Ģimnāzijā atklāj Tehniskās jaunrades centru 3

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā sācis darboties tehniskās jaunrades centrs “Dinamika”. Trešdien notika tā svinīga atklāšana.
Pagājušajā mācību gadā robotikas pulciņa dalībnieki piedalījās četros Latvijas robotikas čempionāta posmos, tāpēc arī radusies doma izveidot tehniskās jaunrades centru. Centrs iekārtots vecās virtuves vietā. Tas ir pieejams ikvienam novada skolēnam, sākot ar pirmklasnieku un beidzot ar vidusskolēnu.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere informēja, ka centrā strādā trīs speciālisti: Dzintars Ziediņš, kas ir šī centra vadītājs, kā arī Jānis Strods.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības metodiķei Baibai Muceniecei ir liels prieks par šo iniciatīvu. “Blakus kultūrizglītības tradicionālajām programmām un sporta programmām ar katru gadu ienāk arī jaunas tehniskās programmas. Šogad svētku diena - tehniskās jaunrades centram, kas ir liels notikums. Varbūt mēs kādreiz runāsim par kādu unikālu ierīču izgudrotāju, par kādu no jums,” teica B.Muceniece.

Savukārt Dz.Ziediņu priecēja tas, ka uz centra atklāšanu bija atnākuši pavisam mazi bērni un arī vidusskolēni. “Mazais, kurš ikdienā atnāk uz šejieni, lai redz, ko dara vecāko klašu skolēni, ar ko nodarbojas, kas ir robotika, kādas ir konstrukcijas, kas ir lodēšana un kādas ir energoefektivitātes darbnīcas. Te var nākt darboties, vaicāt, interesēties, mēģināt darīt pašam,” teica Dz.Ziediņš.

Skolotājs J.Strods vairāk specializējas uz atvērtās konstrukcijas un brīvās elektronikas robotu izstrādi un programmēšanu.

Centrs piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, lego robotika un konstrukcijas, lodēšanas darbnīcas, energoefektivitātes nodarbības, kvadrokopteri, pilotēšana, programmēšana, piedalīšanās Latvijas robotikas čempionātā, video filmēšana, straumēšana, montēšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mamma

Nu nekādu jaunradi es tur nesaskatu. Parasti lego sanesti un parasti slēgumi

pirms gada, 2019.09.19 11:38

nezinītis

Kārtējā čīkstētāja. Ar ko Tu vari palepoties?Nu klāj vaļā...

pirms gada, 2019.09.24 21:02

Dzintars Ziediņš

Lai skolēni gūtu priekšstatu par konstrukcijām, mehānismiem, pārnesumiem, elektroniku, programmēšanu un citiem robotu uzbūves pamatprincipiem jāsāk ar elementārām shēmām, apgūstot dažādas detaļas, komponentes, sensorus, motorus u.c. Lego komplektiem ir būtiskas priekšrocības dažādu tehnisku pamatprasmju apgūšanai, tas pats ar elektroshēmām. Pašiem veidot konstrukcijas, programmēt, automatizēt, analizēt kļūdas atkārtoti pētīt un eksperimentēt, tāda tā doma!

pirms gada, 2019.09.24 11:03

Skolēnu, jauniešu aktivitātes