartes) un bieži ir grūti izsekot vairākiem apmaksas termiņiem un vēl procentu likmēm. Ja maksājumu izsekošana sāk šķist pārāk apgrūtinoša, kredītu apvienošana ir viens no veidiem, kā visu vienkāršot.

Kredītu apvienošana ir noderīga, ja ir liels procentu maksājums par vienu vai vairākiem kredītiem un ir vēlme ietaupīt naudu, samazinot procentu maksājumu. Ir pat ieteicams apsvērt iespēju pārfinansēt kredītus, ja ir skaidrs, ka nepieciešams vairāk laika, lai nomaksātu kredīta atlikumu, bet procentu likmes ir tik augstas, ka ir sajūta, ka būs grūtības ar maksājumiem.

Kredītu apvienošanas aizdevums var palīdzēt gan vienkāršot maksājumus, gan ietaupīt uz procentu maksājumiem. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tiešsaistes aizdevējs vai banka, kredītu apvienošanas aizdevumi parasti piedāvā zemākas procentu likmes - bet ne vienmēr - tāpēc ir svarīgi saprast aizdevuma nosacījumus, pirms tiek uzsākts kredīta noformēšanas process. 

Kā darbojas kredītu apvienošanas pakalpojums

ASV izsniedzot kredītu apvienošanas aizdevumu, nauda parasti tiek nosūtīta uz bankas kontu, lai to varētu izmantot citu kredītu apmaksai. Pēc tam aizdevuma uzņēmumam tiek atmaksāti ikmēneša maksājumi, parasti ar fiksētu procentu likmi.

Latvijā ir citi risinājumi, piemēram, tiek noteikta maksimālā kopējā kredītu parādu summa un nauda tiek pārskaitīta pa tiešo uz kredītu sniedzēju bankas kontiem, samazinot risku, ka aizdevuma saņēmējs iekļūst divreiz lielākā parādu slogā, iztērējot kredīta naudu tam neparedzētiem izdevumiem. Šādā gadījumā tiek slēgta divpusēja vai trīspusēja vienošanās. 

Kā kredītu apvienošanas aizdevums palīdz ietaupīt naudu

Pieņemsim, ka kopējais kredītu parāds ir 5 000 eiro apmērā. Kredītu nomaksai kopā nepieciešami 3 gadi un šajā laikā procentu maksājumos tiks samaksāts  vairāk nekā 2 500 eiro. Bet, noformējot pārkreditācijas aizdevumu ar mazāku procentu likmi, procentu maksājumos tiktu samaksāti vairs tikai 2 000 eiro.

Iepriekš minētajā scenārijā var gūt potenciālu ietaupījumu 500 eiro apmērā. Lai gan daži eksperti ir satraukti par šāda veida aizdevumu straujo pieaugumu, nav šaubu, ka to izmantošana parādu atmaksas plānā ilgtermiņā var ietaupīt naudu, ja vien skaidri izpētīti visu aizdevumu, gan veco, gan jaunā kredītu apvienošanas aizdevuma nosacījumi.

Reklāmraksti