Darbojas brīvprātīgi un mācās latviešu valodu

Jau nedēļu, kopš 18.septembra, Gulbenes novadā brīvprātīgi darbojas divas seniores no Anglijas – Linda un Ketrīna. Viņas Gulbenes novada domes realizētā starptautiskā projekta „Seniors Pass” ietvaros šeit būs līdz 8.oktobrim. 24.septembrī Gulbenes vidusskolas skolotājas kopā ar brīvprātīgajām dāmām uzlaboja angļu valodas zināšanas.

Šī bija pirmā tikšanās reize, kuras laikā gan skolotājas, gan Linda un Ketrīna iepazīstināja ar sevi – pastāstīja par savu nodarbošanos, hobijiem. Tāpat dalījās pieredzē par notiekošajiem procesiem Latvijā un Anglijā.

Projekta dalībnieces jau izteica pirmos iespaidus par Gulbeni un darbu divās Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādēs.

„Gulbene ir ļoti sakopta, tīra pilsēta. Lai gan bērniem bērnudārzos katram ir savs raksturs, tomēr viņi ir lieliski un ļoti mīļi,” teic projekta dalībniece Ketrīna no Anglijas.

Trīs nedēļu laikā kundzes galvenokārt darbosies Gulbenes 1. un 3. pirmsskolas izglītības iestādē, mācīsies latviešu valodu, mācīs angļu valodu citiem – gan skolēniem, gan skolotājiem, pasniegs teātra nodarbības vairākās Gulbenes skolās, piedalīsies brīvprātīgo pateicības vakarā Gulbenes novada domē, iepazīsies ar latviešu kultūru, tradīcijām un skaisto dabu.

Šovasar šī paša projekta ietvaros jau tika uzņemti brīvprātīgie seniori no Itālijas, kā arī mūsu seniores pabija Itālijā un Anglijā.

Projekta „Senior Pass” mērķis ir veidot atbalsta sistēmu senioriem konkurences palielināšanai darba tirgū – celt pašapziņu, papildināt datorprasmes un motivēt viņus meklēt jaunus darba ceļus. Tas ir starptautisks projekts, kura ietvaros partneri no Francijas, Vācijas, Anglijas, Spānijas un Latvijas izstrādā, aprobē un salīdzina apmācību programmu senioru apmācībai.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes