Galgauskas skolu domā pārdot 19

Ir jāvienojas par datumu un laiku un jādodas uz sarunu pie Galgauskas 108 patriotiem, kuri parakstījušies zem Gulbenes novada domes deputātiem adresētās vēstules sava pagasta skolas ēkas aizstāvībai. Par to deputāti vienojās izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.

Tikšanās būtu jārīko kultūras namā, jo tik lielam interesentu skaitam skolā būs grūti sanākt kopā, pauda pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja vietniece Anita Birzniece.

Komitejas vadītājs, deputāts Anatolijs Savickis aicināja kolēģus izteikties saistībā ar saņemto vēstuli. Taču viņa priekšlikums bija – ar sarunu šaurā deputātu lokā nepietiek, būtu visiem kolēģiem jāpaliek pēc 25.aprīļa domes sēdes un jāizrunājas.

Pašvaldības izpilddirektore Guna Švika  informēja – ir pienākums atbildi Galgauskas iedzīvotājiem rakstiski sniegt mēneša laikā.
Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis sacīja – labprāt gribētu dzirdēt pašu galgausniešu iniciatīvas par pagasta skolas ēkas turpmāko izmantošanu, piemēram, veidojot tur privātu skolu, augstskolu vai ko citu, kā to dara Druvienā. Taču pašvaldības darbiniekiem šobrīd nav cita redzējuma, kā vien skolas ēku pārdot. Esot jāņem vērā, ka pēc mācību procesa pārtraukšanas šajā mācību gadā skolas ēka paliks tukša. Ja pašvaldība ēku patur, ir jānodrošina tās apsardze un uzturēšana. Tā kā domē lēmums par skolas slēgšanu jau ir pieņemts, ir veiktas iestrādes skolai pieguļošās trīs hektāru zemes uzmērīšanai un nodalīšanai. Šis process varētu aizņemt laiku līdz diviem mēnešiem, jo uz mērnieku pakalpojumiem ir rinda.

A.Caunītis uzsvēra, ka novada pašvaldība jau ir pārdevusi un vēl plāno pārdot citas slēgto skolu ēkas. Pārdota ir, piemēram, Stradu skola. Ir domes lēmums par Rankas Lutera skolas ēkas pārdošanu. Vēl priekšā esot lemšana arī par Stāmerienas pamatskolas un K.Valdemāra sākumskolas ēku pārdošanu. Ir jāveic katra šāda nekustamā īpašuma vērtēšana, lai noteiktu veicamās izsoles sākumcenu. Piemēram, runājot par Stāmerienas pamatskolas ēku, ir doma pārdot arī tās stadionu. Atklājies, ka skolā ir tā saucamie higiēniskie radiatori un apkures katls par 50 000 eiro. Tāpēc jāsaprot, vai tiek pārdotas un līdz ar to cenā iekļautas arī šādas ekstras.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Kaimoņu pagasta iedz.

Skumji. Neizsakāmi skumji paliek šo lasot un izdzīvojot līdzi šim procesam. Nepamet sēru sajūta.

pirms gada, 2019.04.24 08:41

Cccc-aunītis

Lasot šī vīriņa komentārus, mati ceļas stāvus! Tagad galgausnieši paši lai domā, ko ar skolas ēku darīt, vai ne? Vai tad viņi paši pielēma skolu slēgt? Visvieglāk iz atbildību nogrūst uz citiem. Un vēl - pārdot Stāmerienas skolu, pārdot Kr. Valdemāra skolu. Vai tad Stāmerienas pamatskolas stadionā nav ES nauda ieguldīta un to tik viegli var pārdot? Stāmerienas ēka būs apkures katla cenā. Un kuri būs tie "potenciālie" skolu pircēji? Kalniena stāv izdemolēta. Stradus par "sviestmaizi" trešajā izsolē nopirka. Daži domē kā no mēness nokrituši vai pa pieri dabūjuši, vai ne CCCC-aunīša kungs?!

pirms gada, 2019.04.24 09:31

2000

Te īstenība nav ko piesaukt kādas morālās, patriotiskās vērtības. Te viss balstās uz naudu, un ko tā sniedz...Latvijā paliek dzīvot tikai morālie kropļi, visi normālie sen ir ārzemēs. Kaut vai čekas stukaču daudzums pierāda to, ka te drīz nekā nebūs

pirms gada, 2019.04.24 09:55

es

Ļoti apvainojošs komentārs! Un arī nemaz nav pārdomāts!

pirms gada, 2019.04.24 18:32

2000

Ko tur pārdomāt? Tur kontrasts ir bsigais. Mēs zaudējam šo zemi.

pirms gada, 2019.04.24 20:05

Sula

Kad nākotnē nāks zināmi īstie Latvijas demontāžas pasūtītāji un apmaksātāji, un, protams, visi nopirktie un noalgotie,- lūk, tad tik turieties, tad visi čekas maisi liksies nevainīgi Lieldienu dekori!

