Precesdarbam.lv eksperti sniedz 4 padomus dārza sagatavošanai rudenim

Tuvojoties rudenim un ziemai, dārzs ir jāsagatavo gan lielajam salam, gan arī nākamajam pavasarim. Interneta veikala Precesdarbam.lv eksperti ir apkopojuši veicamos darbus, lai Jūsu dārzs pavasarī plauktu un ziedētu pilnā sparā!

Savāciet vecās lapas

Pirmais rudens vēstnesis ir krāsainās koku lapas. Tās iekrāso apkārtni daudzos toņos, taču nesavāktas var kaitēt Jūsu dārzam, radot puvi un piesaistot dažādas slimības:

    * Izveidojiet kompostu no kritušajām lapām un iegūstiet dabisku mēslojumu - zem kokiem un krūmiem, kā arī virs puķudobēm izveidojiet 10 centimetru biezu lapu kārtu un pārklājiet to ar augsni;

    * Neatstājiet atlikušās lapas - ja to ir par daudz, izmantojiet speciālus līdzekļus, kas tām liek satrūdēt ātrāk;

    * Iztīriet arī ūdenstilpnes - sakritušās lapas var aizsprostot dīķa filtrus.

Padomājiet arī par mazajiem dārza iemītniekiem

Bieži vien dārzus apmeklē grauzēji un putni, kas var Jūsu augiem gan kaitēt, gan palīdzēt. Precesdarbam.lv iesaka iepazīt mazos iemītniekus labāk:

    * Rudens ir laiks, kad iztīrīt putnu būrus un ierīkot barotavas ziemai - barojot putnus, Jūs ne tikai iegūsiet papildu dzīvību guļošajā dārzā, bet arī samazināsiet kukaiņu skaitu, ko sīkputni apēdīs;

    * Trūdot, lapas izdala siltumu, kas pievilina mazos grauzējus - diemžēl tie Jūsu dārzam var nākt par sliktu, tādēļ Precesdarbam.lv eksperti iesaka izlikt lamatas.

Palīdziet augiem izturēt lielo salu

Par nākamo ražu jāsāk rūpēties jau šogad, veicot augu un koku profilaktisko apsmidzināšanu un sagatavojot tos pārziemošanai:

    * Noņemiet no kokiem un krūmiem vecos un puvušos augļus;

    * Apsmidziniet augļu kokus un krūmus ar vara šķīdumu, kas palīdzēs cīnīties ar dažādām augu slimībām;

    * Uzklājiet mēslojumu, kas neļaus koku saknēm pārsalt. Precesdarbam.lv piedāvā jau sagatavotu mēslojumu, kam klāt ir pievienotas papildu vielas augu veselībai;

    * Sastādiet jaunos augus - vairākas ziedu un dārzeņu sugas var stādīt vēl pirms sala iestāšanās.

Sagatavojiet ziemai arī darba rīkus un tehniku

Darba rīkus nevajadzētu vienkārši nolikt dārza mājiņā - tiem pavasarī jābūt darba gatavībā:

    * Notīriet un uzasiniet grābekļus, lāpstas un kapļus;

    * Izlejiet ārā veco degvielu no trimmera, lapu pūtēja un zāles pļāvēja - tā var kaitēt tehnikas motoram.

Interneta veikalā Precesdarbam.lv ir iespējams iegādāties gan nepieciešamos darba rīkus, gan mēslojumu un augsni Jūsu dārzam. Ienāciet Precesdarbam.lv mājaslapā www.precesdarbam.lv un sagatavojiet savu dārzu ziemai!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti