Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprina īpašu pasākumu plānu 7

10.augusta Gulbenes novada domes sēdē deputāti nobalsoja par atbalsta pasākuma plānu četrās novada skolās, iesaistoties projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”.

Vienkārši runājot, projekta galvenie virzieni – atbalstīt skolēnus, kuriem ir grūtības mācību vielas apguvē, apmācīt viņu skolotājus, kā arī radīt lielākas iespējas skolēniem savu talantu spodrināšanā.

Deputāts Guntis Princovs jautāja, kā tika izraudzītas skolas, kas iesaistās projektā. Novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls skaidroja, ka izvērtēšana ir veikta viņa vadītajā nodaļā. Vērā tikuši ņemti vairāki aspekti – skolēnu skaits, skolu darbība ilgtermiņā, skolu kapacitāte projektu īstenošanā, iesaiste jau esošajos projektos. Ticis definēts, ka šoreiz tiks dota iespēja divām pilsētas un divām lauku skolām – Gulbenes novada valsts ģimnāzijai un sākumskolai, kā arī Tirzas un Stāķu pamatskolai.

Šobrīd esot runa par dalību projekta pirmajā kārtā, kad tiek vēl tikai analizēta sadarbība ar nākamajiem partneriem, bet otrajā posmā nosacījumi var tikt precizēti un mainīties. Patlaban zināms finansējums, kas paredzēts novadam diviem gadiem, – 128 000 eiro. “Dzirkstelei” A.Šķēls skaidroja, ka pašvaldības līdzfinansējums nebūs vajadzīgs. A.Šķēls norādīja, ka iecerēti pasākumi četrās skolās, taču būs iespēja piesaistīt arī audzēkņus no citām novada skolām. Te runa ir par nometnēm, par robotikas pulciņiem, kuru darbība noritēs ārpus mācību stundām.

“Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ir Valsts izglītības satura centra projekts, kuru finansē Eiropas Sociālais fonds. Projekta realizācija valstī sākta šogad un turpināsies līdz 2020.gada beigām, kopējais finansējums ir 32 005 188 eiro, tajā skaitā Eiropas Sociālā fonda nauda - 4 800 779 eiro. Projekta realizācijas gaitā Valsts izglītības satura centra sadarbības partneres ir vietējās pašvaldības. Šāda informācija lasāma centra mājaslapā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

xx

vai tad Ģimnāzijā uzņem audzēkņus kuriem ir grūtības mācību vielas apguvei ?

pirms 2 gadiem, 2017.08.15 13:40

lasītprasmes

citāts " ..... kā arī radīt lielākas iespējas skolēniem savu talantu spodrināšanā".

pirms 2 gadiem, 2017.08.15 21:08

Sandra

Kad Gulbenè kaut àra baseins kàpèc Rèzekne var uzmoķìt pa eiropas naudàm???????????

pirms 2 gadiem, 2017.08.17 17:24

neskumsti

gaidi, čakarmans tev drīz uzcels baseinu, sanu un prieka māju

pirms 2 gadiem, 2017.08.17 21:42

Skumji

Ieguldīti līdzekļi neperspektīvās skolās. Vairums Gulbenes vecāku un skolēnu neizvēlas nevienu no šīm skolām.

pirms 2 gadiem, 2017.08.20 12:28

LV

Nez kāpēc nepārsteidz - Stāķu pamatskolai..... Vai tiešām Gulbenes novadā nav citu skolu, kuras varētu atbalstīt? Lejasciems, Litene, Lizums....

pirms 2 gadiem, 2017.08.23 20:54

Skolēnu aktivitātes