Vai papildus ienākumi atrisinās finansiālās problēmas? 1

Mūsdienās ļoti daudziem cilvēkiem ir nepareizi uzskati par naudu un finansēm kopumā. Bieži vien pie sliktas finansiālās situācijas tiek vainots naudas trūkums, un līdz ar to ļoti populārs ir uzskats, ka papildus ienākumi spēs atrisināt visas finansiālās problēmas. Patiesība ir tāda, ka papildus ienākumi var palīdzēt uzlabot finansiālo situāciju, bet ne pilnībā to atrisināt, nemainot citus, ar finansēm saistītus paradumus. Vairumā gadījumu problēma nav pašā naudā vai tās trūkumā, bet gan nespējā to efektīvi pārvaldīt. Bieži vien cilvēki notriec visu saņemto naudu uzreiz, un pēc tam ir jāņem kredīti internetā, lai naudas pietiktu arī atlikušajam periodam. Tas nozīmē, ka problēma nav naudas trūkumā, vienkārši pieejamie resursi tiek tērēti vieglprātīgi un neapdomīgi, tāpēc ātri rodas nepieciešamība pēc papildus resursiem.

Protams, reizēm pie finansiālajām problēmām tiešām ir vainojams naudas trūkums. Piemēram, gadījumos, kad esat pazaudējuši darbu vai cenšaties atgūties pēc lieliem neparedzētiem tēriņiem, papildus ienākumi tiešām var palīdzēt nostāties atpakaļ uz kājām, un šādā gadījumā tiešām varam apgalvot, ka papildus ienākumi var atrisināt finansiālās problēmas, bet, ja jums jau ilgu laiku ir stabili ienākumi, un jūs tāpat regulāri dzīvojat pāri saviem līdzekļiem, nespējot sasniegt finansiālo labklājību, visticamāk, problēma tiešām ir jau iepriekš pieminētajā nespējā efektīvi pārvaldīt savu naudu. Ja tā ir jūsu problēma, tad, neatkarīgi no ienākumu apjoma, jūs nekad nevarēsit sasniegt finansiālo labklājību, kardināli nemainot savus uzskatus un rīcību.

Ja jūs dzīvojat pāri saviem līdzekļiem ar pašreizējo ienākumu apjomu, tad kāda ir iespēja, ka nedzīvosit pāri saviem līdzekļiem, kad ienākumu apjoms tiks palielināts? Varbūt sākumā jūsu situācija tiešām mazliet uzlabosies, jo vēl nebūsit pieraduši pie jaunā ienākumu apjoma, un jums šķitīs, ka nauda regulāri paliek pāri, taču drīz vien tas mainīsies. Pie konkrēta ienākumu apjoma cilvēki ātri vien pierod, un, ja netiek mainīti naudas tērēšanas paradumi, papildus ienākumi nekā nespēs jums palīdzēt. Jūs piedzīvosit dzīves stila izmaiņas, un nauda pazudīs tik pat ātri kā iepriekš, jo tiks pirktas arvien jaunas, nevajadzīgas lietas.

Ja jūs neticat, ka ar cilvēkiem tik strauji notiek šādas izmaiņas, padomājiet par daudziem slaveniem cilvēkiem, kas pēkšņi tikuši pie lielas bagātības un pēc neilga laika bankrotējuši. Ziņās bieži par ko tādu tiek stāstīts – pasaulslaveni aktieri, sportisti un pat politiķi cieš finansiālo sagrāvi, kaut gan nopelna miljonus. Ja kādreiz šie cilvēki izdzīvoja ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem, tad, kļūstot bagātiem, iespējai nonākt līdz bankrotam vajadzētu tikt pilnībā izslēgtai, taču tā nav. Ar to mēs gribam pateikt, ka nekādi papildus ienākumi nespēs palīdzēt, ja neprotat pareizi rīkoties ar naudu. Vispirms ir jāpiestrādā pie saviem paradumiem un kopējās uztveres par finansēm, lai kaut kas jūsu dzīvē mainītos.

Vislielākais mīnuss pārliecībai, ka pie jūsu finansiālajām problēmām ir vainojams naudas trūkums, ir tāds, ka padarāt sevi rīcībnespējīgu. Jūs pie visa vainojat ārējos apstākļus, un tas liedz jums saņemties un sākt rīkoties. Ja dzīvosit pēc principa, ka pats nespējat neko darīt lietas labā, nekas jums nepalīdzēs. Negaidiet, kad notiks brīnums, un jūs tiksit izglābts, bet tā vietā ņemiet grožus savās rokās un mainiet savu finansiālo situāciju. Saprotiet, ka viss ir jūsu pašu rokās.

Kad beidzot būsit sapratuši, ka visa pamatā ir nepareizs domāšanas veids, varēsit sākt praktiski rīkoties, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju. Sāciet ar budžeta plāna izveidi. Tas palīdzēs neiztērēt visu naudu uzreiz, līdz ar to ar pieejamo ienākumu apjomu mierīgi varēsit izdzīvot visu noteikto periodu. Pēc tam varēsit arī saprast, kuras ir tās izdevumu kategorijas, uz kurām iespējams ietaupīt naudu, un ar dažādām metodēm panākt, ka ik mēnesi jums nauda paliek pāri, nevis pietrūkst. Budžeta plāns būs labākais palīgs, lai sakārtotu savas finanses.

Noteikti tieciet vaļā arī no visām parādsaistībām. Ja jums ir tikai viens īstermiņa aizdevums, steidzieties  to apmaksāt ar ietaupīto naudu. Ja jums ir iekrājušies vairāki kredīti, izmantojiet tādu pakalpojumu kā kredītu apvienošana, lai vieglāk un ātrāk varētu atmaksāt visus aizdevumus. Kad jums vairs nebūs nekādu parādsaistību, būs daudz vieglāk sasniegt finansiālo neatkarību un vairs nebūs nepieciešams ņemt jaunus kredītus. Ieskaidrojiet sev, ka kredīti nav nekāds risinājums.

Galvenais ir saprast, ka viss ir atkarīgs no jums pašiem. Tās ir jūsu finanses un tie ir jūsu lēmumi, kas ietekmē, kā tās tiek pārvaldītas. Ja turpināsit finanses pārvaldīt nepareizi un neapdomīgi, neceriet, ka jebkas jums palīdzēs sasniegt finansiālo labklājību. Pat milzīgs vinnests loterijā jums nepalīdzēs, ja visu saņemto naudu uzreiz neapdomīgi iztērēsit. Tērējiet naudu apdomīgi, un visas problēmas atrisināsies arī bez ienākumu palielināšanās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Cityfinances

Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! www.cityfinances.lv

pirms 4 gadiem, 2017.03.16 23:55

Reklāmraksti