Glezna skolas ēdamzālē! 6

Ar eļļas krāsām, kas palikušas pāri no remontdarbiem, gatavojoties jaunajam mācību gadam, Gulbenes 2.vidusskolas ēdamzālē nedēļas laikā tapusi glezna uz ēdamzāles sienas. Tās autore ir zīmēšanas skolotāja Evita Zālīte.

“Veidot gleznu mani mudināja skolas pavāre Ausma Pape. Viņa pieveda mani pie šīs sienas un teica: “Lūdzu, apglezno!” Domāts – darīts. Protams, tas nav izdarāms vienā mirklī. Nedēļu strādāju pie šīs gleznas – katru dienu piecas stundas,” “Dzirkstelei” stāsta E.Zālīte.


Gleznā redzami septiņi dzīvespriecīgi bērni, tostarp divas meitenes. Ir skaidrs, ka gleznotie bērni atrodas tieši šeit – ēdnīcas telpā -, jo ir sarūpējuši cienastā Latvijā audzētos augļus un dārzeņus.


“Pie mums cieņā ir tas, kas audzēts pašu dārzos, zemnieku saimniecībās. Mēs nebaidāmies, ja kādā ābolā būs tārps, jo tas nozīmē, ka ir darīšana ar ekoloģiski tīriem produktiem. Gleznā ir redzams viens priecīgs tārpiņš un arī maza viltīga lapsenīte,” stāsta E.Zālīte. Viņa saka – uzgleznotie septiņi bērni ir domāti kā septiņi mazie pavāres Ausmas palīgi. “Bērni mūsu pavāri ļoti mīl,” piebilst E.Zālīte.


“Paldies Evitai! Bērniem, atsākot skolas gaitas, šis būs mīļš un skaists pārsteigums,” “Dzirkstelei” saka A.Pape. Viņa piebilst, ka ļoti vēlas, lai, ienākot ēdamzālē, bērniem būtu pozitīvas emocijas un garīga atpūta, kā arī – garda maltīte, par kuru sola vienmēr parūpēties pavāre ar saviem palīgiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

bet

Ļoti jauki, bet šāds zīmējums ir lietderīgs pirmskolas iestādē, nevis vidusskolā, kur vecuma diapazons, no pirmklasniekiem līdz 12. klases audzēkņiem, ir plašāks. Tas ir kā jaunietim dzīvot bērnistabā.

pirms 6 gadiem, 2014.09.07 22:28

jauki

Tiešām jauki un ideja lieliska.Bet to- vai iederas visu vecumu bērnu un jauniešu ēstuvē,to vajadzēja lemt skolas vadībai.
Māksliniecei jau noteikti skices bija pirms tam.
Nu,toties mazie būs sajūsmā!

pirms 6 gadiem, 2014.09.08 10:22

Sana

Maziem bērniem piemērots,bet ne vidusskolā.

pirms 6 gadiem, 2014.09.08 17:42

Garlaicība

Pričom tur- bērniem! Pavārei garlaicīgi!

pirms 6 gadiem, 2014.09.08 23:20

Skolēnu, jauniešu aktivitātes