TOP 3 braucamrīki ekstrēmajam sportam skeitparkā

Siltajai gaisa temperatūrai turpinot mūs priecēt, skeitparki parasti piedzīvo ekstrēmo sporta veidu cienītāju pieplūdumus. Uz rampām manāmi gan pieredzējuši esktrēmā sporta cienītāji, gan iesācēji. Ja esat viens no tiem, kas labprāt izmēģinātu spēkus dažādu triku elementu apguvē un izpildē, vajadzētu sākt ar īstā braucamrīka izvēli.

Izvēles iespējas ir ļoti plašas, tāpēc apskatīsim 3 populārākos ekstrēmo sporta veidu braucamrīkus, ar kuriem varēsiet uzsākt savas sportista gaitas vienā no Latvijas skeitparkiem.


Tradicionālais skeitbords


Kā vispopulārākais ekstrēmo sporta veidu braucamrīks, noteikti jāatdzīst tradicionālais skeitbords. Skeitošanas kultūra radusies tālajā Kalifornijā, pateicoties sērferiem. Dienām, kad viļņi nebija piemēroti sērfošanai, tika radīti skeitborda skrituļdēļi. Tieši tāpēc skeitošanas kustības tik ļoti mēdz atgādināt sērfošanas manevrus.


Tradicionālais skeitborda dēlis ir radīts tieši tiem skeitotājiem, kuri vēlas apgūt sarežģīto triku veikšanas mākslu. Tas pavisam noteikti nebūs piemērots ikdienišķiem braucieniem pa pilsētas ielām.

Skeitborda dēļa gali ir izliekti, kas ļoti palīdz dažādu ātru un sarežģītu manevru izpildē. Tradicionālā dēļa mazie un cietie ritentiņi, palīdzēs sasniegt dažādu šķēršļu šķērsošanai nepieciešamo ātrumu. Arī skeitborda virsma palīdz skeitotājam sarežģīto elementu izpildē, proti, tā nodrošina lielisku saķeri starp dēli un skeitera apaviem.

Ja vēlaties dot priekšroku tieši tradicionālajam dēlim, jārēķinās, ka būs ievērojami jāattīsta sava līdzsvara sajūta.


Triku skrejritenis


Ja skeitbordi Jūs īpaši neuzrunā, vēlams ieskatīties triku skrejriteņu plašajā piedāvājumā (pieejami arī šeit). Triku skrejriteņi ir izgatavoti tieši ekstrēmā sporta vajadzībām. Šāda tipa skrejriteņi ir daudzreiz izturīgāki par tradicionālajiem skrejriteņiem. Tiem paredzēts izturēt ievērojami lielāku spiedienu , braucējam strauji piezemējoties pēc trika izpildes. Trika skrejriteņu ritentiņi ir mazi, bet spēcīgi. Paturiet prātā, ka šāda tipa skrejritenis nav paredzēts liela ātruma sasniegšanai. Jo mazāki ritentiņi, jo mazāks maksimālais ātrums.


Iesācējiem visērtāk būtu iegādāties jau saliktu un nokomplektētu skrejriteni, taču to iespējams pa daļām salikt arī pašam. Šis process ir visnotaļ sarežģīts, tāpēc vēlamas attiecīgas zināšanas un braukšanas pieredze.


Nereti triku skrejriteņus salīdzina tieši ar BMX velosipēdiem, jo triki, kas veicami ar šiem braucamrīkiem ir visai līdzīgi. Pieredzējuši braucēji atdzīst, ka daudzi skrejriteņu triki ir aizņemti no BMX velosipēdu pasaules un ir salīdzinoši vieglāk izpildāmi tieši ar triku skrejriteņu palīdzību.


BMX velosipēds


Trešais, bet ne mazāk populārais ekstrēmo sporta veidu braucamrīks ir BMX tipa velosipēds. Šie riteņi sīkāk iedalās vairākās apakškategorijās :


● BMX riteņi

●’’Freestyle’’ riteņi

● ‘’ Dirt Jumper’’ riteņi

Tradicionālie BMX riteņi ir ideāli piemēroti gan braukāšanai pa pilsētu, gan sacensībām BMX trasēs. ‘’Freestyle’’ tipa riteņi būs piemērotāki tieši triku un dažādu citu paņēmienu izpildē skeitparka robežās. ‘’Dirt Jump’’ BMX riteņu tips ir paredzēts visdažādāko lēcienu izpildē, kā arī būs lielisks sabiedrotais braukāšanā pa skeitparka rampām.


Pirms BMX velosipēda iegādes svarīgi saprast, kādiem manevriem vai trikiem dosiet priekšroku.Tradicionālais BMX velosipēds, protams, spēs izpildīt arī trikus un lēcienus, taču, ja domājiet ar BMX sportu nodarboties profesionālā līmenī, jāizvēlas trikiem, lēcieniem vai sacensību braukšanai vispiemērotākais braucamrīks.


Nodarbojoties ar kādu no ekstrēmajiem sporta veidiem, nedrīkst aizmirst arī par drošību. Ja vēlieties sākt nopietni sportot un neesiet apguvis pamatelementus jau iepriekš, drošības līmenis jāuztver ļoti nopietni. Lai izvairītos no galvas un citām nopietnām traumām, noteikti jālieto ķivere un citi aizsarglīdzekļi. Ķiveres, skrejriteņi, skrituļdēļi (uzzināt vairāk) un BMX velosipēdi izcilā piedāvājumā atrodami interneta veikalā 220.lv. 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti