Steidzami nepieciešama nauda? Kur to aizņemties?

Uz šo jautājumu atbildi centies atrast ne viens vien no mums. Dzīve ir neparedzama, un agrāk vai vēlāk rodas situācijas, kad pēkšņi nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Ja pašam izdevies vismaz nedaudz iekrāt – ļoti labi, taču, ko darīt, ja iekrājumu nav, vai arī to apjoms nav pietiekams, taču finansējums nepieciešams steidzami? Šajā rakstā apskatīsim vairākus variantus, kā iegūt papildu līdzekļus.


Aizņemšanās no draugiem un tuviniekiem 

Brīdī, kad rodas finansiālas problēmas, pirmā doma, kas daudziem no mums ienāk prātā, ir palīdzības meklēšana pie draugiem, paziņām, kolēģiem, radiem un arī ģimenes locekļiem. No vienas puses, šī ideja nav slikta, jo, kurš gan spēs labāk Jūs saprast, ja ne tuvs cilvēks, kuram esat svarīgi.

Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst monētas otru pusi. Iespējams, arī Jūs esat dzirdējuši par gadījumiem, kad nauda ir bijis iemesls, kādēļ ne tikai draugi, bet pat radinieki kļuvuši par ienaidniekiem. Tieši tādēļ ar aizņemšanos no tuviem cilvēkiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Pat tad, ja Jūs pēc labākās sirdsapziņas vēlaties atdot naudu ātrāk, var rasties neplānoti šķēršļi, kas situāciju padarītu sarežģītu un pat nepatīkamu. Ja tomēr aizņematies no pazīstamiem cilvēkiem, vēlams šo aizdevumu noformēt oficiāli.


Nebanku kredītu pakalpojumu izmantošana 

Šis ir viens no populārākajiem risinājumiem, kuru izvēlas cilvēki, kas nonākuši situācijā, kad steidzami nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Pateicoties tehnoloģiju un šī finanšu jomas attīstībai, aizdevumam mūsdienās ir iespējams pieteikties (vairāk informācijas) ātri un vienkārši, neatkarīgi no tā, kur atrodaties.

Pieteikuma izskatīšana norit operatīvi un kvalitatīvi, taču jāņem vērā, ka šie pakalpojumi tiek veikti tikai kredītiestādes darba laikā. Dažu minūšu laikā Jūs saņemat atbildi par aizdevuma piešķiršanu. Jums ir laiks izvērtēt pieteikumu, pārdomājot, vai tas atbilst Jūsu iespējām un vajadzībām.

Pieteikšanās nebanku kredītu pakalpojumiem ir vienkāršs process, taču tas nenozīmē, ka aizdevumi tiek izsniegti vieglprātīgi, vai arī piešķirti jebkuram, kas iesūta pieteikumu. Kredītiestādēm ir pieejama visa nepieciešamā informācija, lai precīzi un ātri izvērtētu klienta kredītvēsturi un maksātspēju.

Šobrīd ir pieejami dažādi nebanku kredīti, tai skaitā, kredītlīnija, patēriņa kredīts un aizdevums internetā, ko piedāvā arī Ferratum Bank. Plašāku informāciju varat uzzināt uzņēmuma mājas lapā.


Banku kredīti 

Šis ir tradicionāls aizdevumu iegūšanas veids, kas pie mums pazīstams jau sen. Populārākie banku kredīti ir:

  • Patēriņa kredīts;

  • Hipotekārais kredīts;

  • Studiju un studējošā kredīts;

  • Auto kredīts.

Vairums banku piedāvāto pakalpojumu ir ilgtermiņa kredīti, kas tiek piedāvāti cilvēkiem ar nopietnākiem, apjomīgākiem mērķiem, kuru sasniegšanai nepieciešama lielāka naudas summa. Kā jau var spriest pēc kredītu veidiem, tā var būt izglītības iegūšana, mājokļa iegāde, automašīnas pirkšana, lielāku pirkumu veikšana, piemēram, mēbeļu iegāde, remonta veikšana un citas vajadzības.

Ir vairākas būtiskas atšķirības starp nebanku un banku kredītiem. Pirmkārt, bankas nereti var prasīt ķīlu vai galvotāju, lai persona varētu saņemt kredītu. Tāpat izplatīts nosacījums ir pirmā iemaksa, kas līdzvērtīga konkrētam procentuālajam apjomam no kredīta summas. Vēl jāpiemin, ka bankās aizdevuma pieteikuma izskatīšana var aizņemt ilgāku laiku, kā arī noteikumi mēdz būt stingrāki, tādēļ, ja nauda nepieciešama steidzami, šis var nebūt izdevīgākais variants.

Lai arī kuru no aizņemšanās veidiem Jūs izvēlētos, vienmēr ir svarīgi izturēties atbildīgi pret šīm saistībām, kā arī izvērtēt iespējas atmaksāt ne tikai nākamajā mēnesī, bet visā līguma periodā.

Reklāmraksti