Vai izdevīgs aizdevums ir realitāte?

Mūsdienās aizņemties var ne tikai bankās, bet arī no nebanku aizdevējiem. Kredīta pieteikšana internetā ir salīdzinoši ātrāka, turklāt naudu var saņemt bez galvojuma un ķīlas. Ātro kredītu piedāvājums ir plašs, un ne vienmēr var viegli saprast, kāds aizdevums ir izdevīgāks. Pirms aizņemšanās daudzi uzdod sev jautājumu – pēc kādiem kritērijiem izvēlēties piemērotāko aizdevēju? Izvērtēt nepieciešams gan aizdevēja reputāciju un uzticamību, gan kredīta nosacījumus.

Kādu informāciju meklēt?
Vispirms noskaidro, cik uzticams ir aizdevējs. Godīgs nebanku kredītdevējs vienmēr uzrāda savā mājaslapā:

* kontaktinformāciju: e-pastu, telefona numuru;

* juridisko adresi un reģistrācijas numuru;

* visu informāciju par aizdevumu: piešķiršanas nosacījumus, komisijas apjomu, gada procentu likmi, atmaksas kārtību.

Aizdevēju sarakstu, kuri ir saņēmuši licenci kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai, vari apskatīt Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā http://www.ptac.gov.lv/.

3 faktori, kam pievērst uzmanību kredītlīgumā
Kad būsi atlasījis uzticamus aizdevējus, uzmanīgi izvērtē kredīta nosacījumus. Lai saprastu, vai aizdevums ir Tev piemērots, ņem vērā:

* kredīta piešķiršanas nosacījumus jaunajiem un pastāvīgajiem klientiem. Atšķirīgs var būt aizdevuma apjoms, kā arī procentu likme vai komisijas maksa;

* kopējo atmaksas summu. Tai jābūt atbilstošai Taviem mēneša ienākumiem, jo ātrais kredīts vienmēr nozīmē tēriņus nākotnē;

* aizdevuma atmaksas termiņu. Izvēlies aizdevēju, kas piedāvā Taviem mēneša ienākumiem piemērotu kredīta termiņu. Neatmaksājot aizdevumu laicīgi, Tu vari sabojāt savu kredītvēsturi, savukārt nokavējuma procenti par kavējumu palielinās kopējo atmaksas summu.

Jāizvērtē ne tikai kredīta variantus, bet arī savu ienākumu līmeni. Piesakies aizdevumam tikai tad, ja Tev ir atbilstoša maksātspēja un esi pārliecināts, ka varēsi atmaksāt kredītu laikus.

Kur labāk aizņemties neatliekamiem tēriņiem?

Nebanku kredītdevējs Ondo.lv piešķir īstermiņa kredītus cilvēkiem ar pozitīvu kredītvēsturi un atbilstošu maksātspēju. Ondo.lv aizdevuma apjoms ir:

* no 50 līdz 300 eiro, ja aizņemies pirmo reizi;

* no 50 līdz 425 eiro, ja esi pastāvīgais klients.

Jaunie klienti saņem 100% atlaidi komisijas maksai, bet komisijas maksa atkārtotam aizdevumam ir atkarīga no tā summas un atmaksas termiņa. Ondo.lv aizdevumu termiņš ir no 10 līdz 30 dienām.

Ondo.lv īsteno uzticamu un atbildīgu kreditēšanas praksi saskaņā ar Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas standartiem. Ja vēlies uzzināt vairāk par ātrajiem kredītiem un atbildīgas aizņemšanās principiem, ienāc www.ondo.lv. Pirms kredīta noformēšanas iepazīsties ar tā nosacījumiem un aizņemies atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.

Reklāmraksti