pirms gada, 2019.04.24 11:24

Modrite

Tev bail ???

pirms gada, 2019.04.26 21:21

no malas

Paši jau vien demontējam, vieglu dzīvi meklēdami. Ir dzimtas, no kurām nav aizbraucis gandrīz neviens.....
Tomēr urbanizācijas process visā pasaulē dara savu. Saprotams, ka līdz ar skolu nosacīti pazūd arī Vita _ centrs, bet uzturēt skolas, kur darbinieku vairāk kā vietējo skolēnu ( pārējie tiek pārvilināti) ar nav normāli un pamatoti.
Varam jau dusmoties par to , ka skolu vietā tiek ierīkotas sociālās mājās , „pansionāti” , bet tā ir realitāte. Šo nepieciešamību vairāk saprot tie , kam ģimenē uzrodas aprūpējams seniors , kuru vienu atstāt nedrīkst. Nupat pa Radio 1 tiek pacelts temats par paliatīvo aprūpi... Rīgā un apkārtnē tas jau ir bizness, ar sliktu8 kvalitāti par augstu cenu .

pirms gada, 2019.04.24 12:39

berna

Ptocess ir tāds, ka te strādājot, naudu ne opelnīsi...atkiek vienīgi ielīst dibrnā

pirms gada, 2019.04.24 12:50

Andris Bērziņš

varbūt beidzot kopā ar skolas pārdošanām, arī deputāts krauklis BEIDZOT sniegs detalizētu publisku atskaiti , cik konkrēti naudas par Gulbenes slimnīcas privatizāciju ir saņēmis Gulbenes budžets no pilsoņiem vānes un zeitmaņa

pirms gada, 2019.04.24 13:13

!!!

Ieteiktu apmeklēt Līgatni. Tur ir atpūtas centrs Zeit. Arī pats pasaku stāstītājs Zeitmanis tur atrodams.

pirms gada, 2019.04.25 08:42

dāvana deputātam

Nevajag pārdot Galgauskas skolu, ejam uz pilnu banku - uzdāviniet stasikam, būs kur slaucējas izmitināt!!!

pirms gada, 2019.04.24 16:07

Lil Xan

Kāds no tā labums pārdot un slēgt skolas. Tur taču mēs paši varam kaut ko priekš sevis jaunu uztaisīt. Nu protams Tam vajag naudu bet nu padomājāt pirms ko tādu darat.

pirms gada, 2019.04.24 16:18

Sapratu

Urā.... sapratu kāpēc likvidē skolas?!! Lai pēc tam varētu pārdot ēkas....!!! Super, dubulta peļņa, saņems naudiņu par likvidēšanu un vēl par nekustamo īpašumu... BRAVO....

pirms gada, 2019.04.24 19:04

Uzņēmējdarbība Gulbenes novadā

Pašvaldības daudzu gadu garumā ir bijušas ieinteresētas tā saucamo guļamrajonu veidošanā, jo pašvaldības budžets veidojas no deklarēto personu skaita. Iedzīvotājiem pašiem ir jāgrib, lai tukšos īpašumos veidotos uzņēmumi, ir jāmāk uzstāt, izrādīt iniciatīvu, jāprasa atbildība no ievēlētajiem deputātiem, lai mūsu Gulbenes novada pašvaldība būtu motivēta piesaistīt uzņēmējdarbību un investīcijas Gulbenes novadam.

pirms gada, 2019.04.25 10:24

Aija

Taisat vēl pansionātu. Lai cilvēkiem,kas tur strādāja, nav jādzīvo vienās asarās,kā tikt uz darbu. Tirzā nevarēja,tad Galgauskā vairs nekas nav jāremontē,tikai vajag liftu. Jo skolā jau bija jānodrošina katrā stāvā tualetes un izlietnes. Katrā klasē ieliek gultas un atkal viens pansionāts gatavs. Tikai nevajag no oda taisīt ziloni. Ja cilvēkam ir jābrauc uz Jaungulbeni ar trīs autobusiem. Un tā var izbraukt tikai darba dienās. Bet grafiks ir arī brīvdienās un svētku dienās. Cilvēks raud un netiek mājā. Un vispār,ja nedomās vēl par māsiņām,tad nebūs to pašu. Trīs stāvus nevar apkalpot,lai kā tu gribētu. Vispār ārprāts,kas darāms laukos. Un būs vēl trakāk,ja būs vēl reformas.

pirms gada, 2019.04.25 11:00

elle

trakāk kā tagad, vairs nevar būt, neviens par cilvēkiem nedomā

pirms gada, 2019.04.25 14:42

skats no malas

Latvija jau saimnieko latvietis,esam tur kur esam liela di..sa.

pirms gada, 2019.04.26 19:26

jj

Labi zini, ka Latvietis??

pirms gada, 2019.05.13 11:05

Skolēnu, jauniešu aktivitātes