Noderīgi padomi bērnistabas iekārtošanā

Iekārtot bērnistabu ir patīkami un aizraujoši, jo tiek veidota vide, kurā bērns augs un attīstīsies, kļūs par personību. Vienā mājā bērnistaba tiek iekārtota jau pirms mazuļa piedzimšanas, citā — tikai tad, kad mazulis jau paaudzies un vairs neguļ līdzās vecākiem.


Ko tad vajadzētu ņemt vērā, iekārtojot bērnistabu? Daži noderīgi ieteikumi apkopoti sadarbībā ar bērnu preču zīmolu “Chicco”.

Pārāk nepieblīvēt telpu

Bērnistabai nevajadzētu būt pārāk aizpildītai ar mantām un mēbelēm. Tas traucēs bērnam radoši un aktīvi darboties, kā arī pasliktinās gaisa kvalitāti, apgrūtinās uzkopšanu un traucēs gan vecākiem, gan pašam bērnam. Istabā jāieliek tikai tās mēbeles un mantas, kas patiešām ir nepieciešamas un ikdienā tiek izmantotas. Bērnistaba nav noliktava.

Izvēlēties neuzbāzīgas krāsas

Krāsas ietekmē cilvēka noskaņojumu. Tāpēc bērnistabā īpaši rūpīgi jāizvēlas interjerā izmantotās krāsas. Diez vai tā ir īstā vietā eksperimentiem un ekstravagantām idejām. Labāk pieturēties pie gaišiem un mierīgiem toņiem, kas arī pozitīvi ietekmēs bērna emocionālo noskaņojumu. Protams, var izmantot košākus akcentus, bet tiem nevajadzētu telpā dominēt. Gaišas krāsas arī palīdzēs nelielu telpu padarīt vizuāli plašāku.

Funkcionālas, kvalitatīvas un “augošas” mēbeles

20180717-1505-istaba-bernam-gulta4.jpg

Bērnu gultas izvēle noteikti ir pats svarīgākais jautājums. Istabas pārējo funkcionalitāti bērns sāks izmantot tikai krietni vēlāk, bet gulta nepieciešama jau no pirmās dzīves dienas.


Jāizvēlas kvalitatīvas un funkcionālas mēbeles, kas varētu augt līdzi bērnam un pielāgoties viņa vajadzībām. Laba izvēle būs bērnu gultas, kurām var mainīt augstumu, kuras var pagarināt. Tādā veidā daudzus gadus nebūs vajadzība pirkt jaunu gultu.


Ja pa nakti bērns guļ vecāku istabā, bet pa dienu uzturas bērnistabā, tad vajadzēs iegādāties arī funkcionālu gultu, ko novietot līdzās vecāku gultai. “Chicco” piedāvā bērnu gultas Next2Me, kas ir kompaktas, ērti pārvietojamas un novietojamas cieši pie vecāku gultas, atvieglojot bērna aprūpi nakts stundās.


Patiesībā jau bērnistabā nevajag daudz mēbeļu. Bez bērnu gultas atliek vēl izvēlēties kumodi vai skapi, kā arī rakstāmgaldu vai mazāku galdu, kas vēlāk varēs augt bērnam līdzi.

Pielāgoties bērna vecumam un vajadzībām

Izvēloties gan mēbeles, gan mantas bērnistabai, noteikti jādomā par to, cik bērns ir vecs, kādas šajā brīdī ir viņa pamatvajadzības. Kā arī jāzina, līdz cik gadu vecumam šāda istaba viņam būs jāizmanto. Prasmīgi izvēloties interjera risinājumus un mēbeles, vēlāk var būt vajadzība nomainīt labākajā gadījumā tikai gultu, ja sākumā esat izvēlējušies redeļu gultiņu.

Reklāmraksti