Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni uzzina visu par rudeni

Trešdien, 2.oktobrī, Tirzas pamatskolas 1.,2. klases skolēni un piecgadīgo sešgadīgo bērnu grupa atraktīvi devās izbaudīt piedzīvojumus rudenī. Uz to viņus mudināja saņemtā Rudens rūķa vēstule.

Vēstulē rūķis bērnus aicināja silti saģērbties un pulksten 9.20 būt skolas pagalmā, lai dotos meklēt dažādas zīmes, kas aizvedīs uz pārsteigumu. Bērniem bija prieks un sajūsma par nezināmo, kas izrādījās – kopīga satikšanās mežiņā pie skolas.

Katrs stāstīja kādas un cik zīmes ir redzējuši, no kā tās bija izveidotas. Tālāk ceļš turpinājās kopīgi pa meža taciņu, vērojot un skaitot koku celmus. Nonākot pļaviņā, bija jānosauc ievēroto celmu skaits. Kopīgi pārrunājām, vai mežs ir tīrs vai piemēslots. Klausījāmies putnu balsis un paši centāmies tās atdarināt, zīmējām dabu rudenī, darbojāmies ar „noslēpumu” maisiņu. Tā mēs, savā nodarbībā, izmantojot brīvdabas pedagoģijas metodes, iekļāvām visus mācību priekšmetus. Cienājāmies arī ar pirmsskolas skolotājas Ligitas Trekšes sarūpētajiem cepumiem, kas līdzinājās kļavu lapām.

Paldies par sadarbību auklītei Ditai Kalniņai un brīvprātīgai jaunietei Natālijai no Vācijas!


Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes