Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērk cirsmas un palīdz dabai

Mežs – viena no Latvijas vērtībām, ar ko vēl joprojām varam lepoties, jo, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, esam patiešām bagāti. 2018. gada aplēses liecina, ka vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem meži – tas ir lielisks rādītājs, ņemot vērā, ka citās valstīs mežiem palikusi vidēji vien trešdaļa no valsts kopējās teritorijas. Neskatoties uz to, arī Latvijā bieži dzirdama gaušanās, ka cirsmu pārdošana iznīcina Latvijas mežus un tie ir ļaundari, kas pērk cirsmas. Taču vai tiešām cirsmu pārdošana ir tik nosodāma lieta?

       *
Tiem, kuri ir pret cirsmu pārdošanu, derētu padomāt, vai visām mežu teritorijām dīkstāve maz ir veselīga – tāpat kā zemei ir vajadzīgi gan apstrādes periodi, gan mierīgs laiks atmatā, tā arī mežam ik pa laikam ir nepieciešama atjaunošanās no nulles, tāpēc nebūs pārspīlēti teikt, ka viena meža beigas ir jauna meža sākums. Proti – mūsu likumdošana paredz, ka piecu gadu laikā no meža teritorijas izciršanas brīža ir nepieciešams uzsākt mežā atjaunošanas darbus. Vēl jo vairāk – veicot meža atjaunošanu, meža īpašniekam ir iespēja pacelt gan sava meža cenu par hektāru, gan cirsmas cenu, sastādot teritorijā augstvērtīgākas koksnes materiālus. Turklāt cirsmas pārdošanai ir arī sanitārais aspekts – šeit no nulles iespējams veidot jaunu, veselīgu ekosistēmu. 

     * Otrs arguments, kas liecina par labu cirsmu pārdošanai, ir labums pasaules kopējai ekoloģijai. Pirmkārt, cirsmas pārdošana – tie ir kokmateriāli. Kur tos izmanto? Ļoti daudz kur, bet viena no būtiskākajām sfērām, protams, ir būvmateriāli, kur koksne vēl joprojām ir labākais un dabai draudzīgākais variants salīdzinājumā ar plastmasu un līdzīgiem mākslīgajiem materiāliem, kas dabā nepārstrādājas. Tātad, cirsmu pārdošana ļauj samazināt plastmasas ražošanu. Otrkārt, jaunākie pētījumi liecina, ka oglekļa dioksīdu bilance ir salīdzinoši sliktāka tajos gadījumos, kad koksnei ļauts vienkārši satrūdēt mežā, turpretī, ja ļauj mežam atjaunoties, vienlaicīgi arī gādājot par to, ka plastmasa tiek saražota mazāk, CO2 rādītāji ir daudz labāki. Šis, protams, ir spēkā tikai tādā gadījumā, ja meži tiek ne tikai izcirsti, bet arī apzinīgi atjaunoti, kā tas ir paredzēts.

Mežu īpašniekiem cirsmu pārdošana nepārprotami ir ienākumu gūšanas veids un tajā nav nekā slikta, ja vien gādājam par meža atdzimšanas iespējām. Ja meklē uzticamu un respektablu sadarbības partneri, kas piedāvās labāko cirsmas cenu un cirsmas pārdošanas procesu padarīs vieglu un saprotamu, iesakām vērsties pie uzņēmuma MRS Vidzeme, jo viņiem ir ne tikai liela pieredze, bet arī individuāla pieeja ikvienam klientam!

Reklāmraksti