Sausums, kņudinoša sajūta un apsārtums acīs – ko darīt?

Ikdienā mūsu acis ir pakļautas dažāda veida ārējai ietekmei, tai skaitā, starojumam no datora, TV un citām ierīcēm, aukstām un siltām gaisa plūsmām, centrālajai apkurei, ventilatoriem, putekļiem un daudziem citiem apstākļiem, kas diemžēl mēdz radīt arī negatīvas sekas, veicinot sausuma sajūtu, kņudināšanu un apsārtuma veidošanos acīs.

Bieži vien uztraucamies un domājam par dažādām problēmām, aizmirstot par savu veselību, tai skaitā, rūpēm par redzi. Taču, ja tā padomājam, redze ir īpaši nozīmīga maņa, kas jāsaudzē, jo teju 80% informācijas, ko uzņemam, tiek nodrošināta, pateicoties funkcijai, ko nodrošina acis. Tieši tādēļ par tām ir jārūpējas vienmēr, nevis tikai tad, kad parādījušās jau pirmās pazīmes, kas liecina par acu veselības problēmām.


Varētu šķist, ka tāda problēma kā sausuma sajūta acīs piemeklē vecākus cilvēkus, taču patiesībā mūsdienās arvien vairāk gados jaunu cilvēku sūdzas par šādiem simptomiem, tai skaitā, graušanas sajūtu, sausumu un pat apsārtumu.


Vai zināji, ka asaras mūsu acīs izdalās ne tikai tad, kad raudam, bet gan visu laiku? Var teikt, ka asaras ir kā mūsu acu “motoreļļa”, kas tās visu laiku ieeļļo un mitrina, lai nodrošinātu atbilstošu redzes funkcionēšanu, kā arī apgādātu aci ar barības vielām un mitrinātu to. Tas savukārt tiek panākts mirkšķināšanas laikā, kas notiek vidēji 22 reizes minūtē.


Kā rodas sausuma un kairinājuma sajūta acīs?

Ja asaru veidotā aizsargkārta jeb plēvīte nespēj pareizi funkcionēt, acij netiek piegādāts nepieciešamais mitruma daudzums, kas savukārt sāk ar laiku radīt kņudinošu, grauzošu sajūtu un arī apsārtuma veidošanos acīs. Tāpat šādā situācijā arī rodas pastiprināta vajadzība mirkšķināt acis biežāk, nekā ierasts. Īpaši uzmanīgiem jābūt tiem, kas ikdienā daudz strādā pie datora, kā arī pavada laiku telpās, kur ir sauss gaiss.

Kāds ir risinājums?

Vienkāršākā palīdzība šajā gadījumā būtu pastiprināta ūdens uzņemšana, acu atpūtināšana un došanās ārpus telpām, svaigā gaisā. Tāpat var noderēt arī acu pilieni sausām acīm. Šādus acu pilienus ērti un ātri iespējams iegādāties interneta veikalā Visaslecas.lv, kur atradīsi plašu piedāvājumu par labām cenām. Piedāvājumā esošie acu pilieni nogurušām acīm efektīvi mitrinās un atsvaidzinās acis, novēršot diskomfortu vairāku stundu garumā. Acu pilieni sarkanām acīm palīdzēs mazināt kairinājumu arī īpaši jutīgu acu īpašniekiem.

Uzziniet vairāk – Visaslecas.lv!

Reklāmraksti