Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta bērnu un jauniešu aktivitātes

Vairākus projektus, kas skar bērnu un jauniešu sabiedrisko aktivitāti un saturīgu brīvā laika pavadīšanu, Gulbenes novada deputāti konceptuāli atbalstīja domes sēdē.

Apjomīgākais no tiem ir projekts “Euroweek 2015 Gulbenē”, kura kopējās izmaksas ir 43 460 eiro, taču ir cerība, ka 25 000 eiro no šīs summas finansēs Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”, bet pārējais jāapmaksā pašvaldībai.

“Euroweek” ir skolu sadarbības tīkls, kurā piedalās viena skola no katras Eiropas Savienības valsts, no Latvijas – Gulbenes novada valsts ģimnāzija. Katru gadu kādā no sadarbības tīkla valstīm tiek organizēts starptautisks forums, uz kuru sabrauc sadarbības partneri – skolēni un skolotāji - no citām valstīm. Šogad no 17. līdz 23.septembrim šāds starptautiskas nozīmes pasākums notiks Gulbenē, kad te ieradīsies delegācijas no 23 Eiropas Savienības valstīm. 

Gulbenes 2.vidusskola sagatavojusi projektu “Esi zaļš”, kura kopējās izmaksas ir 6000 eiro. Šo naudu paredzēts lietot, tradicionāli vasarā skolā organizējot 10 dienu vides pētniecības nometni 7 līdz 16 gadus veciem bērniem un jauniešiem – aptuveni 70 -, kuri mācās šajā vai citās vispārizglītojošajās skolās, tostarp nometnē tiks iekļauti bērni, kas apgūst speciālās izglītības programmas. Lielāko daļu no nepieciešamās summas skola cer saņemt no Vides aizsardzības fonda, piedaloties tās izsludinātajā projektu konkursā. Nepieciešams vienīgi 600 eiro līdzfinansējums. Tas tiks nodrošināts no skolas budžeta.

Arī Stāmerienas pamatskola ar Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu vasarā vēlas organizēt vides izpētes nometni “Iepazīsti un mācies palīdzēt” bērniem. Projekta kopējās izmaksas ir 3142,54 eiro. Ja fonds atbalstīs Stāmerienas pamatskolu, novada pašvaldība no projektu līdzfinansējumam paredzētajiem līdzekļiem garantēs līdzfinansējumu 850 eiro apmērā.

Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” sagatavotajam projektam “3, 2, 1 – aiziet!” nepieciešamais finansējums ir 4000 eiro. Paredzams, ka atbalsta gadījumā visu summu apmaksās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, taču vajadzīgs 800 eiro priekšfinansējums. To no sava budžeta apmaksās “Bāze”. Projekta gaitā “Bāze” rīkos dažādus pasākumus jauniešiem, iesaistot aktivitātēs pēc iespējas plašāku vienaudžu loku.

Pievieno komentāru

Skolās