Plaša portatīvo datoru izvēle ikviena prasībām!

Kāds pieprasījums, tāds arī piedāvājums. Teorijā! Tomēr patiesībā piedāvājums ir tik plašs, ka ir grūti izvēlēties, kas tad īsti ir labākais, piemērotākas un ikdienas darbībām atbilstošākais. Šoreiz domājot par portatīvajiem datoriem.

Ikdienā arvien vairāk un vairāk cenšamies galda datoru aizstāt ar portatīvo datoru – ērtāk, praktiskāk, mobilāk un vienkāršāk. Ja visa garā darba diena jau tiek pavadīta sēžot pie galda un veroties ekrānā, atkārtot šo pašu darbību mājās, ja vēlamies vien pārlasīt jaunākās ziņa – vēlēšanās nav. Toties portatīvais dators ļauj ērti iekārtoties dīvānā ar ierīci klēpī, lasīt ziņas, meklēt informāciju, iepirkties, arī strādāt vai spēlēt spēles – kādam mērķim nu katrs izmantojam savu portatīvo datoru. Turklāt – tā ir privilēģija portatīvo datoru ņemt sev līdzi vienmēr, kad nepieciešams – brīvdienās, ceļojumā, kādā tālākā braucienā – ja nu nepieciešama informācija, steidzīgi jāveic kāds darba pienākums un tā tālāk. Portatīvais dators ir parocīga ierīce. Bet kādu tad īsti izvēlēties no plašā piedāvājuma?

Ja reiz esam nolēmuši iegādāties jaunu portatīvo datoru, vispirms jāsaprot kādam mērķim tas mums nepieciešams. Šo padomu vai ieteikumu varam atrast teju ikvienā rakstā par portatīvo datoru iegādi – tāpat, arī pārdevējs veikalā vispirms jautās – kam portatīvais dators būs paredzēts vairāk – spēlēm, darbam, mācībām, informācijas meklēšanai, vienkāršai, nespecifiskai lietošanai. Vadoties pēc tā, kādam mērķim portatīvo vēlamies iegādāties, arī daudz vieglāk sapratīsim, kādiem parametriem, detaļām un ierīces īpašībām būtu jāpievērš vislielākā uzmanība.

Tā kā portatīvo datoru nepieciešams izvēlēties (no daudziem, jo iespēju, parametru, modeļu ir daudz), tad jāsaprot, kas no visa piedāvātā būs vislabākais mūsu izvēlei. Viens no būtiskiem parametriem – portatīvā datora ekrāna izmērs. Ja vēlamies ļoti kompaktu portatīvo datoru, ko daudz plānojam pārnēsāt, izmantot darbam, informācijai, prezentācijām – varam izvēlēties izmēros mazāku ierīci, tomēr tā būs kompakta un viegla. Ja portatīvo datoru plānojam izmantot, lai skatītos filmas, spēlētu spēles, sarežģītām programmām, kur detaļas ir būtiskas, vai vienkārši vēlamies ierīci ar lielāka izmēra ekrānu, lūkojam pēc portatīvā ar ekrāna izmēru vismaz 15,6 collas pa diagonāli. Tā kā pie ekrāna lieluma varam piesaistīt arī izšķirtspēju, tad jāvērtē līdzi (ekrāna izmēram), šis parametrs. Nebūs jēgas no liela ekrāna, ja izšķirtspējas parametri ir vāji – attēls, ko redzēsim būs daudz mazāk kvalitatīvs. Tiesa, jaunākajiem datoru modeļiem ekrāna izmērs ar izšķirtspēju ir salāgots tā, lai attēls patiešām būru kvalitatīvs, tāpēc īsti ieslīgt šajās detaļās nebūs vērts, ja zinām vismaz to, kādu vēlamies ierīces ekrāna izmēru.

Portatīvajam datoram, kā jau pārvietojamam, liela nozīme ir baterijas mūžam un strāvas padevei. Balanss starp datora mobilitāti un uzlādes ilgumu, ērtību ir būtisks. Tādēļ rūpīgi vērtējam baterijas izturību, ja vēlamies portatīvo datoru izmantot visbiežāk esot ārpus mājas – ne vienmēr pa rokai gadīsies iespēja tikt pie uzlādes.

Un lai gan būtisko detaļu vēl ir daudz – kam būtu jāpievērš uzmanība, ir sīkumi, kurus bieži vien piemirstam. Piemēram, portatīvā datora ekrāna pārklājums mēdz būt 2 viedu, Glare, jeb atstarojošs un Matte/Anti-Glare, jeb gaismu izkaisošs. Otrais variants skaitās labāks. Ir ražotāji, kā piemēram Samsung, kas praktiski visus modeļus aprīko ar Antiglare. No sīkajām detaļā, pirms iegādes vajadzētu papētīt vai datoram ir Bluetooth. Wifi ātrumam arī ir nozīme, tamdēļ vajadzētu tiekties uz Wireless N standartu. Ja grasāmies portatīvo datoru izmanto prezentācijām, vai būs vajadzība slēgt pie televizora, noteikti pārliecināmies, ka ir pieejama atbilstoša TV izeja.  Kamera un mikrofons – mūsdienās tas ir standarts praktiski visos datoros, bet pārbaudīt vajag. Karšu lasītājs – ja ir foto kamera, kuru lieto regulāri, tad SD karšu lasītājs ir ticamākā prasība.

Reklāmraksti