Četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana, tostarp arī Gulbenes novada valsts ģimnāzijai 1

Decembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu publiskot kritērijus valsts ģimnāzijas statusa noteikšanai un saglabāšanai, pēc tikšanās ar nozares ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) šodien aģentūrai LETA pastāstīja Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija).

Viņš atgādināja, ka Viļakas Valsts ģimnāzija neizpilda gan kritēriju attiecībā uz skolēnu skaitu, gan attiecībā uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Sarunas laikā panākta vienošanās, ka decembrī ministrija paziņos par kritērijiem, kas būs noteikti valsts ģimnāzijām.

Maksimovs atzina, ka uz sarunu ar ministri braucis ar domu, ka katrs paliks pie sava viedokļa, taču saruna bijusi konstruktīva, skaidra, un IZM vairāku Latgales pašvaldību vadītājus iepazinusi ar spēles noteikumiem.

Jaunā IZM iniciatīva par minimālo skolēnu skaitu Viļakas novadā vistiešāk varētu ietekmēt Žīguru pamatskolu, un pašvaldība vēl jālemj, kā norisināsies skolas reorganizācija. Maksimovs atzina, ka pašlaik negrib steigties notikumiem pa priekšu, tāpēc par to, kā turpmāk darbosies mežizstrādātāju ciemata izglītības iestāde, tiks lemt pēc pilnīgas informācijas no IZM un likuma izmaiņām.

Vienlaikus Maksimovs pauda pārliecību, ka noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās nevajadzētu, jo pamatizglītība Latvijā ir obligāta, pašvaldības uztur šīs skolas neatkarīgi no skolēnu skaita. Savukārt vidusskolās minimālo skaitu varētu noteikt, jo šis izglītības posms nav obligāts, un gan pašvaldības, gan vecāki var izvēlēties.

Šuplinska šodien tikās ar Rēzeknes, kā arī Rēzeknes, Balvu, Rugāju un Viļakas novada pašvaldību pārstāvjiem.

Kā ziņots, gada sākumā LETA noskaidroja, ka par atkārtotu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana. Lai izglītības iestāde varētu pretendēt uz valsts ģimnāzijas statusu, kas nodrošina arī piemaksas pedagogu algām, tai ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, tostarp jābūt atbilstošam skolēnu skaitam un augstiem centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Trīs no četrām izglītības iestādēm - Gulbenes novada valsts ģimnāzija, Jūrmalas valsts ģimnāzija un Viļakas valsts ģimnāzija - atkārtoti neizpilda noteikumos par ģimnāzijas un valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtību un kritērijiem noteikto minimālā skolēnu skaitu kritēriju.

Viļakas valsts ģimnāzija 2018.gadā nav izpildījusi arī skolēnu rezultātu valsts centralizētajos eksāmenos kritēriju. Šo pašu kritēriju, taču jau atkārtoti, neizpilda arī Krāslavas valsts ģimnāzija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolēnu, jauniešu aktivitātes