Gulbenē jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē un misijas skrējienā „Atceries Lāčplēšus!”

Piektdien, 7.novembrī, 120 drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiskā spēlē „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!”, kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks pulksten 10.00 Gulbenes pils parkā. Klātesošos sveiks Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Naglis.

Jauniešu motivācija piedalīties pasākumā liecina par patriotismu un interesi par Latvijas vēsturi un Brīvības cīņu notikumiem.

Komanda „Dzelzs divīzija” no Rugāju novada vidusskolas savā motivācijas vēstulē raksta: „Mūsu komanda iemieso īstu 20.gs. sākuma garu. Tā kā visi lielākoties esam 18 gadus jauni, tad arī mums šobrīd priekšā ir dažādas izvēles mūsu turpmākajiem dzīves ceļiem, un lai kādu izvēli mēs izdarītu, esam pārliecināti- noteikti paliksim Latvijā un esam gatavi to aizstāvēt. Priekšā daudzi nezināmi ceļi, un nezināmi pavērsieni. Tieši tas mūs vieno ar tipisku 20. gs. sākuma cilvēku. Lai gan katrs esam tik ļoti atšķirīgi, šīs īpašības mums noteikti palīdzēs svarīgā darbā komandā”.

Lielisku motivāciju uzrakstīja Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komanda „Cinīši”: „Spēlēs gribam piedalīties, lai pārliecinātos, par savām fiziskajām spējām un papildinātu zināšanas par Latvijas brīvības cīņām. Piedalīties gribam, lai vairāk uzzinātu, lai gūtu pieredzi, lai ar savu rīcību ieinteresētu klasesbiedrus un skolā parādītu, ka septītie VAR. Spēles notiek pie mums Gulbenē, Kāpēc nepamēģināt? Sākot mācīties, ģimnāzijā piedalīšanās spēlēs ir izaicinājums. Varbūt mūsu komandai ir „dzirkstelīte” un, ja mums patiks, piedalīsimies arī nākošajās spēles un tā katru gadu līdz 12tajai. No klases gribēja piedalīties vēl arī citi, taču audzinātāja, kura bija konsultante iepriekšējā gada uzvarētājiem ( 28.rotai), lika saprast, ka joku spēlē nebūs un tādēļ laikam palikām fiziski stiprākie, tie kuri nebaidās no aukstuma, dubļiem un fiziskas slodzes”.

Alūksnes novada vidusskolas komanda raksta: „Mēs, „Pirmā bataljona” komanda, esam pavisam jauni, nepieredzējuši cīnītāji ,taču neskatoties uz to, mūs vieno stiprs gars un ticība komandas spēkam. Neviens no mums nav piedalījies jaunsargu aktivitātēs, tāpēc spēle būs kolosāla iespēja izmēģināt mūsu spēkus. Mēs visi ticam latviešu fenomenālajam gribasspēkam un Dzimtenes mīlestībai, kas mīt mūsu sirdīs. Tāpēc iepazīties pašiem ar kauju situāciju, pārvarēt grūtības un sevi būs reāls izaicinājums”.

Pasākuma laikā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apgūs Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa, ieroču un ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notiks praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija „Atceries Lāčplēšus!”, kas simulēs 1919. gada Brīvības cīņas un kuras laikā atraktīvā veidā praksē varēs pielietot iegūtās zināšanas.

Gulbenes kārta ir viena no astoņām pusfināla spēlēm „Jauno Rīgas sargu” ciklā. Divas labākās komandas piedalīsies fināla pasākumā, kas notiks 28.novembrī Siguldas novadā, Morē. Jaunieši izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz fināla spēli Siguldā, bet arī jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK.

Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs ielu vingrošanas kustības iniciators, grupas „Gainfast” solists, TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

Spēles mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēles „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” dienas kārtība:

8:30 Dalībnieku ierašanās un reģistrācija

10:00 Pasākuma svinīga atklāšana

10:15 – 12:00 Nodarbības

12:00 – 13:00 Pusdienas

13:00 – 16:30 Misijas skrējiens „Atceries Lāčplēšus!”

17:00 Noslēguma ceremonija, rezultātu paziņošana, apbalvošana

Spēle jauniešiem ir bez maksas. To organizē biedrība MEDIA GIDS sadarbībā ar LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centru, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Kara muzeju.

Projekts tiek īstenots ar Valmieras, Grobiņas, Lielvārdes, Daugavpils, Gulbenes, Tukuma, Jelgavas, Siguldas pašvaldību, kā arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

 

Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes