Noderīgi padomi, kas ļaus iegādāties energoefektīvu sadzīves tehniku

Samazinot patērēto elektroenerģijas daudzumu mēs ne tikai ietaupām līdzekļus, bet arī saudzējam vidi, tādējādi uzlabojot situāciju pasaulē un palīdzot nodrošināt vides ilgtspēju. Ir dažādi veidi, kā, izmantojot sadzīves tehniku, samazināt patērētās elektrības daudzumu, bet vislabāk ir iegādāties energoefektīvu sadzīves tehniku.


Energoefektīvu sadzīves tehniku, piemēram, ledusskapjus, vari apskatīt šeit, bet, lai palīdzētu izdarīt pareizo izvēli, piedāvājam dažus noderīgus padomus.


Izvēlies pareizo izmēru un vietu uzstādīšanai


Piemēram, lai uzlabotu energoefektivitāti, veļas mašīna vienmēr jācenšas mazgāt pilna, tāpēc personai, kas dzīvo viena, nav piemērota lielākā tilpuma veļas mašīna. Izvēloties jaunu iekārtu, iegādājies tādu, kas atbilst tavām ikdienas vajadzībām.


Arī tehnika virtuvei no populārākajiem un labākajiem ražotājiem jāizvēlas atbilstoši individuālajām vajadzībām. Piemēram, ledusskapim jāizvēlas pareizais novietojums, tāpēc jāizvēlas tāds, ko var ievietot pareizā vietā. Lai ledusskapis tiktu pareizi ekspluatēts to nedrīkst novietot pārlieku tuvu pie sienas vai citām mēbelēm, tam blakus nedrīkst novietot ierīces, kas izdala siltumu, tas nedrīkst atrasties tiešos saules staros un tajā jābūt iestatītai optimālajai temperatūrai – ledusskapī +5 °C, bet saldētavā –18 °C.


Izvēlies sadzīves tehniku, kam ir enerģijas taupīšanas režīmi


Gan veļas mazgājamām mašīnām, gan trauku mazgājamām mašīnām ir eko jeb enerģijas taupīšanas režīmi. Izmanto tos, kad mazgā traukus vai apģērbu, kam nav nepieciešama pamatīga attīrīšana.


Apdomā ne tikai pirkuma, bet arī lietošanas izmaksas


Iegādājoties jaunu sadzīves tehniku, bieži vien cilvēki visvairāk pievērš uzmanību tam, par kādu cenu prece tiek pārdota, aizmirstot, ka pastāv arī “paslēptā cenu zīme” – iekārtas lietošanas izmaksas. Bieži vien energoefektīvas iekārtas ir dārgākas, jo tajās izmantotas jaunākas tehnoloģijas. Tomēr, piemēram, ledusskapis, kas patērē par divdesmit procentiem mazāk elektroenerģijas, drīz vien izrādīsies lētāks, nekā mazāk energoefektīvā alternatīva.


Pievērs uzmanību energomarķējumam


Energomarķējums norāda ierīces energoefektivitātes klasi – to, cik lietderīgi konkrēta ierīce patērē elektrību. Augstāka energoefektivitātes klase nozīmē efektīvāku un kvalitatīvāku sadzīves ierīces darbību.


Līdz 2021.gada sākumam augstākā energoefektivitātes klase bija A+++, taču šākot ar 2021.gada 1.martu tādām precēm kā gaismekļiem un spuldzēm, ledusskapjiem un saldētavām, veļas mašīnām un žāvētājiem, trauku mazgājamām mašīnām, televizoriem un elektroniskajiem displejiem ieviests marķējums skalā no A līdz G. Pārējām elektroierīcēm uzlabotais marķējums tiks ieviests no 2022.gada.


Salīdzinot jauno marķējumu ar veco, kādreizējā A+ energoefektivitātes ierīce šobrīd pielīdzināma C energoefektivitātes līmenim.


Apdomā savas vajadzības un vai dizains ir svarīgāks par funkcionalitāti


Mūsdienās sadzīves tehnika tiek piedāvāta gan dažādās krāsās, gan ar īpašu dizainu. Tomēr, piemēram, ledusskapis ar iebūvētu ledus mašīnu, neatkarīgi no tā, vai to izmantojat vai nē, patērēs vairāk elektroenerģijas.


Ja iespējams, izvēlies viedās ierīces


Viedās ierīces ļauj tās regulēt attālināti, izmantojot interneta savienojumu. Tādā veidā iespējams ieprogrammēt ierīces tā, lai tās darbotos energoefektīvākajā veidā. Piemēram, viedo termostatu noregulējot tā, lai māja tiktu sildītai tikai tad, kad tajā kāds atrodas.


Vispirms aizvieto tās sadzīves tehnikas iekārtas, kas patērē visvairāk enerģijas


Protams, nav iespējams apmainīt visu sadzīves tehniku, tāpēc svarīgi izvirzīt prioritātes. Pašsaprotami, ka vispirms jāaizvieto vecā sadzīves tehnika, kas ir vismazāk energoefektīva. Mūsdienās nopērkams ledusskapis ir par 40% energoefektīvāks nekā pirms 20 gadiem iegādāts. Sāc ar to, ka noskaidro, kuras ierīces patērē vairāk elektroenerģijas, un kuru ierīci aizvietojot, iespējams iegūt vislielāko ikmēneša patērētās enerģijas ietaupījumu.


Plašu sadzīves tehnikas piedāvājumu atradīsi interneta veikalā Elkor.lv - ienāc un izvēlies labākos risinājumus savam mājoklim!

Reklāmraksti