Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietas, ko ikvienam vajadzētu zināt par naudu

Lielākā daļa no mums vismaz reizi dzīvē ir pieredzējuši laiku, kurā esam apguvuši kādu jaunu finanšu principu, instrumentu vai stratēģiju, un pie sevis nodomājuši – kaut es to būtu zinājis agrāk. Šī iemesla dēļ esam sarūpējuši sarakstu ar dažādiem faktiem par naudu un plašo finanšu pasauli, ko ikvienam vajadzētu zināt.

1.Nedaudz nozīmē daudz

Ja jūs varat atlikt vēl 10 eiro katru nedēļu savu parādu dzēšanai, dariet to, divreiz nedomājot. Ja jūs varat atlikt vēl 10 eiro, noteikti tā arī izdariet. Desmit gadu laikā šie nieka atliktie 10 eiro nedēļā būs jau vairāk nekā 5000 eiro. Vismaz iesākumam ar 10 eiro pietiks, lai sāktu sevi pieradināt pie ietaupījumu uzkrāšanas vai ātrākas parādu dzēšanas. Izmantojiet kaut nedaudz naudas, lai laikam ejot veiktu ievērojamas pārmaiņas savā finanšu dzīvē.

2.Kafijas pirkšana līdzņemšanai katru dienu nepazudinās jūsu finanses

Jā, ir svarīgi samazināt izmaksas, pārvaldīt savu budžetu un izvairīties no liekiem kārdinājumiem. Taču būt regulārā izmisumā par bankas transakciju komisijām vai līdzņemšanas kafijas cenu, patiesībā tikai novērsīs jūsu uzmanība no tā, kur jūs patiešām varētu uzlabot savu finanšu situāciju. Neuztraucieties par izdevumiem par kafiju, kas jums izmaksā līdz 2 eiro dienā, uztraucieties par dzīvesvietas pārmaksu, kuras kredīts uz banku noteikumiem krietni pārsniedz tās reālo cenu.

3.Šikas darbavietas bieži var izmaksāt dārgi

Liela alga, spīdošs amata nosaukum un švītīgs birojs, protams, izklausās visai iespaidīgi. Tāds darbs liek jums justies svarīgiem un varat ar to lielīties cilvēkiem ballītēs.. Bet šādas darba vietas arī izmaksā daudz tās darbiniekiem. No algas noteikti varat norēķināt nost respektablā transporta izmaksas, profesionālo darba apģērbu iegādi, kas bieži nāk no dārgiem dizaineriem, izdevumus par ēšanu kopā ar klientiem un kolēģiem, ko ik pa laikam uzsaucat. No jūsu lielās algas tādā veidā pāri paliek daudz mazāk, nekā jūs domājat. Esiet piesardzīgs no jūsu sapņu darba reālās cenas.

4.Neticiet meliem, ka nekustamā īpašuma iegāde ir biļete uz bagātību

Ja vien jūs neiegādājaties māju, norēķinoties skaidrā naudā no iekrājumiem, hipotēkas ņemšana nemaz tā atšķiras no nomas. Šajā gadījumā jūs nomājat naudu, nevis telpu, vismaz uz 40 gadiem. Ko jūs darīsiet ar šīm īpašumtiesībām, kad jums būs 70? Atstāsiet mazbērniem? Un ja nu jums nemaz nebūs bērnu? Lielākajai daļai pašam savs nekustamais īpašums ir emocionāls lēmums, nevis finansiāls, un tas reāli aizēno viņu spriedumu, kad runa ir par vienkāršu matemātiku. Nomāšana, nevis īpašumtiesības var būt vislabākā lieta, ko jūs jebkad paveiksiet ar savām finansēm.

5.Ceļojumu izdevumiem nav investīciju atdeves

Izdevumi par ceļojumiem parasti tiek cauri sveikā, kad tiek apspriestas izmaksas. Bieži internetā manāmi tādi cēli uzraksti ar motivāciju, ka “Ceļošana ir vienīgā lieta, ko iegādājoties, jūs kļūstat bagātāki”. To noteikti sarakstījis cilvēks, kurš itin neko nezina par akciju tirgu. Lielākais vairums cilvēku izvēlēsies apceļot Eiropu ar mugursomu plecos vai izstaigāt visu lielo Ķīnas mūri, bet tikai daži uzņemsies dibināt savu uzņēmumu. Investējiet piedzīvojumā, kas pareizs šķitīs pašam sev, ignorējot to, ko dara (vai saka) visi pārējie, jo tikai mēs paši individuāli esam atbildīgi par savām finansēm.

6.Kaulējies un vienmēr apstrīdi visu

Sarunājiet labākās cenas. Kaulējieties par procentiem. Jautājiet algas pielikumu savā darba vietā, negaidiet, kad to varbūt reizi gadā uzņēmums izdarīs labprātīgi. Daudzi to nedara, bet tas ir vienkāršākais veids, kā pievienot no 1000 līdz 5000 eiro (vai pat vairāk) jūsu gada ienākumiem, neveicot papildu darbu, bet vienkārši paprasot vairāk. Pirms sarunas gan ir vērts sagatavot argumentāciju – kāpēc jūsu darbs ir dārgāk apmaksājams, lai neatrastos pie sasistas siles. Talkā varētu nākt algu salīdzināšanas portāls, kurā jūs varētu salīdzināt savus esošos ienākumus sfērā, kurā strādājat, ar šobrīd tirgū aktuālo. Internetā šādu portālu ir ne mazums.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti