Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzimtās valodas dienas konkursā atzinību saņem arī Gulbīša pamatskolas audzēkne 1

Atzīmējot gadskārtējo Dzimtās valodas dienu, 21. februārī, Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē Latviešu valodas aģentūra sveica skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Žūrijas pārstāvji atzina, ka šogad vērtēšanas darbs bija īpaši grūts, jo bija jāatrod labākie starp 885 iesūtītajiem radošajiem darbiem.

Zīmējumu un domrakstu konkursā “Kas manu tautu dara stipru” piedalījās gan Latvijas skolas, tostarp arī Gulbīša pamatskola, gan latviešu skolas pasaulē, piemēram, - Eiropas skola Frankfurtē, Upsalas Valodu skola, Ņujorkas ev. lut. draudzes pamatskola Ņūdžersijā, Briseles 2. Eiropas skola un citas.

Atzinību 1.-4. klašu grupā saņēma arī Jaungulbenes pagasta Gulbīša pamatskolas 1. klases audzēkne Gabriela Kostigova (skolotāja Aelita Blūma).

Gabriela savā konkursa darbā raksta: “Varbūt manu tautu stipru dara garšīgais, veselīgais mājās gatavotais ēdiens? Man šķiet, ka tik garšīgs medus, zemenes, āboli un rudzu maize mums ir tikai Latvijā. Man spēku dod tas, ja esmu darījusi kadam labu. Saviem diviem brāļiem un māsiņai es jau mācu zīmēt un rēķināt, bet mans tētis māca man valsi. Māmiņa mums rāda, kā cept pīrāgus, bet vakaros mums lasa pasakas. Tā mēs darām viens otram labu, un visi kopā mēs esam spēks. Domāju, ka Latvijas tautu dara stipru tie cilvēki, kuri viens otram palīdz, paskaidro, nevis apsmej un aprunā. No runām vien mēs stiprāki nekļūstam. Mana ģimene ir daļiņa no tautas. Es zinu, ja visiem būtu iespēja būt godīgiem vienam pret otru, latviešu tauta būtu stipra.”

A.Blūma stāsta, ka klātesošos skolēnus un skolotājus uzrunāja arī Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, uzsverot, ka latviešu valoda ir mūsu nācijas bagātība, kodols un identitāte. Ministrs arī uzsvēra, ka izglītībai ir centrālā loma valodas kopšanas un stiprināšanas jautājumos. “Tā ir atbildība kopt un saudzēt šo mantojumu, nododot to nākošajām paaudzēm,” sacīja Šadurskis.

Pasākumā bija iespēja dzirdēt konkursa iesniegto literāro darbu fragmentus aktieru Ingas Alsiņas un Jāņa Āmaņa lasījumā, notika laureātu apbalvošana, muzikālo dāvanu sniedza bungu un dūdu mūzikas grupu “Auļi”, kā arī pasākuma noslēgumā notika tikšanās ar filmu “Nameja gredzens”, “Rīgas sargi”, “Sapņu komanda 1935” režisoru Aigaru Graubu, kurš arīdzan vērsa uzmanību uz to, cik bagāta un vērtīga ir latviešu valoda starp 6700 dažādajām valodām, kas sastopamas pasaulē. Tikai aptuveni 200 valodu, arī latviešu valodas, runātāju skaits pārsniedz vienu miljonu.

Starptautisko Dzimtās valodas dienu 21.februārī pēc UNESCO iniciatīvas pasaulē atzīmē kopš 1999. gada. Tās mērķis ir izcelt valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolās