Gulbenē notiks skolēnu mācību uzņēmumu Valentīndienas gadatirgus

Veikala „Beta” telpās (Gulbenē, Brīvības iela 56) 14.februārī no pulksten 13.00 līdz 17.00 norisināsies Junior Achievment Latvija skolēnu mācību uzņēmumu Valentīndienas gadatirgus, kurā ar savu produkciju un pakalpojumiem kopumā piedalīsies 75 skolēnu mācību uzņēmumi no Gulbenes, Valmieras, Rīgas, Madonas, Malnavas, Bērzaunes, Lizuma, Aizkraukles, Liepājas un Gulbenes. Par to informē Gulbenes 2.vidusskolas skolotāja Raisa Raga.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) stendus vērtēs žūrija vāirākās kategorijās/nominācijās: labākā pārdošanas komanda, kvalitātes produkts, videi draudzīgs produkts, inovatīva biznesa ideja, labākais stends, sociāli atbildīgs SMU, labākā reklāma, SIA ”Moteda” simpātiju balva, SIA”Z&Z furniture” simpātiju balva, SIA „RWW” simpātiju balva un Gulbenes novada pašvaldības simpātiju balva.

  R.Raga stāsta, ka skolēnu mācību uzņēmums ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko JA Europe tīkla organizācijas veiksmīgi īsteno 37 Eiropas valstīs.

"Latvijā to ieviesa 1991.gadā un pēdējos gados tā kļuvusi īpaši populāra. Pērn tika reģistrēti 814 SMU 141JA Latvija dalībskolā. Programma veido jauno uzņēmēju paaudzi, kas ir būtiska Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Eiropas pētījums liecina, ka 15% SMU dalībnieku uzsāk savu biznesu vecumā no 20  līdz 29 gadiem, bet 36% plāno to uzsākt tuvāko trīs gadu laikā," atklāj skolotāja.


Pievieno komentāru

Skolēnu, jauniešu aktivitātes