Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mutes veselības problēmas, no kurām ļaus izvairīties regulāra zobu higiēna

Rūpēm par mutes veselību jābūt tikpat pašsaprotamām kā rūpēm par savu vispārējo veselību. Labai veselībai nepieciešams pilnvērtīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atpūta un profilaktiskās veselības pārbaudes. Tāpat arī mutes veselības nodrošināšanai nepieciešama kompleksa pieeja – nepietiks tikai ar ikdienas zobu kopšanas rutīnu. Ir būtiski arī veikt regulāras profilaktiskās pārbaudes pie zobārsta un ne retāk kā reizi gadā doties pie zobu higiēnista, lai veiktu mutē ģenerāltīrīšanu.


Ar laiku uz zobiem un grūti aizsniedzamās vietās izveidojas aplikums. Ja tas ar zobu higiēnas procedūru netiek likvidēts, tad var rasties tādas nepatīkamas problēmas kā:

 • slikta elpa;

 • sāpīgas, asiņojošas un iekaisušas smaganas;

 • kariess un zaudēti zobi;

 • dzeltenīgi zobi;

 • zobakmens;

 • paradontīts jeb zobu balstaudu iekaisums;

 • atsegušies vai jutīgi zobu kakliņi u.c.


Slikta elpa, dzeltenīgi zobi un smaganu problēmas nav patīkamas nevienam, bet ir mūsu pašu spēkos to novērst, līdzās regulārai un pareizai ikdienas zobu kopšanai ieviešot arī regulāras vizītes pie zobu higiēnista. 


Zobu higiēnists ir speciālists, kurš veic grūti noņemamā un aizsniedzamā aplikuma un zobakmens likvidēšanu, zobu pulēšanu un diegošanu, paveicot to, ko nav iespējams izdarīt mājas apstākļos ar parasto zobu suku un pastu.


Kā notiek zobu higiēnas procedūra

Zobu higiēna nav nekas tāds, no kā vajadzētu baidīties. Higiēna nav pārāk ilga un nav sāpīga. Zobu higiēnists vizītes laikā pacienta mutē veic vairākas procedūras:

 • zobakmens noņemšanu ar mehāniskajiem un rokas instrumentiem;

 • katra zoba rūpīgu notīrīšanu redzamajā daļā, zem smaganām un zobu starpās;

 • zobu pulēšanu ar speciālu pastu;

 • zobu starpu izdiegošanu;

 • zobu pārklāšanu ar fluora pastu, kas atjauno zobu dabīgās aizsargspējas.


Zobu higiēnists vajadzības gadījumā ar pacientu arī pārrunā zobu kopšanas paradumus, ja redz, ka šajā ziņā varētu būt pieļautas kļūdas. Var arī ieteikt ārstnieciskus zobu kopšanas līdzekļus, kas palīdzēs uzlabot mutes dobuma veselību. Bērniem zobu higiēnists sniedz noderīgu un izglītojošu informāciju par to, kā pareizi mājās kopt zobiņus.


Pēc zobu higiēnas mutes dobums ir svaigs, zobu krāsa var būt uzlabojusies par vairākiem toņiem, kā arī ir jūtama īsta tīrības sajūta. Veselīgi, balti zobi un svaiga elpa ir lielisks pašapziņas uzlabotājs, tāpēc nav vērts atlikt vizīti pie zobu higiēnista. 

Uzzini vairāk par zobu higiēnas veidiem un piesakies pie zobu higiēnista jau tagad:

https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/zobu-higiena/.

Cik bieži doties pie zobu higiēnista

Tas, cik ātri uz zobiem sakrājas grūti notīrāms aplikums, zobakmens un rodas citas problēmas, atkarīgs no individuāliem faktoriem. Zināma ietekme ir gan uzturam, gan tam, vai smēķē un lieto dzērienus, kas iekrāso zobus, kā arī zobu kopšanas paradumiem. Kādam var pietikt ar vienu vizīti gadā pie zobu higiēnista, bet citam ieteicams apmeklē zobu higiēnistu pat 2-3 reizes gadā. 


Jāatceras, ka pie zobu higiēnista jāved bērni jau no 2-3 gadu vecuma, lai viņi pierastu pie zobu aprūpes un arī varētu savlaicīgi sekot bērnu zobu veselībai. Mīts, ka piena zobi nav svarīgi, ir nepatiess, arī par tiem ir kārtīgi jārūpējas, jo tie ietekmē patstāvīgo zobu veselību. Bērniem līdz 18 gadu vecumam reizi gadā pienākas valsts apmaksāta vizīte pie zobu higiēnista.


Zobu higiēnistu vislabāk apmeklēt pirms vizītes pie zobārsta, jo tad zobu virsmas būs pamatīgi attīrītas, tādēļ zobārsts varēs pamanīt visus pat vissīkākos bojājumus, ko iepriekš var būt aizsedzis zobakmens un aplikums, un laikus tos likvidēt. Kā arī sakoptā un svaigā mutes dobumā ir daudz vieglāk un patīkamāk veikt nepieciešamos labošanas darbus.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti