Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nomoka muguras sāpes? Lūk, kādu matraci jāizvēlas!

Dabiski, ka cilvēks vēlas justies labi un dažādas sāpes ir nevēlamas. Muguras sāpes pasliktina pašsajūtu un samazina dzīves kvalitāti. Kvalitatīvs miegs pozitīvi atsaucas uz veselību, un to lielā mērā nodrošina labs matracis. Kādu matraci izvēlēties, kas palīdzētu novērst muguras sāpēs?

Muguras sāpes reizēm izraisa ne tikai slimības vai traumas, tās var izraisīt arī nepiemērots un neērts matracis vai nepareiza pozīcija miega laikā (piemēram, embrija). Šīs problēmas var novērst, ja nomainīsiet veco matraci pret jaunu. Savukārt, ja jūsu sāpju iemesls ir kāda slimība, izvēlēts atbilstošs matracis šīs nepatīkamās sajūtas mazinās.

Svarīgākā matrača īpašība

Galvenais priekšnosacījums, ja vēlaties atbrīvoties no muguras sāpēm, – matracim jāpielāgojas ķermeņa formai, īpaši mugurkaulam un jāsniedz tam vajadzīgais atbalsts. Tādējādi muskuļi netiek noslogoti, tie atslābinās, un mugura ir taisna, kas savukārt samazina sāpes.

Cik cietu matraci izvēlēties?

Ļoti svarīga ir atbilstoša cietuma matrača izvēle. Matrači pēc savas cietības tiek iedalīti šādās trīs grupās – mīksti, vidēji cieti, cieti matrači, tomēr reizēm tie tiek iedalīti arī ļoti mīkstos vai ļoti cietos. Jums piemērotākais matracis būs tas, kas sniegs komforta sajūtu. Svarīgākais – ērtums. Kas ir ērtums, par to spriež katrs individuāli, jo sajūtas ir subjektīvas. Lai kā arī nebūtu, jāpievērš uzmanība arī savam svaram, jo ļoti viegliem un cilvēkiem ar lieko svaru visticamāk nederēs viens un tas pats matracis. Tad kādu matraci izvēlēties, ņemot vērā savu svaru? Skatiet zemāk:

* Vieglākiem cilvēkiem (līdz 60 kg) ieteicami ļoti mīksti, mīksti vai vidējas cietības matrači;

* Vidēja svara cilvēkiem (no 60 kg līdz 105 kg) piemēroti vidējas cietības matrači;

* Lielāka svara cilvēkiem (vairāk nekā 105 kg) jāizvēlas cieti vai pat ļoti cieti matrači.

Visbiežāk cilvēkiem ar muguras sāpēm ieteicami cietāki matrači, jo tie sniedz vajadzīgo atbalstu. Tomēr jūsu matracim nebūtu jābūt pārāk cietam vai mīkstam.

Jāpievērš uzmanība arī tam, kurā muguras daļā izjūtat sāpes. Mīkstāki matrači ir mazāk piemēroti, ja izjūtat sāpes jostas vietā, savukārt sāpēm ķermeņa augšdaļā palīdzēs cietāki matrači. “Palīdzību” sāpju zonām sniegs matrači ar anatomiskajām zonām. Šiem matračiem ir mīkstākas un cietākas vietas. Piemēram, plecu un gurnu zona ir mīkstāka, bet muguras – cietāka. Pateicoties anatomiskajām zonām, muskuļi ātrāk atslābinās un tiek saglabāta pareiza mugurkaula pozīcija. Parasti iesaka pirkt trīs, piecu vai septiņu zonu matračus, tomēr septiņas zonas vislabāk veic savu funkciju, tāpēc iesakām izvēlēties tieši šādus matračus.

Matraču veidi

Kurš matraču veids ir labākais, ja sāp mugura? Atbilde būtu – tāds, kas vislabāk piemērojas ķermeņa formai. Viskoelastīgie un lateksa matrači ir tieši tādi, tāpēc, ja jums ir problēmas ar mugurkaulu, tad ieteicami tieši šie matrači. Turklāt viskoelastīgie matrači ir elastīgāki, antialerģiski, samazina ķermeņa daļu tirpšanu, reaģē uz ķermeņa siltumu, savukārt lateksa matrači ir piemērotāki cilvēkiem ar lielāku svaru, tie kalpo ilgāk, nedeformējas. Neslikti pie ķermeņa formām pielāgojas arī kabatu (“Pocket“ tipa) atperu matrači.

Rūpējieties par savu veselību un miega kvalitāti! Izvēlieties atbilstošu un ērtu matraci, kurš atbilst jūsu gulēšanas paradumiem un vajadzībām. Tādā veidā jūs izbaudīsiet patīkamu atpūtu bez muguras un citu ķermeņa daļu sāpēm, kā arī uzlabosiet savu pašsajūtu.

Reklāmraksti