Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labas automašīnas riepas ir svarīgas Jūsu drošībai

Lai braukšana ar automašīnu vienmēr būtu droša un pārliecinoša, tai jābūt aprīkotai ar labām un sezonai atbilstošām riepām. Lai arī nereti ir vēlme ietaupīt, pērkot lietotas riepas, arī šādā gadījumā ir jāatceras daži pamata noteikumi, kas nodrošinās patiešām drošu pārvietošanos ar auto.

Riepu vecums ietekmē to kvalitāti

Latvijā visbiežāk auto īpašnieki izvēlas iegādāties lietotas riepas, taču to vecums ir viens no faktoriem, kas ietekmē kopējo riepu kvalitāti. Tāpēc iegādājoties lietotas riepas, noteikti noskaidrojiet:

* Kad tās ir ražotas - to var pārbaudīt arī pēc riepu marķējuma;

* Vai tām vēl ir ražotāja garantija;

* Cik sezonas tās jau ir lietotas.

Tomēr atcerieties, ka vienīgais ieguvums, pērkot riepas, kas ir vecākas par 10 gadiem, ir tikai zemāka cena. Taču tajā plašāk laikā tiek upurēti drošības standarti, kādus riepu ražotājiem šodien uzstāda jaunu, jaudīgu auto ražotāji un pieaugošā satiksmes intensitāte.

Novērtējiet protektora augstumu

Lai riepas varētu godam pildīt savu uzdevumu ziemas sezonā, tām ir jābūt ar atbilstoša dziļuma protektoru. Jaunu riepu protektora dziļums ziemas riepām parasti ir 8 - 10 mm, savukārt minimālais pieļaujamais protektora dziļums ir 4 mm, taču tā ir kritiskā robeža, pēc kuras tās vairs nespēj veikt savas funkcijas. Ar minimālu vai neatbilstošu protektora dziļumu:

* Riepas vairs nav pietiekami efektīvas, lai novērstu akvaplanēšanas risku;

* Nokļūstot ceļu satiksmes negadījumā, apdrošinātājs var atteikt zaudējuma atlīdzības izmaksu.

Izvēlieties sezonai un ceļiem piemērotas riepas

Izvērtējot jaunu vai lietotu riepu iegādei, der atcerēties, ka pats svarīgākais drošai braukšanai ir tās izvēlēties piemērotas katrai sezonai:

* Aukstajiem mēnešiem – ziemas riepas;

* Vasaras laikā – vasaras riepas.

Jāatceras, ka braukt ar ziemas riepām vasarā ir tikpat nedroši, kā ziemā pārvietoties ar vasaras riepām. Tāpat ir nozīmīgi izvēlēties tādas riepas, kas ir piemērotas autovadītāja braukšanas stilam un ikdienā izmantotajiem ceļiem.

Mainiet riepas uzticamos autocentros

Ja vēlaties saņemt kvalitatīvu servisu un pilnvērtīgu konsultāciju par to, kādas riepas Jūsu automašīnai būs visdrošākās - vērsieties pēc palīdzības jebkurā Pirelli Key Point tīkla riepu centrā. Tas ir starptautisks projekts, kas apvieno vairāk nekā 700 riepu autocentru visā Eiropā. Pirelli Key Point speciālisti spēj nodrošināt saviem klientiem augstākas kvalitātes pakalpojumus, pateicoties tam, ka regulāri saņem noderīgu informāciju un aktualitātes par auto industrijas jaunumiem, kā arī praktiski iepazīst riepu īpatnības, apmeklējot mācību seminārus, kurus organizē pasaules riepu ražotāju pārstāvji. Ienāciet pkp.lv un atrodiet sev tuvāko tīkla riepu servisu jau tūlīt!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti