Vērtīgi padomi drošai nakšņošanai teltī

Nakšņošana pie dabas krūts asociējas ar mierpilnu un netraucētu atpūtu. Ērtību, pārnakšņojot teltī, lielā mērā nodrošina kvalitatīva un laika apstākļiem piemērota telts, taču kā ar drošības apsvērumiem? Ja nevēlaties tērēt papildu līdzekļus apsargātai maksas kempinga vietai, ieteicams ievērot dažus vērtīgus drošības priekšnoteikumus nakšņošanai zem atklātas debess.


Izvēlieties piemērotu telti


Viens no svarīgākajiem drošības garantiem ir piemērota telts. Teltis ir visai dažādas. Pirmkārt, jāizvēlas ūdensnecaurlaidīga telts, lai gulēšana būtu patīkama un sausa. Otrkārt, jāpievērš uzmanība telts konstrukcijas izturībai. Priekšroku vajadzētu dot vai nu stikla šķiedrai vai dūralumīnijam . Šie materiāli neļaus teltij sabrukt stipra vēja vai pat vētras laikā.


Izpētiet apkārtni


Lai nakts pārlaišana teltī būtu pēc iespējas drošāka, rūpīgi jāizvēlas vieta, kurā telts tiks uzslieta. Klajš lauks vienmēr būs labāka izvēle nekā laukumiņš mežā zem kokiem. Īpaši ieteicams izvairīties telti sliet vecu un satrūnējušu koku tuvumā. Stipra vēja laikā šie koki var lūst un apdraudēt Jūsu drošību.

Jācenšas izvairīties no jebkāda veida pazeminājumiem. Lietus gadījumā ūdens satecēs tieši ieplakā , un Jūs pamodīsieties slapjā teltī. Nevajadzētu telts vietai izraudzīties meža vai citas takas. Kāds naksnīgo pastaigu mīļotājs var aizķert telts auklas un sabojāt visu konstrukciju.

Pirms telts uzsliešanas vajadzētu rūpīgi izpētīt apkārtni. Apskatiet, vai kāda ziņkārīga acs Jūs nenovēro. Dabas mīļotāji ir ziņojuši par gadījumiem, kad zaglis pārgriež telti un aiznes visas ceļotāju mantas.


Nevakariņojiet teltī


Ja pirms gulētiešanas esat iecerējuši nobaudīt gardas vakariņas, piknika vietu ieteicams rīkot tālāk no telts vietas. Noteikti neēdiet teltī! Ēdiena smarža iesūksies telts audumā un var izraisīt kāda negaidīta viesa apciemojumu.

Paturiet prātā, ka dzīvnieku oža ir attīstītāka par Jūsējo. Nakšņojot mežā vai meža nomalē, it īpaši jāuzmanās ar ēšanu teltī, jo tas var pievilināt mežacūkas, lapsas, jenotus un citus meža iemītniekus, it īpaši grauzējus.


Esiet uzmanīgs ar uguni


Ja nakts pārlaišanai teltī trāpījies vēss vakars, pastāv iespēja ierīkot ugunskura vietu, lai sasildītos. Ar to jābūt īpaši uzmanīgam. Kempingu priekšrocība ir tā, ka tur šādas vietas jau ir ierīkotas, kā arī ir jau padomāts par ugunsdrošību. Tomēr, ja ugunskura vieta jāierīko paša spēkiem, jāatceras par drošības priekšnoteikumiem apejoties ar uguni.

Ugunskura vietai jāatrodas pietiekami tālu no telts vietas, kā arī attālāk no kokiem. Uguni noteikti nedrīkst iekurt uz kūdras augsnes. Šādas rīcības rezultātā var izcelties ļoti grūti nodzēšams ugunsgrēks.

Galvenais noteikums ir uguns vietu nepamest, kamēr tā vēl kūp. Pirms došanās teltī jāpārliecinās, vai ugunskurs ir kārtīgi nodzēsts, lai nakts vidū nepamostos dzīvībai bīstamā situācijā.

Ieteicams pārliecināties arī par telts materiāla ugunsdrošību. Mūsdienu tirgū plaši pieejamas teltis, kas aprīkotas ar ugunsdrošu pārsegu.


Papildu ieteikumi


Lai nodrošinātu papildu drošību ,pārlaižot nakti teltī, ievērojiet šos ieteikumus:


● Apkārt teltij izvietojiet sausus zarus - tas palīdzēs sadzirdēt zvēra vai cilvēka tuvošanos;


● Neizvēlieties spilgtas krāsas telti - tā tikai piesaistīs lieku uzmanību;


● Turiet teltī piparu gāzes baloniņu - jo drošāk, jo labāk;


● Turiet telts sietiņu aizvērtu arī karstā laikā, tas pasargās Jūs no kukaiņu kodumiem;


● Nenakšņojiet vienā un tajā pašā vietā ilglaicīgi – tas var pievērst nevēlamu ļaundaru uzmanību.


Kvalitatīvas teltis un citus pārgājienam nepieciešamos atribūtus, atradīsiet interneta veikalā 220.lv - https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/teltis. Lai droša un patīkama nakšņošana!

Reklāmraksti