Vēlies iekārtot mājas biroju? - 4 noderīgi padomi

Vēl nesen reti kurš domāja par darba telpas iekārtošanu mājās, bet līdz ar augošo cilvēku skaitu, kas veic darba pienākumus attālināti, aktuāla kļuvusi nepieciešamība mājās izveidot birojus. Neatkarīgi no tā, vai mājās ir atsevišķa telpa vai ofisa vajadzībām tiks pārveidota daļa viesistabas, piedāvājam četrus noderīgus padomus, kas jāievēro, lai izveidotu ērtu un darba vajadzībām atbilstošu mājas biroju.


1. Piemērots novietojums

Neatkarīgi no tā, vai birojs tiks ierīkots lielā mājā vai mazā dzīvoklī, darba telpa jāveido vietā, kurā būs pēc iespējas mazāk lietu, kas novērš uzmanību. Ideālā gadījumā tā, protams, būtu atsevišķa telpa, bet, ja birojs jāveido istabā, kas jau tiek apdzīvota, labāk izvēlēties telpu, kurā nav televizora vai citu objektu, kas var novērst uzmanību.

Lai novērstu acu pārpūli, kas rodas ilgstoši skatoties datora monitorā, darba galdu vēlams aprīkot ar pielāgojamiem gaismas avotiem, bet, ja iespējams, vēlams izmantot dienas gaismu, un novietot to tuvu logam. Ja darba ietvaros jāveic videozvani, vēlams ņemt vērā, kas atrodas fonā aiz darba galda un vai apgaismojums nespīd no aizmugures.

Gadījumā, ja nepieciešams uzraudzīt arī jaunāko atvašu attālinātās mācības, vēlams darba vietas iekārtot tuvu, bet ne pie viena galda.


2. Atbilstošas mēbeles

Lielākoties darba vajadzībām tiek izmantoti portatīvie datori, līdz ar to, sākotnēji uzsākot attālināto darbu, dīvāns vai mīkstais krēsls varētu šķist piemērota sēdvieta darba pienākumu veikšanai. Tomēr, kad attālināti jāstrādā vairākus mēnešus un ikdienā astoņas stundas sēžot jāizmanto dators, vēlams pievērst uzmanību komfortam un ergonomikai.

Pareiza poza un muguras atbalsts sēžot, ko nodrošinās piemērots krēsls, ilgtermiņā ļaus ne tikai nostrādāt produktīvu darba dienu, bet pasargās arī no daudzām problēmām, kas saistītas ar ilgstošu sēdēšanu. Ja mājās nav vietas jaunam rakstāmgaldam, tad darba vajadzībām derēs arī virtuves galds, tomēr tādā gadījumā mājiniekiem jāsaprot, ka virtuve darba laikā kļūst par mājas biroju, kurā darba procesu traucēt nedrīkst.


3. Papildus datora monitori

Portatīvais dators viennozīmīgi ir attālinātā darba pamatlīdzeklis, ko bieži vien darba pienākumu veikšanai no mājām nodrošina darba devējs. Tomēr, strādājot ar vairākiem dokumentiem un programmām, praktiski un nepieciešami ir papildus datora monitori.

Lielāki ekrāni ļaus vieglāk koncentrēties darbam un paaugstinās darba produktivitāti. Ja darba ietvaros jāveido apjomīgas tabulas vai jārasē, tad papildus datora monitori ir ērtākais risinājums, kas ļaus darbus padarīt pārskatāmus, kā arī ļaus vienlaicīgi pilnvērtīgi piedalīties virtuālā darba sanāksmē un, piemēram, rediģēt dokumentus.


4. Citi datortehnikas aksesuāri

Papildus jau minētajiem monitoriem, ir pieejams plašs datortehnikas piedāvājums, kas palīdzēs attālināto darbu padarīt ērtāku un kvalitatīvāku.


Gan stacionārie, gan portatīvie datori ir aprīkojami ar dažādiem aksesuāriem, piemēram, bezvadu datora pelēm, skaļruņiem, austiņām un papildus web kamerām. Šādu papildus aksesuāru lietošana padarīs attālināto darbu gan ērtāku, gan kvalitatīvāku. Labas izšķirtspējas video un kvalitatīvs mikrofons būtiski pietuvinās virtuālās sanāksmes klātienes sanāksmju kvalitātei.


Bieži vien strādājot ar portatīvo datoru, datora monitoru nevar novietot pareizā leņķī. Šāds leņķis palielina spiedienu uz mugurkaulu un kakla daļu, tāpēc portatīvie datori jānovieto uz paliktņa. Ne tikai šādā gadījumā, bet arī, ja ir uzstādīti papildus datora monitori, bezvadu datora pele un bezvadu tastatūra ļaus iekārtot ergonomiskāku darba vietu, maksimāli samazinot kaitējumu, ko cilvēka ķermenim nodara ilgstoša sēdēšana.Reklāmraksti