Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai kredītu apvienošana ir jums piemērots pakalpojums? 1

Mūsdienās ātrie kredīti ir visai viegli pieejami. No vienas puses, tas ir labi, jo sniedz iespēju cilvēkiem saņemt finansiālo palīdzību brīžos, kad tas patiešām nepieciešams, taču no otras puses tas mudina cilvēkus neievērot atbildīgas aizņemšanās principus. Plašāku informāciju par atbildīgas aizņemšanās principiem jums sniegs interneta portāls CredX Latvija, taču pamatā atbildīga aizņemšanās nozīmē, ka kredīti tiek ņemti, izvērtējot savas iespējas atmaksāt. Tad nu, ja kredīti tiek ņemti bez apdomāšanās, pastāv iespēj nokļūt ātro kredītu slazdā, kas nereti arī notiek. Cilvēki ņem jaunus kredītus, lai atmaksātu vecos, un, tā kā kredītu summas, pateicoties procentu maksājumiem, visu laiku aug, pienāk brīdis, kad jāņem vairāki kredīti viena vietā. Beigās cilvēki attopas ar vairākiem ātrajiem kredītiem, ko vairs nespēj atmaksāt. Tad var palīdzēt tāds pakalpojums kā kredītu apvienošana, taču, cik patiesībā efektīvas tas ir un vai tas ir piemērots visiem cilvēkiem, kas nonākuši ātro kredītu slazdā?

Kredītu apvienošana ir pakalpojums, kas ļauj vairākus, nelielus aizdevumus apvienot vienā, tādējādi pagarinot kredīta atmaksas termiņu un atvieglojot kredīta atmaksu kopumā. Ir divi veidi, kā kredīti praktiski var tikt konsolidēti. Viens veids ir pašam paņemt vienu lielāku aizdevumu, ar kura palīdzību tiek atmaksāti visi īstermiņa aizdevumi. Šāds variants gan tiek izmantots reti, jo cilvēkiem ar sabojātu kredītvēsturi parasti kredīti jauni izsniegti netiek. Otrs variants ir saņemt speciālu kreditoru sniegtu kredītu konsolidēšanas pakalpojumu. Tas principā darbojas tāpat, taču šajā gadījumā nauda kredītņēmējam uz rokas netiek izsniegta. Kreditors pats veic visu veco kredītu atmaksu un kredītņēmējam pēc tam jādomā vien par jaunā kredīta atmaksu. Abos gadījumos, kredīta atmaksas termiņš tiek pagarināts un kredītņēmējs mierīgi var turpināt maksāt savu ilgtermiņa aizdevumu, nesatraucoties par daudzo kredītu pagarināšanu vai soda procentiem, tomēr nereti šis pakalpojums nepalīdz.

Kaut gan teorētiski viss šķiet ļoti labi, praksē kredītu apvienošana dod vēlamos rezultātus visai reti. Tas tā notiek tāpēc, ka kredīts nekur nepazūd, tieši pretēji, kredītsaistības tiek pagarinātas un ilgtermiņā arī sadārdzinātas, turklāt, tā ir tikai seku nevis cēloņa likvidēšana. Ja kredītņēmējs iepriekš nevarēja atmaksāt kredītus, tad visticamāk, viņš to nevarēs arī pēc kredītu apvienošanas. Kaut arī ikmēneša maksājumi tiek samazināti, vienalga ir nepieciešams mainīt savus finanšu paradumus, lai kredītņēmējs spētu ik mēnesi pildīt savas saistības un nenonāktu atpakaļ kredītu jūgā.

Lai pēc kredītu konsolidēšanas būtu iespējams sakārtot savu finansiālo situāciju, vispirms ir jāmaina savu attieksmi. Tas nozīmē, ka jāsāk taupīt un jāpārtrauc dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Ir jāizveido budžeta plāns, lai saprastu, kur iespējams ietaupīt un jāsamazina savi tēriņi. Ja iepriekš ņēmāt kredītus, lai pirktu visu, ko vien sirds kāro, tad šādas krasas pārmaiņas nebūs vieglas, taču tikai tad kredītu apvienošana dos kādus rezultātus. Ja to nedarīsiet, tad jums nebūs liekas naudas ar ko veikt kredīta ikmēneša maksājumus un soda procenti turpinās augt arī jaunajam kredītam.

Kā redzams, ātro kredītu apvienošana nav burvju rīks, kas ļaus jums vienā mirklī tikt vaļā no visiem kredītiem un sakārtos jūsu finansiālo situāciju, bet gan palīgs ceļā uz to. Ja patiešām gribat beidzot sakārtot savas finanses un turpmāk dzīvot stabilu, nodrošinātu dzīvi, ir jāsāk ar savu finanšu ieradumu mainīšanu. Ja patiešām būsiet apņēmies tikt vaļā no viesiem parādiem un papildus kredītu apvienošanai arī taupīsiet un piedomāsiet pie tā, kā rīkojaties ar savu naudu, viss izdosies, taču ja to nedarīsiet, nav svarīgi, vai būsiet parādā vairākiem aizdevējiem, vai tikai vienam – savas finanses sakārtot jums tāpat neizdosies.

Reklāmraksti