Studiju kredīts, paņemt kredītu mācībām Latvijā vai ārvalstīs

Studiju kredīts – aktuāls finansējums kā jauniešiem, tā arī vidējā vecuma cilvēkiem. Nepieciešamība iziet pamata vai papildu apmācību var rasties jebkurā brīdī un pat tajos gadījumos, kad jūs jau sen ieņemat prestižu amatu vai jums ir pamata darbavieta. Lai kāptu pa karjeras kāpnēm vai nomainītu vienu darbavietu pret citu, apmācība ir nepieciešama. Bet ne vienmēr tā ir finansiāli pieejama! Lai maksimāli realizētu savas iespējas, noslīpētu profesionālās prasmes, kā arī paaugstinātu kompetences līmeni – apmācības process ir vienkārši nepieciešams.

Bankas un privātās kredītiestādes vada tādi paši cilvēki, kam uz savu mērķi iet ir palīdzējusi ne tikai neatlaidība, bet arī pašizglītība. Tāpēc izglītības kvalitāte viņiem ir tikpat svarīga kā daudziem automašīnas iegāde. Un ņemiet vērā, ka cena par labu izglītību var vairākkārt pārsniegt lietota auto vidējo cenu! Tieši tāpēc finanšu organizācijas ir izlēmušas atbalstīt savus klientus arī šajā jautājumā, jo patēriņa kredīts izmaksā dārgāk par mērķa kredītu.


Swedbank” studiju kredīts un jūsu neierobežotās iespējas

Piedāvātajā koncepcijā “Swedbank” izrādījās simtprocentīga taisnība: studiju kredīts ir ne tikai sākums mācību procesam, bet arī sākums patstāvīgai dzīvei – dzīvei, kurā jūs uzņematies pilnu atbildību par sevi. Banka saprot, ka mācību laikā jums visi spēki ir jāveltī zināšanu apgūšanai un pilnveidošanai, tāpēc tā piedāvā maksimāli komfortablu aizņēmumu jebkurai aizņēmēju kategorijai.


Swedbank” studiju kredīta priekšrocības

 • Ja studiju procesā jūs izlemsiet mainīt apmācību vietu, tas nenozīmē, ka jūs zaudēsiet finansējumu – jūs varēsiet turpināt studijas citā mācību iestādē, apmaksājot tās ar vēl neiztērēto kredīta naudu.

 • Ja nolemsiet īslaicīgi vai uz visiem laikiem pārtraukt savas mācības, kredīta procentu likme paliks iepriekšējā.

 • Studiju kredītam ir zemāki procenti nekā citiem finanšu produktiem.

 • Iesniegt pieteikumu studiju kredītam iespējams vēl pirms iestāšanās mācību iestādē. Atbilde atnāks 2 darbdienu laikā.

 • Tiklīdz aizņēmuma līgums ar jums tiks parakstīts, nākamajā dienā banka uz mācību iestādes kontu pārskaitīs nepieciešamo naudas summu.

 • Iesniedzot pieteikumu studiju kredīta saņemšanai, jūs vēl pirms iestāšanās uzreiz varat uzzināt maksimāli pieejamo aizņēmuma summu. Zinot savu pieļaujamo naudas limitu, jūs varat cerēt uz iestāšanos ārvalstu mācību iestādē.


Swedbank” studiju kredīta nosacījumi

 1. Kredīta apmērs vai maksa par vienu studiju semestri (pusgadu) – no 300 līdz 2000 eiro.

 2. Maksimālais atmaksas periods – 10 gadi.


Kā piemēru izmantosim kredītu kalkulatoru un izmēģināsim šo programmu:

 • Maksa par 1 semestri – 1000 eiro.

 • Semestru skaits – 10.

 • Atmaksas periods – 10 gadi.

Aprēķinu rezultāts:

Kredīts pirmajā semestrī mēnesī jums izmaksās 3,7 eiro. Tiklīdz pabeigsiet mācības, ikmēneša maksājuma apmērs būs 102,62 eiro. Vadoties no iepriekšminētajiem datiem un aprēķiniem, var izdarīt pārliecinošu secinājumu – šī programma ir samērā izdevīga un ļauj tās lietotājiem bez problēmām iegūt vēlamo izglītību.


