Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimnāzisti interaktīvās nodarbībās mācās par klimata pārmaiņām

Vakar, 18.februārī, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijā notika tehniski radošās darbnīcas vidusskolēniem par klimata pārmaiņām. Skolēni piedalījās īpaši izstrādātās un sagatavotās tehniski radošajās darbnīcās, kas detalizēti iepazīstināja un izskaidroja, kas ir klimata pārmaiņas un to problēmas un risinājumi. Par to informē SIA “Aspired” projektu vadītāja Ginta Grīnberga.

Viņa stāsta, ka vienā no tehniski radošajām darbnīcām Gulbenes vidusskolēni uzzināja par klimata pārmaiņu iemesliem un sekām, kas šobrīd skar gandrīz visus Latvijas un pasaules iedzīvotājus. Tāpat skolēniem bija iespēja dziļāk izprast dažādus pasākumus, kas jāveic, lai pielāgotos negatīvajām klimata pārmaiņu sekām. Tehniski radošo darbnīcu dalībnieki un pedagogi ieguva arī īpaši izstrādātu informatīvu bukletu jauniešiem par klimata pārmaiņām.

„Visas darbnīcas ir starpdisciplināras, proti, vidusskolēniem bija iespēja izmantot arī citos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas, piemēram, algebrā, fizikā, ķīmijā un ģeogrāfijā. Darbnīcās īsam teorētiskam stāstījumam sekoja praktiska darbošanās, uzdevumu risināšana, eksperimentu un mērījumu veikšana, novērojumi, analizēšana un secinājumu izdarīšana. Jāatzīmē, ka visas darbnīcas ir balstītas reālos starptautiskos pētījumos un statistikas datos, tādējādi maksimāli tuvinot gan aktivitātes, gan to rezultātus reālajai situācijai klimata pārmaiņu jomā Latvijā un pasaulē,” atklāj projekta vadītāja G.Grīnberga.

11.klases skolēni Egita, Krista un Hārdijs atzīst, ka viņiem ļoti patikušas nodarbības, kurās pārdomāti un interesanti tika pastāstīts par klimata pārmaiņām, un ka viņi labprāt arī ikdienā skolā apgūtu mācību priekšmetus ar dažādu eksperimentu un spēļu piemēru palīdzību.

"No eksperimentiem visvairāk patika mērīt pašiem savas zemeslodes vidējo temperatūru darbnīcā “Klimats toreiz un tagad”. Tāpat ļoti aizraujošs šķita eksperiments par CO2 mērīšanu, kurā, sajaucot etiķa un sodas maisījumu, piepildījām balonu ar CO2. Noteikti radās reālāks priekšstats un izpratne par jau zināmajām lietām. Liels paldies par šo dienu!” saka skolēni.

Tehniski radošās darbnīcas Vislatvijas tūres ietvaros līdz pat aprīlim notiks pavisam 70 skolās visos piecos Latvijas reģionos. Darbnīcās caur praktisku darbošanos un spēļu spēlēšanu par klimata pārmaiņām vairāk uzzinās 4000 Latvijas vidusskolēnu. Darbnīcas izstrādājis un ieviesis uzņēmums SIA „Aspired”, kas tehniski radošo darbnīcu tirgū Latvijā un ārpus tās darbojas jau 3 gadus. Tehniski radošo darbnīcu tūre tiek realizēta projekta „Zaļā misija: klimats” ietvaros.

Pievieno komentāru

Skolēnu aktivitātes