Padomi labākam nakts miegam

Labam nakts miegam var traucēt daudz un dažādi faktori — stress darba vietā, ikdienas pienākumi, rūpes par ģimeni, veselības problēmas, utt. Ņemot vērā, kā cilvēki mēdz noslogot savu organismu, nav brīnums, ka daudziem kvalitatīvs miegs ir retums.

Diemžēl faktorus, kas traucē miegam, nav iespējams pakļaut pilnīgai kontrolei, taču ir iespējams jau tūlīt pat veidot paradumus, kas nodrošinās labu nakts miegu. Sāciet ar dažiem vienkāršiem padomiem:


Pieturieties pie noteikta miega grafika

Kopumā, ņemot vērā dažādas miega likumsakarības, nakts miegam ieteicams veltīt ne vairāk un arī ne mazāk par astoņām stundām. Minimālais miega ilgums veselam cilvēkam ir vismaz septiņas stundas. Esiet apzinīgs un ievērojiet šos ieteikumus, pieturoties pie noteikta miega grafika - ejiet gulēt un celieties katru dienu vienā un tajā pašā laikā!

Neplānotās situācijās centieties nenovirzīties no grafika vairāk par stundu. Ja nevarat iemigt aptuveni 20 minūšu laikā, neesiet ietiepīgs pret savu ķermeni - piecelieties no gultas un dariet kaut ko nomierinošu, piemēram, lasiet grāmatu vai klausieties atslābinošu mūziku. Kad jūtat, ka sākat nogurt, atgriezieties gultā, taču, ja atkārtoti nevarat iemigt, turpiniet aktivitātes. Miega rutīna nodrošina labu ķermeņa pašsajūtu un veselību, tādēļ par to jārūpējas un jāpadara to par ieradumu!


Pievērsiet uzmanību tam, ko ēdat un dzerat

Neejiet gulēt izsalcis vai tieši pretēji, pārēdies – tā Jūs noteikti nevarēsiet iemigt, jo ķermenis nejutīsies komfortabli. Pāris stundas (apmēram divas) pirms miega centieties izvairīties no lielām un smagām maltītēm.

Tāpat labu nakts miegu var traucēt nikotīna, kofeīna un alkohola lietošana, jo šo vielu stimulējošai iedarbībai nepieciešamas vairākas stundas. Lai arī, piemēram, alkohols var izraisīt miegainību, vēlāk naktī tas var traucēt ierasto miega ciklu un manāmi izjaukt miega rutīnu.


Nodrošiniet patīkamu miega vidi

Izveidojiet vidi, kas ir ideāli piemērota kvalitatīvam nakts miegam. Pirms miega pārliecinieties, ka Jūsu guļamistaba ir vēsa, tumša un klusa. Tieši pirms gulēšanas izvairieties no spilgta apgaismojuma un gaismu izstarojošu ekrānu izmantošanas, jo tas var radīt grūtības iemigt.

Apdomājiet iespēju izveidot guļamistabu tumšās krāsās, izmantot ausu aizbāžņus, ventilatoru vai citas ierīces, lai izveidotu Jūsu vajadzībām atbilstošu vidi. Viens no biežākajiem faktoriem, kas traucē nakts miegu, ir nepiemērots matracis. Komfortabli, labas kvalitātes matrači pieejami internetā - šajā mājas lapā. Izmantojiet iespēju un izvēlieties labāko savam ķermenim un pašsajūtai!


Ierobežojiet dienas miegu

Ilga gulēšana pa dienu var traucēt nakts miegam. Ja kādu apstākļu dēļ pa dienu tomēr vēlaties nosnausties, nosakiet laiku līdz 30 minūtēm un izvairieties no diendusas vēlā pēcpusdienā. Padoms – ja strādājat naktīs un Jūsu nakts miegs tiek realizēts pa dienu, centieties gulēt pēc iespējas vēlāk, taču neizjauciet miega ciklu, kas ietver sevī vismaz astoņas stundas miega.


Iekļaujiet savā ikdienas rutīnā fiziskās aktivitātes

Regulāras fiziskās aktivitātes nogurdina organismu, līdz ar to veicina labāku nakts miegu, lai organisms varētu atjaunoties. Variantu ir daudz - dodieties skrējienā, izbraucienā ar velosipēdu vai vienkārši garā pastaigā. Pēc sportiskas dienas matrači naktī šķiet daudz ērtāki un patīkamāki.

Nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pakļaut savu ķermeni samērīgai slodzei ir labi un pat ļoti noderīgi, taču neesiet pārlieku aktīvs neilgi pirms dodaties gulēt. Svarīgi – labu nakts miegu var nodrošināt ne tikai fiziskās aktivitātes, bet arī daudz svaiga gaisa.


Apkopojiet domas un kontrolējiet stresu

Pirms gulētiešanas centieties atrisināt savas raizes – apdomājiet, kas Jūs uztrauc un atlieciet visas domas uz nākamo dienu! Mācieties pārvaldīt stresu, jo baudīt labu nakts miegu varēsiet tikai tad, kad būsiet pārvarējis stresu un iemācījies tikt galā ar ikdienas problēmām. Sāciet ar pamatiem, piemēram, domu sakārtošanu, prioritāšu noteikšanu un uzdevumu deleģēšanu. Arī meditācija vai kādas citas atslābinošas mentālās aktivitātes var mazināt organisma trauksmi.


Nebaidieties vērsties pēc profesionālas palīdzības

Ja Jums ir nopietnas problēmas ar nakts miegu, vajadzības gadījumā nebaidieties vērsties pēc profesionālas palīdzības - apmeklējiet ārstu vai miega speciālistu. Lai novērtētu problēmas, kas traucē labam nakts miegam, varat pamēģināt arī ierakstīt savu nakts miegu un tad doties pie speciālista, kurš izanalizēs Jūsu nakts miega ciklu.


Domājiet par savu naktsmieru un mainiet ieradumus! Iegādājieties arī kvalitatīvus matračus un gultas (šeit), kuros justies komfortabli un relaksēties!

Reklāmraksti