Kā saņemt “Swedbank” studiju kredītu?

“Swedbank” saprot, ka vērsties pēc palīdzības var dažāda vecuma klienti ar dažādu ienākumu līmeni, tāpēc banka ir iedalījusi aizņēmuma noformēšanas nosacījumus 2 kategorijās: strādājošajiem klientiem un nestrādājošajiem.


Studiju kredīta saņemšanas nosacījumi strādājošajiem, kuru ienākumu līmenis ir ne mazāks kā 340 eiro mēnesī:

 1. Vispirms jums nāksies doties uz bankas filiāli, ņemot līdzi pasi vai ID karti. Bankā aizpildiet studiju kredīta pieteikumu, norādot, kādā iestādē jūs gribat iestāties (vēlāk to varēs nomainīt), un studiju cenu.

 2. Jau 2 dienas pēc pieteikuma nosūtīšanas jūs saņemsiet atbildi. Ja jūsu ienākumi nebūs pietiekami, lai saņemtu prasīto summu, banka piedāvās jums vērsties pēc galvotāja. Galvotājs var būt viens no jūsu vecākiem.

 3. Dodoties parakstīt aizņēmuma līgumu, neaizmirstiet paņemt līdzi pasi, ID karti un jau noslēgto līgumu ar mācību iestādi.

 4. Pēc līguma parakstīšanas nākamajā dienā nauda tiks pārskaitīta uz mācību iestādes kontu. Jūs varēsiet neuztraukties par studiju finansiālo pusi un visu uzmanību veltīt mācību procesam.


Studiju kredīta saņemšanas nosacījumi nestrādājošām personām:

 1. Lai iesniegtu pieteikumu aizņēmuma saņemšanai, jums jādodas uz banku kopā ar savu galvotāju. Ja jums nav šādas iespējas, galvotājs var savā vārdā iesniegt pieteikumu internetbankā vai doties uz kreditora filiāli. Šos divus pieteikuma iesniegšanas veidus galvotājs var izmantot tikai pēc tam, kad pieteikumu esat iesniedzis jūs – persona, kas gatavojas uzsākt mācības.

 2. Aizpildot pieteikumu studiju kredīta saņemšanai, neaizmirstiet norādīt, kurā mācību iestādē esat nolēmis stāties un kāda ir studiju cena (mācību iestādi vēlāk varēs nomainīt pret citu). Jums ir jāņem līdzi arī pase vai ID karte.

 3. Pēc 2 dienām jūs saņemsiet atbildi ar lēmumu attiecībā uz jūsu pieteikumu.

 4. Lai parakstītu kredītlīgumu, jums būs jādodas uz banku kopā ar savu galvotāju. Ja nav iespējas kopīgi apmeklēt kreditoru, tad galvotājs var vēlāk viens pats doties uz jebkuru bankas filiāli un parakstīt līgumu. Reizē ar pamata dokumentiem (pasi un ID karti) neaizmirstiet paņemt līdzi līgumu ar mācību iestādi.

 5. Nākamās dienas laikā jūsu studijas tiks apmaksātas, un jūs varēsiet veltīt uzmanību sev.


Pirms parakstīt līgumu salīdziniet!

Kaut arī iepriekšminētā programma ir samērā ērta un izdevīga, jūs vienmēr varat salīdzināt esošos kredītpiedāvājumus. Pašam izskatīt un aprēķināt daudzus nosacījumus nebūs lietderīgi, racionālāk būs izmantot salīdzināšanas platformu, kas turklāt darbojas pilnīgi bez maksas. Piemēram, tāds serviss kā “Kredītu salīdzināšanas platforma” (https://ksplatforma.lv/) tikai pēc viena pieteikuma atlasīs jums visas kredītprogrammas un pat parādīs, kura no tām apstiprinās jūsu pieteikumu. Jums atliks tikai izvēlēties visoptimālāko finansēšanas variantu.

Reklāmraksti