Bruņotie spēki aicina apmeklēt atvērto durvju dienu Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

Šā gada 8. maijā, plkst.11, Rīgā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Ezermalas ielā 8B, notiks atvērto durvju diena “Melnā nakts gaišā dienas laikā”, kurā ikviens interesents varēs iegūt informāciju par studiju iespējām akadēmijā, tikties ar Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku kursu vadību, kā arī iepazīt kadetu ikdienu, karavīru ekipējumu un apbruņojumu.

Kā novitāte šajā pasākumā tiks piedāvāta iespēja gūt priekšstatu par vienu no atlases posmiem kadetkandidātiem “Melnā nakts”, tādējādi iedrošinot jauniešus studijām. Ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties un veikt uzdevumus jau tradicionālajās komandu sacensībās, kuru laikā komandas dalībniekiem būs iespēja attīstīt komunikācijas un līderības spējas. Dienas noslēgumā pasākuma apmeklētājus priecēs kadetu organizēts paraugdemonstrējums.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija 2019./2020. studiju gadā uzņems 120 kadetus, kuri valsts apmaksātās studiju programmās varēs apgūt Nacionālo bruņoto spēku virsnieka profesiju. Pēc Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas jaunajam virsniekam ir nodrošināta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās. Pieteikšanās studijām jau ir sākusies, un tā noritēs līdz pat 31.jūlijam.

Vidējo izglītību ieguvušajiem Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem vecumā līdz 35 gadiem.
Papildus profesionālajām studiju programmām aizsardzības akadēmija nodrošina arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolas absolventu, kurš ir ieguvis akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātēs.

Iestājoties Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē, un viņiem nodrošina arī visas karavīra sociālās garantijas, tostarp, apmaksātu veselības aprūpi.

Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju) sākot ar 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.  Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba kompleksu. Aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām var iepazīties tās tīmekļvietnē www.naa.mil.lv, bet ar pieteikšanās kārtību un atlases procesu militārajam dienestam un studijām aizsardzības akadēmijā – bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.
Informācija Nacionālās aizsardzība akadēmijas Atvērto durvju dienas apmeklētājiem

Ja esi gatavs pieņemt izaicinājumu un vēlies pārbaudīt savas spējas piesakies jau tagad  "Melnās nakts gaišā dienas laikā" pārbaudījumiem, rakstot uz e-pasta adresi agnese.jurane@mil.lv, tēmā norādot “NAA ADD Komandu sacensības”. Pēc e-pasta saņemšanas ar Jums sazināsies, lai sniegtu informāciju par tālākām darbībām (pieteikšanās līdz 7.maijam). Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, bet komandu sacensībās nevēlas piedalīties, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Iepriekšējā gada pieredze rāda, ka arī paši mazākie vēlas apmeklēt Nacionālās aizsardzības akadēmijas Atvērto durvju dienu, tādēļ ir sagatavota īpaša pasākuma programma arī viņiem (tikai ar iepriekšēju pieteikšanos rakstot uz e-pasta adresi agnese.jurane@mil.lv , jo vietu skaits ir ierobežots). 

Lai iekļūtu pasākumā līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase, ID karte vai skolēnu apliecība).

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes