Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu bibliotēkā atsākas Lasītprieka stundas junioriem

Gulbenes novada bibliotēka ir iniciatore Lasītprieka stundām, kuras notiek Gulbenes novada skolās jau vairākus gadus. Šo stundu laikā Latvijas rakstnieki dodas uz skolām un novada divas stundas, iejūtoties skolotāju lomā. Stundu mērķis ir lasīšanas popularizēšana, skolēnu iepazīstināšana ar Latvijas rakstniekiem, kuri raksta konkrētām vecumgrupām. Lasītprieka stundas jau ir notikušas divas reizes un Gulbenes novada skolas ir apciemojuši daudzi zināmi un iemīļoti bērnu grāmatu autori – Inese Zandere, Māra Cielēna, Māris Rungulis, Ieva Samauska u.c., kā arī grāmatu ilustratori Reinis Pētersons, Irena Lūse, Anda Strautniece u.c.

Šis ir noslēdzošais Lasītprieka stundu cikls, šajā reizē uz Gulbeni ir aicināti Latvijas rakstnieki - Laura Dreiže, Linda Nemiera, Laura Vilka un dzejnieks Toms Treibergs. Visi autori tiksies ar skolēniem no 7. līdz 9. Klasēm un apmeklēs Gulbenes 2.vidusskolu, Gulbenes Valsts ģimnāziju un Lizuma vidusskolu.

Šajā reizē uzsvars ir likts uz pusaudžu un jauniešu auditoriju līdz 9.klasei. Šis vecums vedina uz izaicinājumiem ne tikai bibliotekārus, arī grāmatu autorus, kuri raksta šādai auditorijai. Šajā vecumposmā jauniešos dominē aktīvas rīcības “bacilis”, viņi vēlas darīt daudz un dažādus darbus, ir ideālisti un daudzi ir sapņotāji. Ir iespēja, ja tieši šis vecums ir sākums kāda jaunieša literārai darbībai, un vajadzīgs ir tikai grūdiens. Cerams, ka tikšanās ar projektā iesaistītajiem jaunajiem autoriem, kuri arī ir sākuši rakstīt tieši šādā vecumā, rosinās kādu no auditorijas darīt to pašu. Protams, ka saruna/tikšanās ar autoriem noteikti varētu mudināt jauniešus pašus iepazīties ar autoru sarakstītajām grāmatām - ne tikai romāniem, arī dzeju. Projekta gaitā autori novadītu katrs divas stundas dažādās skolās dažādām klasēm – no septītās līdz devītajai.

Laura Dreiže ir ražīga jauna rakstniece, kuras kontā ir jau vismaz desmit fantāzijas romāni. Jaunā rakstniece ne tikai raksta pati, viņa arī tulko grāmatas.

Linda Nemiera visplašāk raksta Latvijas urbānās fantāzijas žanrā. Viņas pirmā grāmata "Vilcenes stāsts" ieguva veicināšanas prēmiju apgāda Zvaigzne ABC rīkotajā konkursā "Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem".

28.novembrī Lizuma vidusskolā un Gulbenes 2.viduskolā ar 7.kl. skolēniem tikās jaunā rakstniece Laura Vilka. Viņa ir sarakstījusi aizraujošo stāstu ciklu par Danu – “Dana un medaljons”, “Dana un Otrā pasaule” un “Dana un atmiņu ēnas”.

13.decembrī Gulbenes Valsts ģimnāzijā un Lizuma vidusskolā Lasītprieka stundas devītajām klasēm vadīs jaunais dzejnieks Toms Treibergs. Viņš ne tikai raksta dzeju, bet arī teātra un kino kritiku.

Pārējās stundas notiks 2018.g. janvāra mēnesī. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievieno komentāru

Skolās