Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ēnu diena - arī “Dzirksteles” redakcijā 1

Karjeras izglītības programmā “Ēnu diena” trešdien, 12.februārī, “Dzirksteles” redakciju apmeklēja četri zinātkāri Gulbenes ģimnāzijas 6.c klases skolēni Melisa Borisanova, Viesturs Kulakovs, Madara Balode un Dina Holomkova.

Dienas laikā viņi iepazinās ar redakcijas darbu, uzzināja, kā strādā žurnālisti, un devās viņiem līdzi gatavot materiālus ārpus redakcijas telpām, kā arī paši intervēja galveno redaktori Gintu Alberti. “Prieks, ka skolēnus interesē “Dzirksteles” darbs, un ceru, ka viņi uzzināja sev ko saistošu. Varbūt kāds no viņiem saistīs savu dzīvi ar darbu medijos,” saka G.Alberte.

“Mēs kopā ar žurnālisti Initu Savicku bijām Druvienā uz interviju, uzzinājām daudz ko par kādas sievietes dzīvi,” stāsta Melisa.

“Fotogrāfs Gatis Bogdanovs fotografēja to, ko šī sieviete bija uzadījusi. Biju pārsteigts, ka savu nodarbi šī sieviete sākusi tad, kad viņai bija septiņi gadi!” stāsta 6.c klases skolnieks Viesturs.

“Vērojām, kā žurnāliste intervēja, sarunas sākumā viņa vaicāja sievietei, kā viņa ir iesākusi tik skaisti adīt. Es arī gribētu kādreiz mēģināt darīt to, ko dara žurnālisti,” saka Melisa, atklājot, ka viņu pašu vairāk interesē sports. Viņa labprāt kādreiz gribētu nointervēt Latvijas čempioni brīvajā cīņā Lauru Skujiņu.

Dažādu notikumu atspoguļojums, sporta materiāli un sarunas ar populāriem cilvēkiem – tāds bija galvenais skolēnu priekšstats par to, ko darba ikdienā dara žurnālisti. “Šodien mēs ieraudzījām, kā top tas, ko varam izlasīt pēc tam avīzē. Mums pašām bija iespēja arī saprast, kā no liela teksta apjoma atrast labākos fragmentus un galvenās domas, ko pēc tam publicēt. Pirms tam mēs domājām, ka raksti top, vienkārši kādam piezvanot, bet patiesībā žurnālistam bieži ir jādodas pie cilvēka un viņš jāintervē,” priecīgas par jauno pieredzi ir Dina un Madara. Dina atklāj, ka nākotnē labprāt izmēģinātu, ko nozīmē medija fotogrāfa profesija, jo fotografēšana šobrīd ir viņas vaļasprieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ināra

Kur,tad parejiem,nav redzama,skola, apvainota ar viduskola, viniem tacu enu diena.Laikam izredzetie gimnatisti,biezi redzi,bet no 1-7kl.Nava,Jo katra vecaka butu,gandarita redzet savu skolnieku galerijas.Nav,padomats,zale nobildet,salikt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.13 10:11

Skolēnu aktivitātes