Bērnu bibliotēkā - “Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa”

Jau ceturto reizi Gulbenes bērnu bibliotēka iesaistās „Grāmatu starta“ aktivitātēs. Tā ir LNB Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma pirmsskolas vecuma bērniem, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību. Par to informē Gulbenes novada bibliotēkas bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.
"Jau vairāk nekā 60 Gulbenes novada bērni ir aktīvi darbojušies bibliotēkā un saņēmuši arī speciālo grāmatu somiņu, ar kuru turpmāk apmeklēt bibliotēku. Prieks, ka daudzi no šiem bērniem ir aktīvi grāmatu lasītāji un citu bibliotēkas pakalpojumu izmantotāji," stāsta S.Lībere.

2018.gadā visā Latvijā šajā programmā ir iesaistījušās 47 bibliotēkas un katru gadu bibliotēku skaits palielinās. Šajā gadā pirmo reizi programmā darbojas 10 bibliotēkas, tajā skaitā arī Litenes pagasta bibliotēka.

"Grāmatu starta talismans ir gudrais Pūčulēns, kurš pirmajās nodarbībās viesojās arī Gulbenes bērnu bibliotēkā. Nu jau vairākus gadus Gulbenes bērnu bibliotēkas talismans ir runcis Misiņš, kurš ir liels Pūčulēna draugs un atbalstītājs. Šajā gadā bērnu bibliotekāres un runcis Misiņš gaidīs mazos trīs un četrgadniekus apmeklēt runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņu, kas darbosies vienu reizi mēnesī sestdienās pulksten  11.00. Pirmā nodarbība notiks 26.janvārī. jāpiesakās līdz 24.janvārim. Nodarbības notiks vienu stundu. Šajā laikā bērni un vecāki kopā ar skoliņas direktoru runci Misiņu un bibliotekārēm lasīs grāmatas, mazliet padziedās un pakustēsies, padomās, daudz runās un smiesies," atklāj bērnu bibliotēkas vadītāja.

Par turpmākajiem datumiem vienosies pirmajā nodarbībā.  Runcis Misiņš ļoti gaida mazos gudriniekus.


Plašāka informācija – solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv, tālrunis 64473266 vai bērnu bibliotēkā.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes